تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 48235 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حساب شهروندی سامانه طرح ترافیک تهران فعال شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر واحد صدور آرم طرح ترافیک سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: سامانه حساب شهروندی در بخش کاربران حقیقی، حقوقی و سهمیه بگیران سایت اینترنتی مربوط به طرح ترافیک سال 97 پایتخت راه اندازی و فعال شد.

مازندشورا:مصطفی قنبرنژاد افزود: حساب شهروندی مانند کیف پول شخصی متقاضی در طول سال به منظور استفاده از طرح ترافیک عمل خواهد کرد. 
وی اظهار داشت: سئوالات متداول شهروندان به صورت ایکون های راهنمای اطلاع رسانی در طول مراحل ثبت نام در «سامانه اینترنتی my.tehran.ir» گنجانده شده است. 
قنبرنژاد همچنین از استقرار تیم پاسخگوی مشکلات و سئوالات احتمالی شهروندان در واحد صدور آرم سازمان ترافیک شهرداری تهران خبر داد و گفت: شهروندان با شماره گیری کد دستوری #5*137* می توانند پاسخ سئوالات خود در خصوص سامانه حساب شهروندی و طرح ترافیک را از کارشناسان مرکز صدور آرم و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران دریافت کنند. 
مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: دارندگان خودروهای وانت بار اعم از پلاک عمومی و پلاک سفید شهر تهران نیز که سال ٩٦ آرم طرح ترافیک دریافت کرده اند، نسبت به ثبت نام در سامانه طرح ترافیک سالانه اقدام کنند. 
وی خاطر نشان کرد: درحال حاضر تنها ساکنان محدوده طرح ترافیک شهر تهران باید پس از ثبت اطلاعات خود در سامانه اینترنتی، مدارک مربوطه را به دفاتر خدمات الکترونیک ارایه کنند. 
قنبرنژاد افزود: زمان ارائه مدارک سهمیه بگیران به دفاتر خدمات الکترونیک نیز به زودی اعلام خواهد شد. 
مدیر واحد صدور آرم طرح ترافیک سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: آیین نامه صدور مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک 97 ویژه خبرنگاران تدوین و برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال شده است. 
به گفته وی، پس از تصویب آیین نامه در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر ، مراتب برای اقدام لازم به خبرنگاران متقاضی اعلام خواهد شد. 
قنبرنژاد افزود: خبرنگاران متقاضی دریافت طرح ترافیک باید برای ثبت درخواست خود از طریق سامانه اینترنتی my.tehran.ir اقدام کنند. 
اجرای طرح جدید ترافیک شهر تهران قرار است از ابتدای اردیبهشت 97 آغاز شود و براساس اعلام شهرداری، طرح های ترافیک سال 96 تا آن زمان دارای اعتبار است. 
در شرایط کنونی 2 طرح محدوده «ترافیک» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می شود که ورود به محدوده ترافیکی منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاک خودروها است. 
زمان اجرای طرح فعلی ترافیک روزانه(شنبه تا چهارشنبه) از ساعت 6:30 تا 17 و طرح زوج و فرد از ساعت 6:30 تا 19 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 6:30 تا 13 است. 
زمان اجرایی روزانه طرح جدید ترافیک 6:30 تا 19 است، ضمن اینکه روزهای پنجشنبه نیز این طرح ها اجرا نخواهد شد. 
ساعت تردد خودروها در طرح جدید ترافیک در 3 محدوده زمانی 6:30 دقیقه تا 10، 10 تا 16 و از 16 تا 19 تقسیم‌بندی شده است. 
نرخ ورود به محدوده طرح جدید ترافیک نیز از 13 هزار و 400 تومان آغاز و سقف آن 36 هزار تومان در روز است. 
در طرح جدید ضرایب و تخفیف های برای تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک شامل داشتن معاینه فنی برتر(20 درصد تخفیف) و همچنین زمان تردد در محدوده در نظر گرفته شده است. 
همچنین 3 درصد مجموع سهمیه طرح جدید ترافیک تهران به گروه های خاص از جمله خبرنگاران و روزنامه نگاران و عکاسان خبری اختصاص داده شده که قرار است عوارض ورود به محدوده طرح برای این گروه با 90 درصد تخفیف(یک دهم) محاسبه شود. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ترافیک #محدوده #تهران #سامانه #شهرداری #خبرنگاران #اقدام #متقاضی #افزود #شهروندی #اعلام #تخفیف #دریافت #سئوالات #اینترنتی #شهروندان # قنبرنژاد #خودروها #تومان #شورا # زمان #داشتن #روزانه #عوارض #براساس #روزهای #پنجشنبه #مدارک #اطلاعات #همچنین #tehran #اظهار # مدیر #دفاتر #تصویب #سهمیه #الکترونیک #خدمات #شورای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حساب شهروندی سامانه طرح ترافیک تهران فعال شد

*

*


X https://sport45.site/