مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48171 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 -ساعت : 14:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پادگان‌های نظامی از موانع توسعه‌ی پایدار شهر

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز معتقد است که سطح قابل قبولی از این کلانشهر توسط پادگان‌ها به ویژه در مناطق مستعد اشغال شده و امروز این مهم به سهم خود مانعی جدی جهت توسعه پایدار شهر محسوب می‌شود.

مازندشورا:علی ناصری به گزارش اقدمات انحام شده در خصوص انتقال پادگان‌های نظامی شیراز به خارج از حریم شهر اشاره و خاطرنشان کرد: با استناد به قانون فروش و انتقال پادگان‌ها و سایر اماکن نیروهای مسلح به خارج از حریم شهرها، پادگان‌های نظامی باید از محدوده شهرها و بافت مسکونی فاصله بگیرند و این فضاها به فضاهای خدمات شهری تبدیل شوند.

وی افزود: در تبصره ذیل ماده این قانون بعضی از نیروهای انتظامی و نظامی به دلیل اینکه فعالیت آنها ببشتر مرتبط به حفظ امنیت محیط شهری است، استثنا شده‌اند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز ادامه داد: همچینن طبق این ماده قانونی، به منظور تامین منابع مالی چنانچه منابع حاصله کفاف ایجاد پادگان در اراضی خارج از شهر را ندهد، دولت باید موضوع را در بودجه سنواتی پیش‌بینی کند و جا‌به‌جایی نیز پس از احداث پادگان انجام شود.

ناصری گفت: به منظور تحقق انتقال پادگان‌هایی که در سطح شهر شیراز قرار دارند، شورای شهر و شهرداری اقدام به برگزاری جلسات مکرر کارشناسی و مکاتبات متعدد کردند که منجر به تصویب مصوبه شورا در خصوص الزام شهرداری جهت توافق با فرماندهی پادگان هوابرد و اداره اوقاف و امور خیریه جهت خرید اراضی وقفی پادگان براساس نظر کارشناسی شده است.

به گفته‌ی این عضو شورای شیراز، انجام مطالعات اولیه پادگان‌های نظامی شماره یک واقع در چهارراه هوابرد و شماره دو واقع در میدان سنگی، نقشه‌برداری و بررسی اقلیم‌های محیطی، بررسی، تجزیه و تجلیل مطالعات و تهیه طرح پشنهادی مشاور مهندسین مشاور نقش محیط از جمله مواردی است که شهرداری شیراز در دستور بررسی قرار داده است.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شیراز - نظامی - پادگان‌های - شورا - پادگان - شهرداری - شورای - بررسی - انتقال - هوابرد - شورای شهر - مشاور - کارشناسی - مطالعات - شماره - منابع - قانون - ناصری - نیروهای - شهرها - منظور - خدمات - اراضی -

نظر شما در مورد : پادگان‌های نظامی از موانع توسعه‌ی پایدار شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها