مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48211 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مجوز واحدهای تولیدی با حساب و کتاب داده شود/وجود بازار سیاه خرید و فروش مجوز

استاندار مازندران:

مجوز واحدهای تولیدی با حساب و کتاب داده شود/وجود بازار سیاه خرید و فروش مجوز

مازندشورا: استاندار مازندران گفت: اگر قرار است برای واحدی مجوز داده شود باید با حساب و کتاب باشد، به‌عنوان مثال به‌طور عملیاتی مجوز مرغداری صادر نمی شود اما به‌راحتی این مجوز در بازار سیاه خرید و فروش می شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد اسلامی سه‌شنبه‌شب در نشست فعالان اقتصادی مازندران اظهار کرد: دوران دوجبهه‌ای فعالان اقتصادی و دولت گذشته است و باید با درک متقابل و قدرت گفت‌وگو مسائل را بیان کنیم.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای توسعه‌یافته است که قدرت گفت‌وگو و قدرت مفاهمه داشته باشد، ادامه داد: اگر معتقدیم نباید خام‌فروشی داشته باشیم و یا دانش‌بنیان شدن سبب شکوفایی فناوری می‌شود باید بپذیریم تعهدات متقابل بوجود آوریم.

استاندار مازندران افزود: اصل اول در حمایت از کالای ایرانی این است که آن را افتخار بدانیم و به‌عنوان تولید فاخر از آن یاد کنیم.

این مسؤول بیان کرد: فخر ایران هستیم و تولید محصولات‌مان هم باید فخر ایران باشد.

اسلامی با بیان اینکه باید موانع بر سر راه اقتصادی را رفع کنیم، گفت: مصوب کردیم هر متقاضی که فعالیتی را قرار است آغاز کند، برای دریافت مجوز آن نهایتاً ۵۸ روز طول بکشد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته برای مازندران ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده تخصیص یافت که ۳۰ درصد برای ایجاد زیرساخت در روستاها و ۷۰ درصد برای شهرها بوده است.

استاندار مازندران اضافه کرد: کاستی‌های زیادی برای ایجاد زیرساخت در شهر و روستاها داریم که برای آبادانی آن از طریق مالیات بر ارزش افزوده امکان‌پذیر است.

این مسؤول با تأکید بر اصلاح ساختار مالی و حقوقی در استان گفت: اگر خواهان رقابت تولید هستیم باید به بازار سرمایه توجه کنیم.

اسلامی به حوزه کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: اینکه گفته می شود ۹۰ درصد منابع آبی به دریا می‌رود، یک حرف تاریخی است.

وی تصریح کرد: ساختن سد، پول می‌خواهد و منابع دولتی محدود است و باید کاری برای خلق منابع انجام دهیم و در این راستا باید زیرساخت‌ها را توسعه دهیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه نیازمند هستیم در مقیاس بزرگ صادرات محصولات کشاورزی داشته باشیم، تأکید کرد: صادرات خرد، بازار ما را از بین می‌برد بلکه باید در حوزه طیور، صادرات باکیفیت داشته باشیم و قیمت تمام‌شده را کاهش دهیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه کشاورزی باید علمی شود، اظهار کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای نقش خوبی را در توسعه صادرات دارد.

اسلامی درباره نحوه تولید محصولات کشاورزی و ارائه مجوز از سوی دستگاه متولی عنوان کرد: اگر قرار است برای واحدی مجوز داده شود باید با حساب و کتاب باشد و به‌صورت عملیاتی مجوز مرغداری صادر نمی‌شود ولی به‌راحتی این مجوز در بازار سیاه خرید و فروش می‌شود.

انتهای پیام/۸۶۰۳۶/ح


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - اینکه - استاندار - صادرات - کشاورزی - تولید - اسلامی - بازار - مسؤول - هستیم - تأکید - منابع - باشیم - اقتصادی - توسعه - روستاها - محصولات - زیرساخت - مالیات - متقابل - گذشته - گفت‌وگو - فعالان - افزوده - اظهار - ایجاد -

نظر شما در مورد : مجوز واحدهای تولیدی با حساب و کتاب داده شود/وجود بازار سیاه خرید و فروش مجوز

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*