تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 48186 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آخرین حرف های محمدعلی نجفی :

عذر می‌خواهم که نتوانستم بمانم/ ریتم تند کلیپ مراسم نگرانم کرد!

مازندشورا: شهردارآنلاین: نجفی با ارائه گزارشی از اقداماتش طی 7 ماه گذشته، گفت:تنظیم برنامه سوم تا چند روز دیگر شروع خواهد شد و تا پایان تیر ماه سال جاری فرصت تدوین و ارائه به شورای شهر را خواهیم داشت، برنامه‌ای که نوآوری‌های بسیار زیادی در آن پیش بینی شده است.

مازندشورا: محمدعلی نجفی در سومین همایش فصلی مدیران شهرداری تهران با اشاره به آخرین روز فعالیت خود در شهرداری تهران پس از قبول استعفایش در شورای اسلامی شهر تهران گفت: از لفظ مراسم تودیع خوشم نمی‌آید چرا که مراسم تودیع شبیه مراسم ختم است با این تفاوت که در مراسم تودیع میت هم باید صحبت کند.

وی با اشاره به کلیپی که در این مراسم از فعالیت‌های هفت ماه گذشته شهرداری تهران برای حضار پخش شد تصریح کرد: کلیپ بسیار خوبی بود اما در برخی موارد ریتم آهنگ آن تند می‌شد که من نگران آقای مکارم می‌شدم که در همین روز نخست با مشکلی مواجه نشوند.

شهردار سابق تهران افزود: خوشبختانه شورا با هوشمندی آقای مکارم را به عنوان سرپرست انتخاب کردند که مطمئن هستم در دوران سرپرستی ایشان هیچ مشکل و رخوتی در فعالیت‌های شهرداری ایجاد نخواهد شد. ایشان از روز نخست در تصمیم گیری‌ها و انتخاب مدیران در کنار من حضور داشتند و در همه موارد از مشورت ایشان کمک می‌گرفتم تصور می‌کنم همین مسیری که در هفت ماهه گذشته سپری شده توسط ایشان طی خواهد شد تا شورا تصمیم نهایی را برای انتخاب شهردار تهران بگیرند.

وی ادامه داد: ما به خاطر خدا به خلق خدا خدمت می‌کنیم لذا تفاوتی وجود ندارد که من باشم یا آقای حسینی همه ما مسئول و موظف هستیم که به شهردار کمک کنیم و ان شاء الله همه مدیران و شهرداران مناطق و همکاران در حد توان کمک می‌کنند و من نیز در حد توان قطعا در کنار ایشان خواهم ماند و به ایشان کمک می‌کنم.

نجفی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به همه کسانی که در داخل و بیرون از شهرداری تهران در زمان استعفا از ایشان درخواست کردند که استعفای خود را پس بگیرند اما این تصمیم گرفته نشد، افزود: من به دلایلی که بارها مطرح کرده‌ام نتوانستم درخواست این عزیزان را بپذیرم. لذا از همه این افراد عذرخواهی می‌کنم. همچنین عذرخواهی همراه با تشکر از همه افرادی که به خاطر آشنایی و علاقه به من در شهرداری تهران قبول مسئولیت کردند دارم. چرا که من در ابتدای این همکاری به آنها گفته بودم که این همکاری چهار ساله خواهد بود اما به دلیل بیماری که در قدرت تصمیم من نبود این همکاری ادامه پیدا نکرد. لذا از همه آنها عذرخواهی می‌کنم. همچنین از همه همکاران، مدیران و کارکنان شهرداری که در طول هفت ماهه گذشته شاهد تلاش‌ها و همکاری‌های آنها بودم نیز تقدیر می‌کنم.

وی تاکید کرد: در تعطیلات نوروز امسال فعالیت‌های جدیدی برنامه ریزی کردیم که بخشی از آنها اجرایی شد. به شکلی که در نظرسنجی که انجام شد حدود 39.1 درصد از شهروندان در خصوص خدماتی که در طرح نوروزگاه و ایام نوروز ارائه شد خیلی زیاد رضایت داشتند و 53.1 درصد نیز زیاد از این خدمات رضایت داشتند. لذا باید از همه کسانی که در این امر نقش داشتند، تشکر کنم.

درآمدهای پایدار در سال 97 شرایط بهتری پیدا خواهند کرد

شهردار سابق تهران تاکید کرد: بسیاری از فعالیت‌هایی که انجام داده‌ایم شهروندان آثار آن را هنوز درک نکرده‌اند که ان شاء الله در طول سال 97 نتیجه آن را خواهند دید. مسئله درآمدهای پایدار در سال 97 شرایط بهتری در مقایسه با سال گذشته پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در شش ماهه دوم سال 96 درآمدهای نقدی شهرداری تهران تا حدود 120 درصد تحقق پیدا کرد. برنامه ریزی برای حرکت به سمت شهر هوشمند برای سال جاری انجام شده که نتایج آن به زودی قابل لمس خواهد بود. طرح ترافیک جدید با حمایت شورا به اجرا گذاشته خواهد شد. طرحی که با تمام مشکلات برای قبولاندن آن به دستگاه‌ها و افراد مختلف ان‌شاء الله اجرایی خواهد شد.

