تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 - ساعت : 20:30

کد مطلب: 48247 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان ابلاغ شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر گرگان گفت: بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان و سازمان های تابعه گرگان ابلاغ شد و این بودجه نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد رشد داشته است.

مازندشورا:فائزه عبداللهی، عصر چهارشنبه در مراسم ابلاغ بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان، اظهار کرد: طی جلسات مکرری که در سال ۹۶ داشتیم، در آخرین روزهای سال ۹۶ توانستیم بودجه را تصویب کنیم.

رئیس شورای شهر گرگان اظهار کرد: اسناد بالادستی و نگاه به حمل و نقل شهری و مباحث مختلف بازآفرینی شهر را در بودجه گنجاندیم.

وی افزود: ارائه خدمات برای رفع مسائل و مشکلات مردم موجب افزایش رضایت مندی از نظام می شود و باید در این حـوزه تلاش بیشتری به خرج دهیم.

عبداللهی با بیان این که پیگیری در آمدهای پایدار و معوقات در دستور کارشهرداری قرار گرفته است، افزود: سعی کردیم مدیریت هزینه داشته باشیم و توجه به فناوری را هم در دستور کار قرار دهیم.

وی اظهار کرد: جذب سرمایه گذار، ارزش نهادن به بافت تاریخی، بهبود عبور و مرور و ... از جمله برنامه هایی است که در بودجه گنجانده شده است.

عبداللهی با بیان این که تا کنون ۱۰ کشته  در محور کمربندی گرگان داشته ایم، افزود: امیدواریم سریعتر بودجه کمربندی جدید گرگان با همت و یاری استانداری محقق شود.

وی افزود: بر این اساس بودجه شهرداری گرگان به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان که شامل ۱۰۸ میلیارد تومان اعتبارات جاری با ۴۳/۲۰ درصد از کل بودجه و ۱۴۲ میلیارد تومان تومان اعتبارات عمرانی با ۵۶.۸۰ درصد از کل بودجه در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای شهر گرگان گفت: در اجرای بند دو از ماده ۴۵ قانون شهرداری ها و بند ۱۲ ماده ۷۶ قانون شوراها بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری گرگان به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان و با رشد حدود ۱۳ درصد نسبت به بودجه سال گذشته و در قالب اهداف و راهبرد ها و سیاست های بودجه ای سال ۱۳۹۷ ابلاغی از سوی وزارت محترم کشور و با رویکرد های اصلی متناسب با برنامه های اعلامی بر اساس اصول توسعه مشارکت، محله محوری، توجه به فرهنگ و زیرساخت های فرهنگی، توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی، برنامه ریزی برای ایجاد شهر هوشمند، خلاق، مشارکت پذیر، عدالت محور و کارآفرین و با اهداف مشروحه ذیل تدوین و تقدیم می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: احصاء وظایف برای برون‌سپاری، ایمن‌سازی شهر در برابر سوانح و حوادث غیرمترقبه، توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل، بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده، اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی و ایجاد درآمدهای پایدار از مهم‌ترین وظایف شهرداری در سال ۹۷ است.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بودجه #گرگان #شهرداری #تومان #افزود #شورا #میلیارد #برنامه #شورای #عبداللهی #اظهار #توسعه #مشارکت #شورای شهر #اهداف #نوسازی #وظایف #ایجاد #کمربندی #دستور #پایدار #ابلاغ #گرفته #سرمایه #عمرانی #اعتبارات #قانون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان ابلاغ شد

*

*