مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48270 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 فروردین 1397 -ساعت : 09:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اشتغال ۱۲۲۱ نفر در پروژه ساخت آزادراه اراک- خرم‌آباد/ اجرای بزرگترین تونل ریلی کشور در راه‌آهن دورود- خرم‌آباد

معاون وزیر راه وشهرسازی از پروژه‌های خبر داد:

اشتغال ۱۲۲۱ نفر در پروژه ساخت آزادراه اراک- خرم‌آباد/ اجرای بزرگترین تونل ریلی کشور در راه‌آهن دورود- خرم‌آباد

مازندشورا: معاون وزیر راه وشهرسازی در بازدید از آزادراه اراک-خرم‌آباد گفت:‌ در راستای تمرکز بر توسعه شبکه آزادراهی کشور این پروژه به عنوان یکی از مهمترین کریدورهای ترافیکی کشور در اتصال نواحی شمالی به بندر امام‌خمینی است که بخش‌هایی از آن با بکارگیری ۱۲۲۱نفر نیروی انسانی به طور مستقیم و ۴۶۶ دستگاه ماشین‌آلات تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در سفر به استان لرستان از پروژه‌های راه، آزادراه و راه‌آهن در این استان بازدید کرد.

خادمی در بازدید از آزادراه اراک-خرم‌آباد گفت: این آزادراه یکی از مهمترین کریدورهای ترافیکی کشور در اتصال نواحی شمال کشور به بندر امام‌خمینی است که علاوه بر نقش آن در جا‌به جایی بار و مسافر، جایگاه ویژه‌ای در صادرات، واردات و ترانزیت کالا دارد.

وی پیشرفت فیزیکی آزادراه اراک-خرم‌آباد را ۷۰ در اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون ۱۲۲۱نفر نیروی انسانی به طور مستقیم و ۴۶۶ دستگاه ماشین‌آلات در قطعات فعال پروژه به کار گرفته شده است تا این پروژه هرچه سریعتر تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی طول این آزادراه را ۱۳۴ کیلومتر عنوان کرد و افزود: این آزادراه موجب اتصال آزادراه اراک- سلفچگان- ساوه و آزادراه خرم‌آباد- پل زال می شود و همچنین نقش مهمی در گشایش گره‌های ترافیکی در محدوده‌ شهرهایی چون اراک، بروجرد و خرم‌آباد دارد.

خادمی همچنین در این بازدید از تونل پونه در آزادراه اراک- خرم‌آباد بازدید کرد و گفت:  این تونل اولین و بزرگترین تونل سه خطه آزادراهی کشور است که نقش میانبر مسیر بروجرد به خرم‌آباد را ایفا می‌کند و مسیر فعلی به طول ۱۰۰ کیلومتر را به ۵۸ کیلومتر کاهش می‌دهد.

اجرای پل بزرگ نوغان در محور داران- دورود- الیگودرز

معاون وزیر راه وشهرسازی در این سفر همچنین از محور داران-دورود- الیگودرز بازدید کرد و در این خصوص اظهار داشت:‌ عملیات تکمیلی باند دوم این محور در دو قطعه در حال اجرا است که قطعه اول به طول ۷ کیلومتر و قطعه دوم به طول ۱۷.۹ کیلومتر است و از دامنه به سمت الیگودرز آغاز شده و در محدوده حوضه استحفاظی استان اصفهان در نزدیکی روستای دره ساری به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در بازدید از پل بزرگ نوغان در این محور اعلام کرد: این پل به طول ۶۰ متر در ابتدای قطعه دوم محور بر روی رودخانه نوغان واقع شده است که دارای کوله‌ای یکپارچه به عرضی۱۱.۸۰  متر، سه دهانه ۲۰ متری بهمراه پایه‌های میانی و یک دال به عرض ۱۱.۸۰متر برای خط برگشت است.

وی خاطرنشان کرد: در زیر عرشه دو ستون به قطر ۱.۶۰ متر بر روی پی سطحی ساخته خواهد شد که پی این پل  نیز از نوع پی سطحی است.

اجرای بزرگترین تونل ریلی کشور در راه‌آهن دورود- خرم‌آباد

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه‌های استان لرستان از راه‌آهن دورود- خرم‌آباد بازدید کرد و اظهار داشت: این پروژه به طول ۳۶۷ کیلومتر، یکی از مهمترین خطوط ریلی کشور است که با افزایش ظرفیت خط سراسری نقش عمده‌ای در توسعه ترانزیت کالا ایفا می‌کند و زمینه افزایش مبادلات بین‌المللی از طریق خط‌آهن را فراهم می‌کند.

خادمی با بیان اینکه طراحی این راه‌آهن ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای مسافری و ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت  برای قطارهای باری است، افزود: عملیات اجرایی این خط ریلی با پیشرفت فیزیکی حدود ۳۲ درصدی در حوزه زیرسازی در حال انجام است که دارای چهار ایستگاه ترافیکی و سه ایستگاه مسافری است.

وی در ادامه با تاکید بر حفاری ۵ هزار متر تونل طی سال گذشته در این خط ریلی افزود: راه‌آهن دورود-دارای بزرگترین تونل ریلی کشور به طول ۶.۴ کیلومتر است و به منظور افزایش روند اجرائی پروژه، ۴ دستگاه بچینگ به کارگاه‌ها اضافه شده و هم‌اکنون به وسیله سه دستگاه قالب لاینینگ در سه تونل عملیات اجرایی لاینینگ در حال انجام است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آزادراه - خرم‌آباد - کیلومتر - بازدید - دورود - راه‌آهن - پروژه - بزرگترین - معاون - استان - عملیات - افزایش - نوغان - دارای - می‌کند - افزود - همچنین - دستگاه - خادمی - توسعه - شهرسازی - الیگودرز - پروژه‌های - ترافیکی - اجرای - لاینینگ - اظهار - ایستگاه - مسافری - اجرایی - قطارهای - پیشرفت - اتصال - مهمترین - لرستان - وشهرسازی - ترانزیت - فیزیکی - بروجرد - هم‌اکنون - اعلام - داران -

مطالب مرتبط با : اشتغال ۱۲۲۱ نفر در پروژه ساخت آزادراه اراک- خرم‌آباد/ اجرای بزرگترین تونل ریلی کشور در راه‌آهن دورود- ...
نظر شما در مورد : اشتغال ۱۲۲۱ نفر در پروژه ساخت آزادراه اراک- خرم‌آباد/ اجرای بزرگترین تونل ریلی کشور در راه‌آهن دورود- ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*