تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 فروردین 1397 - ساعت : 11:07

کد مطلب: 48276 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو شورای شهر قائم‌شهر در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:

نجات نساجی شماره یک عزمی فراشهرستانی را می‌طلبد/استانداری باید مشارکت 7 میلیارد تومانی مردم در ساخت پُل جانبازان را جبران کند

مازندشورا: عضو شورای اسلامی شهر قائم‌شهر گفت: در صورتی می‌توانیم نتیجه‌ای درخصوص رفع مشکلات نساجی شماره یک حاصل کنیم که نه در شعار بلکه در عمل با همت همه دلسوزان شهرستانی و استانی اعم از استاندار، فرماندار، نمایندگان مجلس و همه کسانی که مرتبط با این حوزه‌اند، برای حل این مشکل قدیمی اقدام کنیم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، مجید عباسی عضو شورای اسلامی شهر قائم‌شهر در آغازین روزهای سال 1397 در مورد مسائل مختلف حوزه شهری و عملکرد چندماهه این شورا و برنامه‌های سال جدید به گفت‌وگو نشست که در ادامه مشروح آن از نظرتان می‌گذرد.

فارس: اگر بخواهید مهم‌ترین مسئله‌ای که طی 7 ماه اخیر شورا با آن مواجه بوده‌اید را نام ببرید، از چه موضوعی صحبت می‌کنید؟

حوزه مسائل کارخانه نساجی؛ به‌دلیل ماهیت موضوع و پیوند نساجی و قائم‌شهر، تعداد کارگران آن و مشکلات مالی وارده به‌واسطه خرید این کارخانه که بر مبنای نظر دولت و نمایندگان محترم مجلس زیان‌ده اعلام شده بوده، یکی از مسائل حساس و بااهمیت شهری محسوب می‌شود.

فارس: لطفاً حال و روز کارخانه نساجی شماره یک را تشریح بفرمایید؟

در خصوص نساجی شماره یک، باید به پیشینه این کارخانه، نحوه اداره و سپس نوع خرید آن رجوع کرد و در این رابطه صحبت‌های زیادی شد اما به‌صورت خلاصه این کارخانه در شرایطی به شهرداری قائم‌شهر به‌عنوان خریدار تحویل داده شد که با سال‌ها زیانِ انباشته مواجه و دولت که سال‌ها زیان این کارخانه را تقبل کرده بود، سالانه حدود 5 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق ماهانه کارگران به این کارخانه تزریق می‌کرد.

پس از خرید این کارخانه در سال گذشته، این زیان‌دهی همچنان تا امروز ادامه پیدا کرده و متأسفانه از درآمدهای شهرداری برای سرپا نگه‌داشتن کارخانه استفاده شده است.

فارس: برنامه شهرداری و یا شورا برای اداره این کارخانه چیست؟

برای بنده هم حفظ کارخانه به‌عنوان یکی از نمادهای هویت‌ساز این شهر و هم حفظ مردمی که با آن خاطره دارند، مهم است و در همین راستا با همکارانم در شورای اسلامی شهر اقدام به جذب سرمایه‌گذار برای اداره این کارخانه کرده و در این زمینه با چندین سرمایه‌گذار مذاکره و فعلاً با یک گروه مشغول مذاکره هستیم که امیدوارم تصمیمی به سود و منفعت این کارخانه و شهر قائم‌شهر گرفته شود.

فارس: جدای از همه این مسائل، مهم‌ترین عامل برای سرپا ماندن این کارخانه را چه می‌دانید؟

ملاحظه بفرمایید این کارخانه سال‌ها همانند نساجی مازندران زیان‌ده بود، با این تفاوت که دستگاه‌های نساجی شماره سه، پیشرفته و در حال کار است اما دستگاه‌های این کارخانه قدیمی هستند.

اگر در یک تعریف مهم‌ترین راه حل برای برون‌رفت این کارخانجات از مشکلات، به‌ویژه نساجی شماره یک را بخواهم ذکر کنم، باید به لزوم خارج شدن نگاه شعاری از نساجی و عزمی فراشهرستانی برای سرپا نگه داشتن آن اشاره کنم و در صورتی می‌توانیم نتیجه‌ای درخصوص رفع مشکلات این کارخانه حاصل کنیم که نه در شعار بلکه در عمل با همت همه دلسوزان شهرستانی و استانی اعم از استاندار، فرماندار، نمایندگان مجلس و همه کسانی که مرتبط با این حوزه‌اند، برای حل این مشکل قدیمی اقدام کنیم.

فارس: بودجه سال آینده قائم‌شهر چگونه بسته شد؟

بودجه سال آینده 166 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که سعی کردیم با نگاهی عدالت‌محور به توزیع آن در سطح شهر اقدام کنیم.

با توجه به تعطیلی بسیاری از مغازه‌ها و واحدهای تجاری در قائم‌شهر و مهاجرت‌های صورت‌گرفته از مناطق شهری، در رابطه با بودجه سال آینده افزایش عوارض صورت نگرفته و به مناطق کمتربرخوردار، به‌ویژه پشت راه آهن نگاه خاصی شده است و امیدوارم با توجه به نگاه حاکم در شورا، بحث عدالت در حوزه تقسیم خدمات و ثروت در عمل صورت پذیرد.

