تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 - ساعت : 22:30

کد مطلب: 48256 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهار طغیان آب کانال غربی فردیس

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار فردیس گفت: در پی طغیان آب کانال غربی فردیس که با ورود پرحجم آب سد بیلقان کرج باعث سرریز شدن آن به خیابان و ایجاد اختلال در عبور و مرور خودروها و آبگرفتگی برخی واحدهای مسکونی شد، شهرداری این شهر با بسیج کلیه امکانات و تجهیزات، این حادثه را مهار کرد.

مازندشورا:منوچهر غفاری افزود: طغیان آب کانال غربی فردیس و پیامدهای ناشی از آن پس از آن رخ داد که شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهی کشی استان تهران بدون هیچ گونه بررسی، پاکسازی و لایه روبی این کانال، حجم زیادی از آب سد بیلقان کرج را وارد کانال کرد. 
وی بیان کرد:با ورود این آب که بخاطر وجود اشغال و ایجاد مانع، سرریزشدن آب این کانال را در پی داشت، بخشی از خیابان ها و برخی از خانه ها در شهر فردیس را دچار آبگرفتگی کرد که با تلاش های بی وقفه عوامل شهرداری فردیس، اوضاع در این منطقه درحال بازگشت به روال عادی است، ضمن اینکه هرگونه سهل انگاری صورت گرفته در وقوع این حادثه باید مورد بررسی و بازخواست قرار گیرد.
غفاری گفت: با به خدمت گرفتن 25 خودرو آتش نشانی،4 پمپ دیزلی آتش نشانی، 7 دستگاه لودر،8 دستگاه کمپرسی،3 دستگاه لجن کش و بیش از ٤٠ نفر از مدیران و کارگران خدمات شهری و عمرانی در محل حضور داشتند.
وی با بیان اینکه مهار طغیان آب کانال فردیس چهار ساعت به طول انجامید، افزود: این حادثه از ساعت 10 صبح امروز تا 20 شب حدود ٩٠ درصد عملیات آماده سازی محیط انجام شد.
وی اظهار داشت: برای پیشگیری از حوادث احتمالی یک واحد آتش نشانی و یک واحد هلال احمر با زدن چادر تا صبح در محل برای اسکان واحدهای مسکونی که دچار آبگرفتگی شدند ، مستقر هستند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #کانال #فردیس #طغیان #نشانی #دستگاه #حادثه #اینکه #بررسی #غفاری #افزود #آبگرفتگی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مهار طغیان آب کانال غربی فردیس

*

*