مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48273 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 فروردین 1397 -ساعت : 10:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فعالیت نوروزی در جاده‌های مشهد با هزار نفر-روز راهدار و ۵۰۰ گشت راهداری

رئیس راهداری مشهد خبر داد:

فعالیت نوروزی در جاده‌های مشهد با هزار نفر-روز راهدار و ۵۰۰ گشت راهداری

مازندشورا: رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان مشهد به بیان گزارشی از مجموع اقدامات و فعالیت‌های این اداره در راستای آماده‌سازی و عملیات راهداری در ایام نوروز ۹۷ پرداخت.

مازندشورا: به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضـوی، جواد پورعلی ضمن اشاره به برنامه‌های ابلاغی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی در راستای آماده‌سازی، ایمن‌سازی و ارتقاء سلامت و ایمنی تردد و سفر در ایام نوروز گفت:

شهرستان مشهد به عنوان کلان‌شهر مذهبی و همچنین گستردگی و اهمیت بالای منطقه شمال شرق کشور و دارا بودن ۳ هزار و ۸۷۲ کیلومتر راه همسنگ شهری و روستایی، در صنعت حمل‌ونقل کالا و مسافر از جایگاه ویژه برخوردار است که در این راستا بیش از ۹۰ درصد از سفرهای نوروزی به استان خراسان رضوی به شهرستان مشهد منتهی می‌شود.

وی آمادگی و اقدامات این اداره در ایام نوروز را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در این ایام راهداران مشهدی با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در محورها حضور داشتند و اقدامات ایمنی از جمله‌ترمیم گاردریل‌های آسیب‌دیده و رفع نواقص به وجود آمده انجام گرفت.

پورعلی از در خصوص بازگشایی محورها در ایام نوروز گفت: خوشبختانه در ایام نوروز در راه‌های شهرستان مشهد به جز یک مورد واژگونی کامیون حامل کارتن در محور باغچه ـ نیشابور، مسدودیت محور نداشتیم که با اقدام به موقع همکاران، در طول یک ساعت بازگشایی و پاک‌سازی کامل محور در مدت ۲ ساعت انجام شد.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این اداره آشکارسازی راهدارخانه‌ها بود که تمامی راهدارخانه‌های موجود شامل راهدارخانه ابرش، رباط سفید، گوجکی، ساغروان و طرق و مراکز اداری را به نصب پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران، سازمان راهداری و بنرهای تبریک سال نو مجهز نمودیم تا مسافران و همکاران سایر شهرستان‌ها بتوانند برای اسکان موقت انتخاب راحتی در محورهای شهرستان داشته باشند و با کاشت گل و گیاه در این مکان‌ها، زیبایی نوروز و بهار را به هموطنان ارائه کردیم.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان مشهد اقدامات ایمنی صورت گرفته در تنها آزادراه پرتردد استان را این‌گونه تشریح کرد: بیشترین آمار تردد خروجی و ورودی شهرستان مشهد از آزادراه مشهد ـ باغچه انجام می‌شود و در ایام نوروز این آمار به بالاترین سطح خود رسید و ما برای آمادگی هرچه بیشتر طبق سنوات هرساله یک ایستگاه سیار در قبل از گیت عوارضی ملک‌آباد مجهز نمودیم تا بتوانیم با ارائه محصولات فرهنگی و شهری (نقشه و ...) و کتابچه‌های ایمنی سفر و راهنمایی زائرین و مسافرین در آموزش سفر ایمن بکوشیم و همچنین پارکینگ‌های این محور را به عنوان توقفگاه‌های موقت بین‌راهی مجهز و آماده نمودیم.

رفع مشکلات راهدارخانه‌ها از دیگر نکات ذکر شده توسط رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان مشهد بود و اظهار کرد: به جهت آماده‌سازی راهدارخانه‌ها تجهیزات خوابگاهی نوسازی شد و همچنین لوازم برقی راهدارخانه‌ها و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی آن‌ها قبل از شروع طرح نوروزی مورد بازدید و رفع ایراد قرار گرفت.

پورعلی همچنین حضور مداوم کارشناسان این اداره را در ایام نوروز یادآور شد و گفت: کارشناسان این اداره علاوه بر حضور در محورها به جهت رفع موارد و نواقص ایمنی و گشت‌های حفاظتی از حریم راه، با حضور مداوم و روزانه در ستاد خدمات سفرهای نوروزی در شهرستان مشهد پیگیر امور، مشکلات و شکایات مربوط به حمل‌ونقل مسافر نیز بودند.

وی در رابطه با وضعیت حریم راه در ایام نوروز گفت: در ایام نوروز با بیش از ۵۰۰ مورد دست‌فروش فرصت‌طلب که یکی از مخاطرات ایمنی حریم راه‌ها هستند برخورد و بیش از ۵۰ مورد از مستحدثات غیرقانونی و غیرمجاز در حریم راه و بنرهای نصب شده غیرمجاز جمع‌آوری شد و در جهت ایمنی بیشتر قبل از شروع سفرها، نصب بنرهای آگاهی و آموزش‌دهنده، شستشو علائم، نصب و تکمیل حفاظ و علائم و جمع‌آوری پایه تابلوها و علائم فرسوده انجام گرفت.

