مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48224 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 -ساعت : 14:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سال رونق شاخص های عملیاتی در بندر شهید رجایی

مروری آماری بر کارنامه سال ۹۶ دروازه طلایی اقتصاد ایران

سال رونق شاخص های عملیاتی در بندر شهید رجایی

مازندشورا: مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش ۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا و رونق چشمگیر ترانزیت، صادرات و ترانشیپ در بزرگترین بندر تجاری ایران طی یکسال گذشته خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" ضمن اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی دوازده ماهه سال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" گفت: طی سال ۹۶، در مجموع ۸۷ میلیون و ۳۷ هزار و ۶۰ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با سال پیش از آن ۸ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: از مجموع عملیات انجام شده در این بندر، ۵۹ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۸۰ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد ۱۱درصدی و ۲۷میلیون و ۵۱ هزار و ۵۸۰ تن اختصاص به فرآورده های نفتی با افزایش ۳ درصدی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین در ادامه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۳۹ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۳۶۴ تن با رشد ۸ درصدی عنوان کرد و افزود: در همین مدت، همچنین بیش از نُه میلیون و ۵۸۵ تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که رقم آن نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

ترانزیت غیرنفتی ۲۲ درصد افزایش یافت

عفیفی پور حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بندرشهید رجایی طی دوازده ماهه سال گذشته را ۵ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۶۹۲ تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی با سال گذشته رشد ۲۲درصدی داشته است.

افزایش ۵۳درصدی ترانشیپ غیرنفتی

وی از کابوتاژ بیش از ۵۱ هزار تن از این گونه کالاها طی مدت یاد شده سخن به میان آورد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، سه میلیون و ۴۰۷ هزار و ۸۳۳ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر با ثبت افزایش ۵۳درصدی ترانشیپ شد.

رونق تجارت دریایی فرآورده های نفتی

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری از سخنان خود از رشد مثبت یک درصدی صادرات فرآورده های نفتی از طریق این بندر خبر داد و گفت: طی یکسال گذشته، هشت میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۶۰ تن از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.

عفیفی پور بیان کرد: طی این مدت، واردات دو میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۴۲ تن فرآورده های نفتی، ترانزیت ۴۳ هزار و ۱۳۵ تن و کابوتاژ ۱۶ میلیون و ۱۴۶ هزار تن با رشد ۷درصدی به ثبت رسید.

افزایش ۱۴ درصدی عملیات کانتینری

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین از تخلیه و بارگیری دو میلیون و ۶۰۵ هزار و ۴۳۵ TEU کانتینر با افزایش ۱۴ درصدی در بزرگترین و پیشرفته ترین بندرکانتیتری کشور طی دوازده ماهه سال گذشته، خبر داد.

وی با اعلام این مطلب که بزرگترین بندر تجاری ایران طی سال گذشته میزبان ۳هزار و ۹۸۶ فروند شناور با تناژهای مختلف بوده است که از این میزان شناور ورودی به بندر شهید رجایی، بیش از ۳هزار  و ۳۵۶ فروند بالای هزار تن وزن داشته اند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میلیون - افزایش - گذشته - درصدی - رجایی - فرآورده - غیرنفتی - بزرگترین - بنادر - هرمزگان - دوازده - عفیفی - دریانوردی - ترانزیت - تجاری - همچنین - کالای - افزود - کالاهای - اعلام - فروند - کابوتاژ - صادرات - ترانشیپ - ۵۳درصدی - شناور - عملیات - تخلیه - مجموع - اقتصادی - منطقه - بارگیری - همسنجی - مدیرکل - اقتصاد - ادامه - میزان -

نظر شما در مورد : سال رونق شاخص های عملیاتی در بندر شهید رجایی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*