مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48159 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 -ساعت : 13:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح کانالیزه خیابان های کرج آغاز شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اعلام کرد که برای پیشگیری از حوادث رانندگی و تسهیل در رفت و آمد عابران ، طرح کانالیزه شدن خیابان های این کلانشهر آغاز شد.

مازندشورا:محمدرضا احمدی نژاد روز سه شنبه در حاشیه گشایش بخشی از این طرح در ضلح جنوبی میدان آزادگان کرج اظهار کرد: پیاده رو، اصلی ترین و رایج ترین مسیر حرکت عابران در تمام نقاط شهری به شمار می رود و کاهش یا حذف خطرات پیش روی عابران به عنوان یک موضوع اساسی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است .
وی افزود: طبق آئین نامه راهنمایی و رانندگی اگر عابر پیاده از سواره رو، معابر و خیابان‌ها به جز نقاط مخصوص عابر پیاده حرکت کند، متخلف شناخته می شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: رانندگان نیز موظفند درصورت عبور عابر پیاده از محل‌های تعیین‌شده با فاصله‌ای که به وسیله‌ی خط کشی پشت مسیر ویژه مشخص می‌شود، توقف کامل کنند در غیر این صورت بر اساس قانون با این افراد نیز برخورد خواهد شد.
احمدی نژاد بیان داشت: یکی از تجهیزاتی که برای ایمنی و کاهش تاخیر در زمان عبور عابرین از عرض معابر به طور معمول در کشورهای پیشرفته استفاده می شود، چراغ مخصوص تردد یا پوش باتن (Push Button) است.
وی بیان کرد: پوش باتن با استفاده از پردازشگر میکرو پروسسوری و اطلاعات ورودی که از چراغ های راهنمایی هوشمند متصل به رایانه مرکزی دریافت می کند، پیام های صوتی و بصری مناسبی را برای عبور عابر پیاده از عرض خیابان ارسال کرده که این سیستم برای اولین بار در استان البرز طی هفته جاری توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در مسیر بلوار طالقانی شمالی محدوده تقاطع آزادگان نصب و فعال می شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اظهار کرد: این چراغ راهنمایی برای استانداردسازی، ایمن سازی و کانالیزه کردن عبور و مرور عابرین پیاده و خودروها در محل های پرتردد در نظر گرفته شده که با همکاری پلیس راهور شهر کرج اجرایی می شود.
وی گفت: براین اساس با کانالیزه شدن معابر کرج افزون بر پیشگیری از تصادف خودروها و عابران از ترافیک شهری نیز کاسته می شود.
وی ادامه داد: این طرح به تدریج در خیابان های دیگر کرج اجرا خواهد شد.
مساحت معابر کلانشهر کرج 18 میلیون متر مربع برآورد شده است.
کرج با یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت چهارمین کلانشهر کشور بوده و سالانه براثر تصادف خودروها و عابران شماری در این کلانشهر جان خود را از دست می دهند یا دچار مصدومیت می شوند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پیاده - عابران - ترافیک - معابر - خودروها - خیابان - شهرداری - کانالیزه - راهنمایی - کلانشهر - میلیون - استفاده - تصادف - عابرین - معاون - آزادگان - احمدی - گرفته - مخصوص - اظهار -

نظر شما در مورد : طرح کانالیزه خیابان های کرج آغاز شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*