تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 - ساعت : 14:38

کد مطلب: 48225 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مصطفی قنبرنژاد در گفتگ و گو با شهردار آنلاین:

خبرنگاران مدارکشان در سامانه بارگذاری کنند/تلاش می کنیم طرح ترافیک جدید از اول اردیبهشت اجرایی شود

مازندشورا: مدیر واحد صدور آرم طرح ترافیک با بیان اینکه شیوه نامه طرح ترافیک خبرنگاران به کمیسیون حمل و نقل شورای شهر ارسال شده است، گفت: خبرنگاران نسبت به ثبت اطلاعات خودشان در سایتmytehran.ir اقدام کنند و مدارکی که از آن ها خواسته شده است در سایت بارگذاری کنند.

مازندشورا: مصطفی قنبرنژاد مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک در گفت و گو شهردارآنلاین با اشاره به اینکه  تمامی خودروهای وانت بار اعم از پلاک عمومی و پلاک سفید شهر تهران که سال ٩٦ آرم طرح ترافیک دریافت کرده اند، از امروز مهلت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه طرح ترافیک سالانه اقدام کنند، گفت: مالکان می توانند راسا به دفاتر خدمات الکترونیک شهر برای ثبت اطلاعات مراجعه کنند. 

او تاکید کرد: این گونه عزیزان نباید هیچ گونه مبلغی به جز تعرفه دفاتر و تعرفه ای که توسط شورای شهر تصویب شده است را پرداخت کنند.

قنبرنژاد افزود: همچنین مالکان خودرو های وانت پلاک عمومی شهر تهران که سریال خودروشان 11223344 است، معاف از پرداخت عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک هستند.

مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک گفت: مالکان وانت بارهای پلاک سفید نیز  که در سال 96 طرح داشتند و امسال نیز مدارک خود را تکمیل کرده اند برابر خودرو های آژانس های شهر تهران؛ ری و شمیرانات 50 درصد عوارض را پرداخت می کنند. 

 او همچنین با بیان اینکه شیوه نامه طرح ترافیک خبرنگاران به کمیسیون حمل و نقل شورای شهر ارسال شده است، گفت:  خبرنگاران  نسبت به ثبت اطلاعات خودشان در سایتmytehran.ir  اقدام  کنند و مدارکی که از آن ها خواسته شده است در سایت بارگذاری کنند.

قنبرنژاد تاکید کرد: خبرنگاران  تا اطلاع بعدی به دفاتر مراجعه نکنند.

او در پایان در خصوص احتمال تغییر زمان اجرای طرح ترافیک گفت: در حال حاضر دستوری برای تغییر نیامده است و طبق برنامه تلاش بر این است که در اول اردیبهشت اجرا شود.

 گفتنی است ، بر اساس این اطلاعیه روزهای پنجشنبه از این پس دیگر طرح ترافیک اجرا نمی شود و هزینه تردد در ساعات بین روز کمتر از نصف هزینه ساعات اوج صبح و عصر  خواهد بود. همچنین هیچ تغییری در مقررات مربوط به محدوده زوج و فرد ایجاد نشده است.

بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و شورای ترافیک تهران، طرح ترافیک در سال ۱۳۹۷ در‌‌ همان محدوده سابق و با تغییراتی در زمان، شیوه پرداخت و نحوه اخذ مجوز، از ابتدای اردیبهشت ماه اجرا می‌شود.

مهم‌ترین تغییرات طرح برای سال ۱۳۹۷ شامل این موارد است:

۱. در سال جاری، عموم شهروندانی که قصد دارند با خودروی شخصی در محدوده طرح ترافیک تردد کنند، باید قبل از اولین ورود، اطلاعات شخص و خودرو را درسامانهmy. tehran. irثبت‌نام کنند. اطلاعات مورد نیاز شامل مشخصات مندرج بر روی کارت ملی، سندمالکیت خودرو و نیز بارگذاری تصویر آن‌ها در وبسایت مذکور است.

۲. در سال ۱۳۹۷ طرح ترافیک علاوه بر روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، در روزهای پنجشنبه نیز اجرا نخواهد شد و ورود به محدوده طرح ترافیک دراین روزها برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.

۳. در سال ۱۳۹۷ طرح ترافیک در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶: ۳۰ تا ۱۹ اجرا می‌شود.

۴. مقررات مربوط به محدوده زوج و فرد برای سال ۱۳۹۷ همچنان برقرار خواهد بود و تغییری در این زمینه ایجاد نشده است.

۵. در سال ۱۳۹۷ هزینه تردد در محدوده طرح ترافیک برای خودروهای سهمیه دستگاههای اجرایی و دولتی با عموم شهروندان که طرح را به صورت روزانه خریداری می‌کنند، برابر است و تنها طبق مصوبه شورای شهر برای سهمیه‌های معلولان، بیماران خاص، خبرنگاران، آژانس‌ها و وانت بار‌ها تخفیف در نظر گرفته شده است. هزینه تردد در محدوده طرح ترافیک برای جانبازان ۲۵ درصد به بالا نیز در سقف سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران، رایگان است.

۶. در سال ۱۳۹۷ به هیچ وجه فروش سالیانه و یکجای طرح ترافیک وجود ندارد و نرخ عوارض تردد درمحدوده طرح ترافیک برای هر روز براساس نوع معاینه فنی خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه می‌شود. هزینه ورود و خروج خودرو‌ها بسته به ساعات اوج و غیر اوج ترافیک متفاوت است و همچنین خودروهای دارای معاینه فنی بر‌تر از بیست درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.

۷. ساعات قبل از ۱۰ صبح و بعد از ۱۶ بعدازظهر، ساعات اوج ترافیک محسوب می‌شود و هزینه تردد در ساعات بین روز کمتر از نصف هزینه ساعات اوج صبح و عصر است. محاسبه هزینه عوارض طرح ترافیک در هر روز نیز صرفا به اولین و آخرین تردد ثبت شده خودرو بستگی دارد. 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ترافیک #هزینه #محدوده #ساعات #خودرو #تهران #شورای #شورا #پرداخت #همچنین #قنبرنژاد #روزهای #اطلاعات #عوارض #اردیبهشت #شورای شهر #خبرنگاران #خودروهای #بارگذاری #دفاتر #مالکان #سهمیه #رایگان #اولین #ایجاد #شهروندان #تخفیف #تاکید #تعرفه #محاسبه #معاینه #مربوط #تغییری #خبرنگاران  #برابر #اجرایی #عمومی #تغییر #پنجشنبه #دارند #سامانه #مراجعه #مقررات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خبرنگاران مدارکشان در سامانه بارگذاری کنند/تلاش می کنیم طرح ترافیک جدید از اول اردیبهشت اجرایی شود

*

*


X https://sport45.site/