ورود سامانه بارشی جدید از بعدازظهر امروز/ احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در غرب کشور

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 - ساعت : 19:02

کد مطلب: 48188 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طبق اعلام سازمان هواشناسی؛

ورود سامانه بارشی جدید از بعدازظهر امروز/ احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در غرب کشور

مازندشورا: بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، در کردستان، کرمانشاه، ایلام و شمال و غرب خوزستان فردا پیش‌بینی می‌شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر امروز در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی برخی نقاط کرمان، سیستان و بلوچستان و غرب یزد رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شو‌د.

روز چهارشنبه تداوم این شرایط را در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب بخش‌هایی از جنوب دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی کرمان و غرب یزد خواهیم داشت و شدت بارش‌ها در این روز در برخی نقاط کردستان، کرمانشاه، ایلام و شمال‌غرب خوزستان است.

روز پنج‌شنبه سامانه بارشی در مناطقی که ذکر شد فعالیت بیشتری دارد، شدت بارش‌ها در این روز در برخی نقاط ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی خوزستان، جنوب آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی خواهد بود.

سامانه فوق به تناوب تا اوایل هفته آینده در اغلب مناطق کشور فعال است.

با توجه به ورود سامانه بارشی، شدت بارش در مناطق مختلف کشور متفاوت است، روز چهارشنبه ۹۷/۱/۲۲ بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در کردستان، کرمانشاه، ایلام و شمال و غرب خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه ۹۷/۱/۲۳ بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه جنوبی آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و نیمه شمالی خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به وزش باد شدید، از اواسط روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه شمال خلیج فارس مواج است که توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم به‌کار گرفته شود. 

از بعدازظهر چهارشنبه و روز پنج‌شنبه شمال خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

آسمان تهران روز چهارشنبه کمی ابری و نیمه‌ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و روز پنج‌شنبه نیز شرایط جوی تهران گاهی وزش و در اواخر وقت بارش پراکنده خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۴ و ۱۴ درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و زنجان با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

براساس گزارش فارس، میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۷ فروردین‌ماه سال جاری ۹۵.۲ میلی‌متر ثبت شد، بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۷۹.۹ میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری ۴۷.۱ درصد کمتر از سال گذشته است؛ بیشترین میزان بارش در هفته بیست و هشتم متعلق به منطقه مینودشت در استان گلستان به میزان ۳۱ میلی‌متر بوده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #چهارشنبه #سامانه #کردستان #پیش‌بینی #ایلام #مناطق #آذربایجان #خوزستان #رگبار #کرمانشاه #بارشی #معابر #آبگرفتگی #سیلابی #رودخانه‌ها #احتمال #شمال‌غرب #همراه #پنج‌شنبه #تهران #بعدازظهر #رعدوبرق #استان #میلی‌متر #باران #مسیل‌ها #جنوبی #مرکزی #آینده #کمینه #میزان #گذشته #بالای #بیشینه #پنجشنبه #چهارمحال #گزارش #شرایط #کرمان #زاگرس #دامنه‌های #بارش‌ها #امروز #کهگیلویه #بویراحمد #بختیاری #استان‌های #لرستان #شمالی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ورود سامانه بارشی جدید از بعدازظهر امروز/ احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در غرب کشور

*

*


X https://sport45.site/