نقش پررنگ نمایندگان ساری در انتخابات شوراهای اسلامی

تاریخ انتشار : سه شنبه 05 مرداد 1395 - ساعت : 09:20

کد مطلب: 4818 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاصی مازندشورا/

نقش پررنگ نمایندگان ساری در انتخابات شوراهای اسلامی

اختصاصی مازندشورا: با آنکه هر دو نماینده ساری متفق القول ورود به بحث انتخابات شوراهای شهر را زود می‌دانند، اما در بطن شهر اتفاق دیگری جریان دارد. هر روز بنرهای جدیدی که رنگ و بوی انتخاباتی دارند در سطح شهر مشاهده می‌شوند و هر شب گروه‌های تلگرامی با نام یک کاندیدای احتمالی در فضای مجازی ایجاد می‌شود

اختصاصی مازندشورا: پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا کمتر از یکسال دیگر همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار می‌شود. این در حالی است از ماه‌ها قبل برخی از نامزدهای شوراهای شهر ابراز وجود کرده‌اند و به صورت علنی نام (کاندیدای انتخابات شورای شهر) را بر روی خود گذاشته‌اند.

می‌توان به قطعیت گفت در هیچ دوره‌ای از انتخابات اینقدر زود نامزدها برای حضور در عرصه انتخابات دست به کار نشده‌اند و عکس‌های انتخاباتی از خود منتشر نکرده‌اند به طوری که در مرکز مازندران برای 9 کرسی شورای اسلامی شهر در حال حاضر شاید بیش از 200 نفر داوطلب ورود به انتخابات شده‌اند که پدیده‌ای عجیب و قابل توجه است.

این تب و تاب زود هنگام باعث شد هم در بعد نظارت و هم در بعد اطلاع رسانی درست حساسیت‌هایی ایجاد بشود به طوری که در روز گذشته دو نماینده ساری که در جلسه علنی شورای شهر ساری شرکت کرده بودند مجبور به توضیحاتی پیرامون انتخابات شوراها شدند.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد به واسطه حضور در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و همچنین محمد دامادی به علت حضور در هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران و همچنین نائب رئیسی در فراکسیون مدیریت شهری و روستایی تاثیر به سزایی در انتخابات مجلس شورای اسلامی سال 96 بازی خواهند کرد.

 

یوسف‌نژاد:

رد صلاحیت‌های جهت‌دار در انتخابات شوراها نداریم

علی اصغر یوسف‌نژاد عضو شورای حل اختلاف در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران عنوان کرد اجازه رد صلاحیت‌های جهت‌دار در انتخابات شوراهای اسلامی شهر را نخواهد داد.

عضو هیات رئیسه مجلس دهم با اعلام اینکه برای ورود به مباحث انتخابات شورای شهر بسیار زود است، افزود: در حد وظیفه و تکلیفم اجازه دخالت در این حوزه را نمی‎دهم، برای رد صلاحیت‌ها مراجع ذیصلاح حضور دارند و امکان تخلف در این حوزه وجود ندارد.

یوسف‌نژاد با اعلام این مطلب که برای حفظ منافع مردم در مقابل زیاده‌خواهی برخی از افراد، قوه نظارتی در شورا باید تقویت شود، گفت: از طرح نظارت بر عملکرد نمایندگان مجلس که توسط خود نمایندگان در حال اجراست، باید در شورا نیز استفاده شود.

یوسف‌نژاد با تاکید بر تقویت بعد نظارتی در شورا، بر روی کادرسازی و تربیت نیروهای خلاق و خوش‌فکر در مدیریت شهری تاکید کرد.

 

دامادی:

روال تأیید و رد صلاحیت‌ها مبانی قانونی دارد

محمد دامادی نماینده دو دور مجلس شورای اسلامی در همین جلسه با اعلام اینکه برای توسعه فعالیت‌های شهری نیاز به تعامل است، افزود: رشد و توسعه، مدنظر نمایندگان مجلس این دو شهرستان است.

عضو هیات نظارت انتخابات شوراها در مازندران درباره ورود فرمانداری ساری در مبحث رد صلاحیت‌ها، تصریح کرد: فرماندار ساری انسان توانمندی است که بعید می‌دانم از جایگاه رفیع فرمانداری در این بخش استفاده کند. وی افزود: طرح مسئله ورود به مباحث انتخابات شورا زود است، از طرفی روال تأیید و رد صلاحیت‌ها مبانی قانونی دارد.

 

با آنکه هر دو نماینده ساری متفق القول ورود به بحث انتخابات شوراهای شهر را زود می‌دانند، اما در بطن شهر اتفاق دیگری جریان دارد. هر روز بنرهای جدیدی که رنگ و بوی انتخاباتی دارند در سطح شهر مشاهده می‌شوند و هر شب گروه‌های تلگرامی با نام یک کاندیدای احتمالی در فضای مجازی ایجاد می‌شود.

نویسنده :

برچسب ها : #انتخابات شورای شهر #یوسف نژاد #محمد دامادی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نقش پررنگ نمایندگان ساری در انتخابات شوراهای اسلامی

*

*


X https://sport45.site/