ارتباط قوی بین مسؤولان فرهنگی با روحانیت وجود ندارد/موسیقی نباید ابتذال و بی‌بندوباری را ترویج کند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 - ساعت : 23:16

کد مطلب: 48261 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه شهرستان نور:

ارتباط قوی بین مسؤولان فرهنگی با روحانیت وجود ندارد/موسیقی نباید ابتذال و بی‌بندوباری را ترویج کند

مازندشورا: امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه ارتباط قوی بین مسؤولان فرهنگی با روحانیت و مراجع وجود ندارد، گفت: ارتباط ضعیف سبب عدم شناخت و در نتیجه بی اعتمادی می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان، نور حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی بعد از ظهر امروز در دیدار معاون قرآن و عترت، معاون هنری و سینمایی، مسؤول حراست اداره کل ارشاد و رئیس ارشاد نور در دفتر امام جمعه، اظهار کرد: شاید سوالی برای شما و دیگران مطرح باشد که چرا علما آنقدر به مسائل هنری به ویژه کنسرت حساس شدند و حتی در یک استان جزیره‌ای عمل می‌شود؟

وی افزود: پاسخ این سوال، عدم مدیریت وزارت ارشاد در اجرا با حفظ ماهیت ارشاد و جلب نظر علما است و دلیل آن‌هم ارتباط ضعیف بین مسؤولان با روحانیت و مراجع است که سبب عدم شناخت و اعتماد و اطمینان می‌شود.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: ارتباط اصحاب فرهنگ با ائمه جمعه اطمینان و اعتماد را ایجاد و تقویت کرده و به پیشرفت کار کمک می‌کند.

این مسؤول بیان کرد: مسؤول باید جوشش داشته و بلد کار باشد و الا جایگاه معطل می‌شود، در حوزه فرهنگ نیز مسؤول باید اطلاعات فرهنگی لازم را داشته باشد تا بتواند پاسخگو باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: دشمن با تولید انیمیشن، عروسک، بازی‌های رایانه‌ای و... به شدت در ترویج فرهنگ ابتذال و انحراف ورود پیدا کرده و اباحی‌گری را ترویج می‌کند به همین دلیل رهبر معظم انقلاب بر این موضوع تاکید و دست‌اندرکاران را موظف به تولیدات فاخر کرد.

وی تاکید کرد: مسؤولان فرهنگی باید در اجرا کاری بکنند که مشکلی وجود نداشته باشد تا صدای اصحاب دین بلند نشود، باید طوری اجرا کنند که دلسوزان دین و متدینین اغنا شوند.

امام جمعه شهرستان نور اظهار کرد: در ابتدای نوروز هم به مسؤولان فرهنگی شهرستان تاکید کردم که از فرصت ورود گردشگران به شهرستان و استان استفاده کنند و هنر، موسیقی بومی، صنایع دستی و فرهنگ اصیل علوی را به گردشگران معرفی کنند، زیرا گردشگران هم از شنیدن موسیقی بومی و محلی لذت می‌برند.

احمدی با بیان اینکه موسیقی نباید ابتذال و بی‌بندوباری را ترویج کند، گفت: با انجام کاری که اسلام تجویز نمی‌کند نشاط واقعی ایجاد نمی‌شود بلکه نشاط مقطعی است و بعد ندامت، پشیمانی و افسردگی به دنبال دارد، نشاط حقیقی با رعایت موازین شرعی به دست می‌آید.

86023/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #شهرستان #ترویج #ارشاد #فرهنگ #موسیقی #مسؤول #فرهنگی #مسؤولان #ارتباط #احمدی #تاکید #ابتذال #گردشگران #ایجاد #روحانی #اصحاب #می‌کند #استان #روحانیت #بی‌بندوباری #معاون #اظهار #اعتماد #نباید #اطمینان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ارتباط قوی بین مسؤولان فرهنگی با روحانیت وجود ندارد/موسیقی نباید ابتذال و بی‌بندوباری را ترویج کند

*

*


X https://sport45.site/