در ادامه رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مشهد، اقدامات و امور فرهنگی انجام شده در ارتباط با پذیرایی و استقبال از زائران و مسافران نوروزی تشریح کرد و افزود: آزادراه مشهد ـ باغچه به عنوان یکی از ورودی‌های پرتردد در ایام نوروز بخش مهمی از دیدگاه مردم نسبت به راه‌های شهرستان مشهد را به خود اختصاص داده است که در همین راستا قبل از شروع سفرها همکاران بنده مستقر در بخش احمدآباد با همکاری اعضاء ستاد نوروزی این بخش به جمع‌آوری زباله‌های حریم آزادراه در شهر ملک‌آباد پرداختند و برای عرض ادب و احترام و گرامی داشتن قدوم مسافران نوروزی در شهرستان مشهد ۲ رأس گوسفند در ورودی‌های مشهد (محور چناران و آزادراه مشهد ـ باغچه) ذبح و قربانی شد.

مسدود کردن راه‌های غیرمجاز حریم راه یکی دیگر از توضیحات رئیس این اداره بود که در ادامه یادآوری اقدامات ایمنی قبل از شروع سفرها گفت: لایروبی پل‌ها پس از بارندگی و همچنین اصلاح سیستم روشنایی و چراغ چشمک‌زن‌های قبل از گیت عوارضی و نصب شده بر روی پل‌ها در آزادراه مشهد ـ باغچه، علاوه بر مسدود کردن مسیرهای غیرمجاز و سایر اقدامات انجام شده، تردد ایمنی را برای رانندگان ایجاد کرد که نتیجه آن به صفر رسیدن تلفات در راه‌های منتهی به شهرستان مشهد بود.

پورعلی در ادامه ضمن بیان تأثیر آشکارسازی علائم و شرایط راه در کاهش تصادفات افزود: در ۴ فروردین سال گذشته تصادف زنجیره‌ای در شرایط مه خاطرات تلخی را در ایام نوروز، هم برای هموطنانی که به مشهد سفر کرده بودند و هم برای همکاران بنده در راهداری و پلیس‌راه رقم زد و در همین راستا بر روی گیت‌های عوارضی شهر ملک‌آباد بنرهای منطقه مه گیر نصب و کلیه خط‌کشی‌های آزادراه مشهد ـ باغچه رنگ‌آمیزی و مسیر نماهای ارتجاعی جدید نصب شد و کلیه عوامل راهداری در این ایام جهت مواجهه با شرایط مشابه سال گذشته آماده بودند.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مشهد در پایان، بازدیدها و گزارش‌های انجام شده مسئولان از عملیات و عوامل راهداری را تشریح کرد:

ضمن استقرار مداوم، گشت و بازدید شبانه‌روزی نیروهای راهداری در محورها به لحاظ ایمنی تردد و حفظ حریم راه، حضور معاون حمل‌ونقل و مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، اعضاء ستاد نوروزی و برگزاری جلسه بررسی وضعیت خدمات‌دهی به مسافرین نوروزی در بخش احمدآباد، حضور و بازدید معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد از ایستگاه نوروزی در مقابل پلیس امام تقی (ع) و حضور مدیرکل محترم راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی و عرض خدا قوت به همکاران بنده، توانست انگیزه راهداران را بالا برده و خستگی زحمات این ایام با به صفر رسیدن آمار تلفات سفرهای نوروزی مردم، از تن این عزیزان زدوده شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : راهداری - شهرستان - حمل‌ونقل - اداره - نوروزی - ایمنی - نوروز - جاده‌ای - آزادراه - باغچه - اقدامات - همکاران - همچنین - محورها - علائم - راه‌های - غیرمجاز - ادامه - بنرهای - راهدارخانه‌ها - خراسان - پورعلی - استان - تشریح - مسافران - ملک‌آباد - مداوم - شرایط - جمع‌آوری - نمودیم - بازدید - عوارضی - مسافر - سفرهای - عنوان - راستا - آشکارسازی - ورودی‌های - احمدآباد - سفرها - افزود - وضعیت - راهداران - اعضاء - مسدود - عوامل - معاون - مدیرکل - گذشته - منتهی - پل‌ها - تلفات - علاوه - کارشناسان - بازگشایی - بیشتر - ایستگاه - پرتردد - آماده‌سازی - منطقه - ارائه - آمادگی - نواقص - نوروز گفت - گرفته - مشکلات - آماده - فرهنگی - مسافرین - برنامه‌های -

مطالب مرتبط با : فعالیت نوروزی در جاده‌های مشهد با هزار نفر-روز راهدار و ۵۰۰ گشت راهداری
نظر شما در مورد : فعالیت نوروزی در جاده‌های مشهد با هزار نفر-روز راهدار و ۵۰۰ گشت راهداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*