مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4827 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 مرداد 1395 -ساعت : 11:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران:

راه اندازی زباله سوز پسماندهای پزشکی در تهران

مازندشورا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه امیدواریم ظرف 16 ماه آینده زباله سوز پسماندهای پزشکی را در شهر تهران ایجاد کنیم، افزود: با راه اندازی این سیستم، حمل و نقل پسماند پزشکی از مبدا ، در شهر تهران متحول می شود.

مازندشورا:

بلدیه| حسین جعفری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه در رابطه با زباله های بیمارستانی و پزشکی با وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و نظارت شورای اسلامی شهر تهران، در این باره گفت: برمبنای این تفاهم نامه، شورای اسلامی شهر تهران مصوبه ای را در خصوص زباله های پزشکی و بیمارستانی مصوب کرد که امیدواریم با طی مراحل اداری و ابلاغ آن از فرمانداری قابلیت اجرا پیدا کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار کرد: سیستم حمل مخزن متحرک دارای R.F.I.D است و قابلیت رهگیری زباله ها را که مربوط به کدام بیمارستان است فراهم می کند به طوری که زباله ها از هر بیمارستان با خودروهای حمل مخصوص، تحویل گرفته شده و برای امحاء از طریق زباله سوزی به محل مشخص حمل می شود.
جعفری با پیش بینی ظرفیت امحاء 100 تن زباله بیمارستانی ، در این خصوص اظهار کرد: در حال حاضر در حدود 70 تا 100 تن زباله بیمارستانی و پزشکی دریافت می کنیم که طی تفاهم نامه با وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قرار است این موضوع برای تمام مراکز درمانی گشترش پیدا کند و بدین ترتیب می توانیم مطب ها ، آزمایشگاه ها و مراکزجراحی محدود را  نیز مدیریت کنیم . 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم با ورود زباله سوز به سایر بخش های درمانی تهران، حجم دریافت زباله بیشتر از میزان کنونی باشد از این رو قابلیت گسترش ظرفیت زباله سوز بیمارستانی تا 50 تن دیگر را در نظر گرفته ایم تا اگر پیش بینی درست از کار درآمد تا 150 تن زباله بیمارستانی را مدیریت کنیم .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - تهران - بیمارستانی - پزشکی - مدیریت - قابلیت - تفاهم - شهرداری - پسماند - بیمارستان - گرفته - امحاء - درمانی - دریافت - ظرفیت - اظهار - آموزش - بهداشت - جعفری - درمان - مدیرعامل - شورای - اسلامی -

نظر شما در مورد : راه اندازی زباله سوز پسماندهای پزشکی در تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها