آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی در زلزله سال ۹۶ کرمانشاه/ کار بازسازی ۱۶۰۰ روستا و ۸ شهر در حال انجام است

تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 - ساعت : 09:28

کد مطلب: 48206 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهدیان تشریح کرد؛

آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی در زلزله سال ۹۶ کرمانشاه/ کار بازسازی ۱۶۰۰ روستا و ۸ شهر در حال انجام است

مازندشورا: معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن تشریح اقدامات آن بنیاد در بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی زلزله سال گذشته کرمانشاه، گفت: که بنیاد مستضعفان در بازسازی مناطق زلزله‌زده، سیمان را رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار داده است و به همین دلیل نیز بنیاد مسکن در جریان بازسازی‌ها به هر واحد مسکونی احداثی ۸ تن سیمان رایگان و برای هر واحد تعمیری ۱۰ تن سیمان رایگان می‌دهد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عزیزالله مهدیان معاون بازسازی و مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره روند بازسازی و احداث واحدهای جدید زلزله کرمانشاه توضیحاتی را ارایه کرد.

مهدیان اعلام کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۲۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی را در زلزله کرمانشاه مورد ارزیابی قرار داد که از این میزان ۳۵هزار و ۲۰۰ واحد آن احداثی، ۵۹ هزار و ۶۴۲ واحد آن تعمیری و ۳۹۳۱ واحد تجاری در مناطق شهری و روستایی بودند.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: از این میزان، تعداد ۱۰۱هزار و ۵۰۴ پرونده تشکیل شد که ۶۷ هزار و ۵۰۰ نفر به بانک معرفی شدند که از ایمیزان ۴۲هزار و ۹۷۰ نفر با بانک عقد قرارداد کردند.

مهدیان افزود: کار بازسازی در ۱۶۰۰ روستا و ۸ شهر در حال انجام است.

این مقام مسئول همچنین اعلام کرد که بنیاد مستضعفان در بازسازی مناطق زلزله‌زده، سیمان را رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار داده است و به همین دلیل نیز بنیاد مسکن در جریان بازسازی‌ها به هر واحد مسکونی احداثی ۸ تن سیمان رایگان و برای هر واحد تعمیری ۱۰ تن سیمان رایگان می‌دهد.

وی همچنین از آواربرداری ۱۸ هزار و ۸۲۶ واحد احداثی در شهر و روستاهای مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و گفت: تلاش مان این است که در زمانبندی اعلام شده کارها انجام شود چون هم مردم و هم بانک‌ها خوب پای کار آمدند.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از افزایش ۵ میلیون تومانی وام مسکن‌روستایی از ۲۰ به ۲۵ میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: در مناطق روستایی صدور پروانه و کنترل مصالح ساختمانی و تمامی مواردی که به مسکن مرتبط است توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می شود که اینکار بسیار به روند بازسازی در روستاهای زلزله‌زده کمک کرده است.

مهدیان ادامه داد: در شهرهای استان کرمانشاه، صدور پروانه ساختمان با شهرداری هاست و در کنترل مصالح ساختمانی نیز سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها مشارکت دارند و به همین دلیل در شهرها روند بازسازی با کندی مواجه شده است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه این است که واحدهای ۱۰۰درصد تخریبی در روستاها تا پایان شهریورماه سالجاری به اتمام برسدو برای واحدهای فرسوده و آسیب دیده روند کار به این صورت است که تا پایان شهریورماه ۹۸ کار بازسازی شهرها تمام شود.

مهدیان گفت: در برخی از استان‌ها که زلزله داشتند همچون کرمان نیز کار بازسازی آغاز شده است و در نظر داریم تا پایان سال ۹۷ تمامی بازسازی‌ها به اتمام برسند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #بازسازی #بنیاد #مهدیان #کرمانشاه #انقلاب #اسلامی #مناطق #واحدهای #زلزله #پایان #زلزله‌زده #رایگان #سیمان #همچنین #احداثی #معاون #روستایی #مسکونی #اعلام #استان #ساختمانی #تمامی #ساختمان #شهریورماه #اتمام #مصالح #شهرها #ادامه #تعمیری #میزان #روستا #بازسازی‌ها #روستاهای #پروانه #میلیون #کنترل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی در زلزله سال ۹۶ کرمانشاه/ کار بازسازی ۱۶۰۰ روستا و ۸ شهر در حال انجام است

*

*