فارس: در مورد پُل میدان جانبازان چه نظری دارید؟

این پل برای کل مردم مازندران سبب خیر شده و امیدواریم با هزینه‌هایی که شده موجبات رضایت مردم را فراهم آورده باشد، همانطور که مستحضرید ساخت این پل از شورا و شهرداری قبلی کلید خورد که همین‌جا از زحمات‌شان تشکر می‌کنم و در این دوره به اتمام رسیده است.

اما درخواستی ما به‌عنوان نماینده مردم قائم‌شهر در شورای اسلامی شهر از استانداری مازندران مبنی بر تعریف پروژه‌ای درون‌شهری با هزینه دولتی داریم تا مشارکت حدود 7 میلیارد تومانی مردم این شهر در ساخت پُل میدان جانبازان، بدین‌سان جبران شود.

فارس: چه اقداماتی در حوزه ترافیک در 6 ماهه پایانی سال انجام داده اید که در سال 97 آن را دنبال می‌کنید یا به آن پایان می‌دهید؟

در حوزه مشکلات ترافیکی قائم‌شهر، بدواً حل آن در کوتاه‌مدت را در حد یک شعار می‌دانم اما اقداماتی کوتاه‌، میان و بلندمدت انجام دادیم که مهم‌ترین آن عدم صدور مجوزهای ساخت بنای بدون پارکینگ، جلب مشارکت مردمی که در شهر زمین‌های بلااستفاده دارند برای ایجاد پارکینگ‌های موقت، اتمام هرچه سریع‌تر پارکینگ‌های درحال ساخت شهری همانند پارکینگ طبقاتی خیابان مرحوم آیت‌الله صالحی مازندرانی (تهران) و چندین مورد دیگر که باید اذعان داشت تنها مرهمی بر ترافیک لجام‌گسیخته این شهر هستند.

در حوزه حل مشکل ترافیکی قائم‌شهر باید ابتدا با مهندسی ترافیک صحیح و سپس ساخت سازه‌های غیرهم‌سطح در نقاط پُرگره اقداماتی اثربخش انجام داد که در کنار برنامه‌های کوتاه‌مدت این مشکل که امروز به بحران در حال تبدیل شدن است، در درازمدت حل شود.

فارس: با توجه به شعار سال، این شورا چه نگاهی به تولیدکنندگان شهری دارد؟

قائم‌شهر سال‌هاست که با اقتصاد مقاومتی اداره می‌شود و با ورشکستگی کارخانه‌های بزرگ قائم‌شهر مردم این شهرستان و جامعه شهری و روستایی آن با اتکا به تولیدات داخلی و فروش و عرضه آن توانستند تا حدودی خلأهای ناشی از این صدمات صنعتی را جبران کنند ولی این شرایط که به تعبیر بنده مقاومت اقتصادی مردم قائم‌شهر است، بدون کمک دولتی و مجلس شورای اسلامی و نهادهایی نظیر شورای اسلامی شهر و شهرداری دوام چندانی نخواهد داشت و مردم و به‌ویژه جوانان شهر باید حمایت‌های صورت‌گرفته برای رونق اقتصادی و کمک به اشتغال را در این شهرستان لمس کنند.

قائم‌شهر در حوزه‌های مختلف اقتصادی اعم از کشاورزی، گردشگری و ... دارای ظرفیت‌های بالقوه است که این‌ها نیاز به حمایت از سوی متولیان امر دارند تا ابتدا شرایط موجود را در این وضعیت اقتصادی کشور حفظ کرده و سپس در جهت پیشرفت آن اقدام کنند.

فارس: به‌عنوان سؤال آخر، مهم‌ترین هدف شما برای سال بعد چیست؟

انشاءالله سال 97 شاهد برقراری عدالت در حوزه تقسیم خدمات و منابع و افزایش مشارکت مردمی و سهیم کردن آنها در مدیریت شهری باشیم.

انتهای پیام/3141/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #کارخانه #قائم‌شهر #شورا #نساجی #شورای #اسلامی #شماره #شهرداری #مشکلات #اقتصادی #به‌عنوان #اداره #اقدام #مازندران #میلیارد #مشارکت #مسائل #مردمی #جانبازان #سال‌ها #دارند #جبران #بودجه #مجلس #به‌ویژه #آینده #ترافیک #میدان #افزایش #مناطق #اتمام #عدالت #تقسیم #خدمات #ترافیکی #ابتدا #شهرستان #شرایط #استانداری #پارکینگ‌های #پارکینگ #اقداماتی #صورت‌گرفته #کوتاه‌مدت #دولتی #قدیمی #زیان‌ده #رابطه #تومانی #تومان #نمایندگان #کارگران #برنامه‌های #ادامه #مواجه #امروز #چیست؟ #دستگاه‌های #مختلف #تعریف #همانند #امیدوارم #سرمایه‌گذار #چندین #مذاکره #نگاهی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نجات نساجی شماره یک عزمی فراشهرستانی را می‌طلبد/استانداری باید مشارکت 7 میلیارد تومانی مردم در ساخت پُل جانبازان را جبران کند

*

*


X https://sport45.site/