نجفی ادامه داد: با طرح ترافیک جدید بر اساس گزارشی که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ارائه کرده‌اند تعداد زیادی از خودروهای تهرانی نسبت به دریافت معاینه فنی برتر اقدام کردند که قطعا این موضوع در کاهش آلودگی هوای تهران نقش بسزایی خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ایجاد ارتباط موثر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: توانستیم در جریان ایجاد این ارتباط سهم شهرداری تهران را در مالیات بر ارزش افزوده از 70 درصد به 88 درصد برسانیم. در حقیقت شاهد افزایش 18 درصدی بودیم. همچنین 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت در پایان سال 96 چاپ و بخشی از آن به فروش رسید. همچنین 1300 میلیارد تومان برای سال جاری مجوز دریافت شده که همگی این رقم‌ها صرف مترو خواهد شد.

نجفی ادامه داد: 180 میلیارد تومان نیز بودجه برای نوسازی ناوگان حمل و نقل در نظر گرفته شده که برای پرداخت وام‌های با کارمزد پایین به بانک‌ها داده شده است.

وی با اشاره به خرید 630 دستگاه واگن جدید از کشور چین گفت: پیگیری‌های زیادی از بالاترین مقام کشور تا هر فردی که در این حوزه مسئول بود پیگیری کرد. 700 میلیون یورو هم از قبل مجوز برای خرید واگن داشتیم. امیدواریم خط شش مترو با حدود 10 کیلومتر تا پایان شهریور ماه به بهره‌برداری برسد و سرفاصله خطوط را به سه دقیقه کاهش دهیم.

شهردار سابق تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود لازمه زیست پذیری شهر را انضباط خواند و افزود: قطعا سد معبر در مسیر زیست پذیری شهری بی معنا بود. در همین حوزه دستورالعمل تفویض اختیارات به مناطق در حوزه بودجه‌ای تدوین شد. مسئله برنامه‌هایی که از معاونت‌ها و مناطق در حوزه برنامه ریزی برای سال 97 دریافت شده است کاملا روشن است و به زودی در اختیار همه همکاران قرار می‌گیرد تا به این ترتیب مشخص شود در سال 97 قرار است چه اتفاقی در شهرداری تهران روی دهد.

نجفی با اشاره به اینکه در دوران سرپرستی مکارم قطعا فعالیت‌های شهرداری تهران همچون هفت ماه گذشته ادامه پیدا خواهد کرد،‌ گفت: در سال 97، 40 پل، 150 هزار متر مربع پارکینگ و 52 کیلومتر بزرگراه ساخته خواهد شد و بی تردید شهرداری تهران در سال جاری نه تنها تسریع که در برخی موارد پرش خواهد داشت. امیدواریم مجموع فعالیت‌های انجام شده منجر به این شود که شهروندان تهرانی را قانع کنیم شهرداری متعلق به مردم است و مردم باید مشارکت واقعی داشته باشند.

شهردار سابق تهران اظهار کرد: شعار شهرداری تهران در آغاز به کار قابل قبول و محتوایی بود. قطعا امید، شروع هر حرکتی است و اگر امید نباشد حرکت قطع خواهد شد. بعد از امید است که باید مشارکت را جلب کنیم. باید تلاش کنیم امید را در میان همکاران مجموعه شهرداری و شهروندان تقویت کنیم.

وی افزود: سایت شفاف که پروژه‌های شهرداری تهران در آن بارگذاری خواهد شد و امروز نیز در پایان این مراسم از این سایت رونمایی خواهد شد این امکان را ایجاد می‌کند که مردم در هر سطحی از تصمیمات شهرداری در پروژه‌های مختلف مطلع شوند و به نوعی مشارکت واقعی محقق شود تا در نهایت با تحقق مشارکت، شاهد شکوفایی باشیم.

نجفی ادامه داد: چند روز پیش عکس قطع درختان خیابان ولیعصر (عج) در فضای مجازی منتشر شد که این عکس مربوط به چند سال گذشته بوده است. آقای مختاری که تنها مدیر دائمی شهرداری تهران هستند و امیدوارم عمر 100 ساله داشته باشند طرح احیای درختان خیابان ولیعصر (عج) و ساماندهی آنها را در همین ایام پایانی سال گذشته آغاز کردند.

وی تاکید کرد: مدیریت شهری متشکل از 21 نفر عضو شورا به همراهی همه مدیران شهرداری مدیریت موفقی را داشتند و کارنامه قابل قبولی برای ارائه به مردم از خود به جای گذاشتند.

شهردار سابق تهران تاکید کرد: برای طراحی طرح‌های جدید در حوزه مدیریت شهری فرصت زیادی صرف شد و امیدواریم نتایج آن را شهروندان به زودی مشاهده کنند.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #شهرداری #گذشته #شهردار #مراسم #ادامه #شورا #داشتند #می‌کنم #افزود #شهروندان #فعالیت‌های #اشاره #مدیران #مشارکت #تصمیم #همکاران #تاکید #همچنین #ایجاد #همکاری #زیادی #عذرخواهی #تودیع #تومان #درآمدهای #ارائه #پایان #امیدواریم #برنامه #میلیارد #استعفا #مکارم #مدیریت #ترافیک #دریافت #مناطق #صحبت‌های #دیگری #موارد #ارتباط #تهرانی #شورای #پذیری #خیابان #ولیعصر #نتوانستم #درختان #پروژه‌های #واقعی #باشند #کیلومتر #پایدار #درخواست #گرفته #افراد #کسانی #مسئول #سرپرستی #دوران #بگیرند #محمدعلی #نوروز #خواهند #مسئله #نتایج #بهتری #شرایط #اجرایی #اسلامی #رضایت #مختلف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عذر می‌خواهم که نتوانستم بمانم/ ریتم تند کلیپ مراسم نگرانم کرد!

*

*


X https://sport45.site/