مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48208 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیروز حناچی:

دیگر دوره اقدامات با حداکثر عارضه گذشته است

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: ویژگی پروژه های جدید طرح های عمرانی این خواهد بود که بدون تردید در آن ها منافع بلندمدت شهروندان در نظر گرفته می شود.

مازندشورا:پیروز حناچی ، در توضیح رویکردهای معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در سال جدید گفت: بارزترین ویژگی پروژه های جدید عمرانی این خواهد بود که بدون تردید در آن ها منافع بلندمدت شهروندان و ارزیابی های محیط زیستی در نظر گرفته می شوند.

وی با اشاره به اینکه در نظر گرفتن این عوامل مهم را به عنوان مثال در پروژه مهم شهید شوشتری می توان دید، افزود: در حال حاضر اصلی ترین چالش ما در این بزرگراه، مسائل محیط زیستی در یک منطقه حفاظت شده و پارک ملی است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: تلاش ما بر این است که نگاه «حداقل عارضه و حداکثر بهره وری» را در طرح های عمرانی شهر تهران حاکم کنیم و به سمت انضباط، شفافیت هزینه های تمام شده پروژه ها و مکانیزم هایی که ما را به این اهداف مهم می رسانند، در حرکت باشیم. 

حناچی با بیان اینکه مورد مهم دیگری که امسال به آن پرداخته خواهد شد مربوط به روددره ها است، افزود: خداوند از کوهپایه های تهران و ارتفاعات البرز سالانه چیزی حدود 240 میلیون متر مکعب آب برای ما می فرستد. 

معاون شهردار تهران افزود: اگر از ما سوال شود که با این حجم آب چه می کنیم؟ باید پاسخ دهیم که این آب ها وقتی از کوهپایه ها پایین می آیند، تبدیل به آب های سطحی و بعد فاضلاب می شوند و بخشی از آن هم به زیر سطح زمین می روند و در قنات ها نفوذ می کنند که آن هم با ساخت و سازها به طور کامل آلوده می شوند. 

وی با تأکید بر این که تلاش ما بر این است که قسمت هایی از روددره ها و مخصوصا امتداد آن ها را با تغییر نگاه و استفاده حداکثری از ظرفیت طراحی تبدیل به فضای شهری کنیم، توضیح داد: موضوع روددره ها را با نیروهای متخصصی که در این زمینه فعالیت دارند به بحث گذاشتیم و از همه مهم تر این که در طرح هایمان می خواهیم با استفاده از فراخوان از حداکثر ظرفیت طراحی و مهندسی کشور استفاده کنیم تا متخصصان و دست اندرکاران، خود را در بهبود وضعیت پایتخت موثر بدانند. 

حناچی با اشاره به بازنگری در پل نصر (گیشا) به عنوانی یکی دیگر از اولویت های این معاونت، اظهارکرد: تقاطع پل گیشا و چمران به عنوان یک زیرگذر برای ماشین ها در نظر گرفته شده اما با احداث خط 7 مترو، یکی از اصلی ترین چالش های ما در این محدوده، دسترسی پیاده از ایستگاه مترو به سمت کوی نصر، کارگر شمالی و شهرآرا خواهد بود. 

وی افزود: با یک بازبینی در ماموریت پل گیشا و تغییر چهره آن، تلاش می کنیم این محل را به یک فضای مطلوب شهری تبدیل کنیم. اگر موفق شویم این کار را به طور کامل به سرانجام برسانیم، به طور قطع تحول و تغییر رویکرد برجسته ای را در این حوزه شاهد خواهیم بود. 

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: دیگر دوره آن گذشته است که عده ای برای منافع خود اقداماتی را انجام دهند که با حداقل بهره وری، حداکثر عارضه را برای شهر و شهروندان به وجود می آورد. 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - عمرانی - افزود - حداکثر - حناچی - تغییر - روددره - معاون - استفاده - تبدیل - شهرداری - پروژه - عارضه - خواهیم - حداقل - کوهپایه - ظرفیت - طراحی - گرفته - منافع - معاونت - توضیح - گذشته - شهروندان - زیستی - اینکه - اشاره - پیروز - عنوان -

نظر شما در مورد : دیگر دوره اقدامات با حداکثر عارضه گذشته است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*