جهان مبهوت از غیرت و شجاعت شهید حججی‌‌ها شده است

تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 فروردین 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 48265 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حجت‌الاسلام دارستانی:

جهان مبهوت از غیرت و شجاعت شهید حججی‌‌ها شده است

مازندشورا: استاد حوزه علمیه قم گفت: شهید محسن حججی شهید مدافع حرم برای رسیدن به درجه شهادت و اعزام به سوریه نذر می‌کند که پای والدین خود را ببوسد و این نشان از عزت و احترام والدین در خانواده دارد که چنین شیرمردی را تربیت کردند که جهان مات شجاعت و غیرت این جوان شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سید احمد دارستانی پنجشنبه‌شب در مراسم یادواره شهدا کوی فرهنگیان این شهرستان با اشاره به گرایش مردم به‌ویژه بانوان به دعانویسی و انواع فال‌ها جهت گشایش در کارها اظهار کرد: اگر امروز جوانان ما در جستجو این هستند که علت عدم استجابت دعاهایشان چیست باید بدانند که کلید تمامی قفل‌های بسته پدر و مادر هستند و از گرایش به فالگیرها و دعانویس‌ها خودداری کنند.

وی با بیان اینکه مرگ سخت‌ترین لحظه امتحان الهی است، افزود: بسیاری از مردم در لحظه جان سپاری به دلیل وابستگی به امیال و آرزوهای دنیایی به خدا کفر می‌گویند و این درحالیست که شهدا از این آزمون الهی سربلند شدند و برای لقای الهی و پیروی از دستورات الهی از جان و مال خود گذشتند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت نقش والدین در عاقبت به خیری فرزندان بیان کرد: شهید محسن حججی شهید مدافع حرم برای رسیدن به درجه شهادت و اعزام به سوریه نذر می‌کند که پای والدین خود را ببوسد و این نشان از عزت و احترام والدین در خانواده دارد که چنین شیرمردی را تربیت کردند که جهان مات شجاعت و غیرت این جوان شد.

دارستانی با استناد به روایاتی از ائمه اطهار و معصومین گفت: در مواجه شدن با مشکلات خرد و کلان قبل از گلایه و کفر تنها به والدین خود رجوع کنید و یقین بدانید که کلید تمامی قفل‌های بسته و گره‌های کور زندگی پدر و مادر هستند.

وی اظهار کرد: رمز موفقیت انسان عمل به وظیفه فرزندی در قبال والدین است.

استاد حوزه علمیه قم خطاب به خانواده شهدا بیان کرد: چه کردید که خداوند مشتری جنس شما شد و قربانی شما را پذیرفت.

دارستانی با تاکید بر اینکه شهدا زنده‌اند، ادامه داد: شهدا را نباید در قبرستان‌ها دفن کرد چرا که شهدا زنده‌اند و باید همچون لبنان و بیروت شهدا را در محلات به خاک سپرد تا مردم از آثار شهدا بهره‌مند شوند.

وی در پایان گفت: تنها کسانی که مرگ را به سخره گرفتند و از آن نهراسیدند شهدا بودند.

انتهای پیام /۸۶۰۴۹/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #والدین #دارستانی #استاد #اینکه #علمیه #خانواده #زنده‌اند #قفل‌های #تمامی #شهرستان #شجاعت #اشاره #گرایش #اظهار #حجت‌الاسلام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جهان مبهوت از غیرت و شجاعت شهید حججی‌‌ها شده است

*

*


X https://sport45.site/