ثبت وضعیت 160 هزار بیمار دیابتی مازندران  در سامانه الکترونیک سلامت

تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 - ساعت : 23:16

کد مطلب: 48263 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در جلسه ستاد هفته سلامت مازندران عنوان شد

ثبت وضعیت 160 هزار بیمار دیابتی مازندران در سامانه الکترونیک سلامت

مازندشورا: جلسه ستاد اجرایی هفته سلامت مازندران از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد و در این جلسه با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت الکترونیک سلامت که در آن 70 میلیون نفر ثبت وضعیت شدند، مشخص شد که یک میلیون و 100 هزار نفر بیمار دیابتی ثبت شده و از این تعداد 160 هزار نفر مازندرانی بوده‌اند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نخستین جلسه ستاد اجرایی هفته سلامت استان با حضور نمایندگان معاونت‌های هشت‌گانه دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  در این جلسه با اعلام آماری از شاخص‌های سلامت اظهار کرد: با راه‌اندازی سامانه ثبت الکترونیک ، 70 میلیون نفر ثبت وضعیت شدند که یک میلیون و 100 هزار نفر بیمار دیابتی ثبت شده و از این تعداد 160 هزار نفر مازندرانی بوده‌اند.

محسن اعرابی با اشاره به اینکه براساس برنامه سازمان جهانی بهداشت، تا سال 2035 میلادی باید آمار مرگ و میر را 30 تا 40 درصد کاهش دهیم، اضافه کرد: برای تحقق این موضوع باید طرح پوشش همگانی سلامت که شعار امسال سازمان جهانی بهداشت است، عملیاتی شده و با تکیه بر خودمراقبتی و حساس‌کردن مردم به سلامت خود و خانواده، نشاط اجتماعی و تحرک بدنی به‌عنوان مؤلفه‌های سلامت بخش در دستور کار قرار بگیرد.

مشاور رئیس دانشگاه و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران  نیز در این جلسه  طی سخنانی این هفته را فرصتی مناسب  برای اطلاع‌رسانی دستاوردهای دانشگاه در حوزه سلامت  عنوان کرد و افزود: هفته سلامت ، زمان مناسبی  برای پیش‌بینی و تدوین برنامه‌های معاونت‌ها و عملیاتی‌کردن اهداف دانشگاه  در حوزه سلامت است.

فرزاد گوهردهی با تشکر از همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه در برگزاری هفته سلامت سال‌های پیش، خواهان مساعدت و مشارکت سایر معاونت‌های این دانشگاه  در برگزاری باشکوه مناسبت‌های سلامت‌محور شد.

ایجاد و فعال‌سازی کارگروه هفته سلامت استان ، برگزاری نمایشگاه تغذیه سالم ، برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی و دانشجویی با عنوان صبحانه سلامت  و  برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع شعار سال 97 با عنوان سلامت برای همه در مدارس ابتدایی از جمله برنامه‌هایی است که قرار شد در هفته سلامت در سطح استان به اجرا درآید.

86001/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #سلامت #دانشگاه #برگزاری #پزشکی #عنوان #مازندران #استان #میلیون #جهانی #موضوع #دانشگاه  #سلامت  #مازندران  #بهداشت #معاونت‌های #الکترونیک #سامانه #دیابتی #روابط #عمومی #بیمار #وضعیت #بهداشتی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ثبت وضعیت 160 هزار بیمار دیابتی مازندران در سامانه الکترونیک سلامت

*

*