مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48291 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 فروردین 1397 -ساعت : 15:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تلاش برای برقراری پرواز مستقیم از فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان به کویته، کراچی و لاهور/ تاکید بر گسترش همکاری‌های ایران و پاکستان در زمینه زیربنایی حمل و نقل

آخوندی در نشست خبری مشترک با وزیر امور دریانوردی پاکستان اعلام کرد:

تلاش برای برقراری پرواز مستقیم از فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان به کویته، کراچی و لاهور/ تاکید بر گسترش همکاری‌های ایران و پاکستان در زمینه زیربنایی حمل و نقل

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران از آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری‌ها با پاکستان در همه زمینه‌های زیربنایی شامل بخش‌های زمینی، دریایی، هوایی و ریلی خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا 'عباس آخوندی' امروز پنجشنبه پس از دیدار با 'میرحاصل خان بزنجو' وزیر امور دریانوردی پاکستان در نشست مطبوعاتی مشترک حاضر شد و با اعلام این مطلب افزود: مایه افتخار است که پذیرش دعوت وزیر دریانوردی پاکستان به این کشور سفر کردیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ایران دارای مرز بسیار طولانی با پاکستان است، ما کشورهایی با ریشه های فرهنگی و تمدنی یکسان و حتی با اقوام مشترک هستیم، لذا حفظ امنیت این منطقه و توسعه و آبادانی آن برای طرفین یک سیاست قطعی و لازم الاجرا است.

عباس آخوندی افزود: ما توسعه پاکستان را توسعه خود می دانیم و برای ارتباط با پاکستان در تمام شعبه ها از جمله حمل و نقل هیچ محدودیتی برای خودمان قائل نیستیم.

وی خاطرنشان ساخت: بدون تردید نبود آبادی و رفاه در هر کدام از کشورهای ایران و پاکستان در مجموع امنیتی در منطقه به ارمغان نخواهد داشت، بنابراین ایران به هیچ وجه تابع سیاست رقابتی نیست، بلکه تمامی سیاست های ما متکی بر همکاری متقابل و درهای باز است.

آخوندی افزود: به دعوت وزیر امور دریانوردی با هیات بزرگی به پاکستان سفر کرده ایم و هیات ما شامل گروه هوایی، دریایی، زمینی و گروه ریلی از جمله بخش دولت، نماینده مجلس شورای اسلامی و همچنین از بخش خصوصی می باشد.

وی گفت: در حوزه مسافری آماری که داریم بیش از ۲۰۰ هزار مسافر پاکستانی در سال گذشته به ایران سفر کرده اند. و البته این ارقام قابل رشد است و نشان دهنده ظرفیت بسیار بزرگ میان دو ملت بزرگ است.

عباس آخوندی گفت: در حوزه دریایی میان بنادر چابهار و گوادر قرارداد خواهر خواندگی وجود دارد. همچنین از ایجاد خطوط کشتی رانی میان بنادر چابهار و کراچی استقبال می کنیم و علاقه مندیم حتی این خطوط به دیگر بنادر ایران از جمله بندرعباس و خرمشهر نیز توسعه یابد و آمادگی داریم از کشتی های مسافربری پاکستان استقبال کنیم.

وی افزود: در حوزه تبادلات دریایی میان چابهار و گوادر آمادگی کامل داریم امکانات ترانزیتی برای بندر گوادر به سمت آسیای میانه از طریق ارائه امکانات ریلی و جاده ای را در اختیار طرف پاکستانی قرار دهیم.

آخوندی تاکید کرد: ما بشدت علاقه مندیم که ارتباطات زمینی با پاکستان را افزایش دهیم علاوه بر گذرگاه مرزی میرجاوه-تفتان علاقه مندیم در پیشین-ریمندان هم نیز گذرگاه مرزی بازگشایی کنیم.

وی افزود: همچنین برای احداث خط ریلی میان چابهار و گوادر و بهبود خط ریلی میرجاوه به کویته نیز آماده همکاری هستیم.

آخوندی گفت: ایران علاقه مند است تا از فرودگاه های مختلف این کشور از جمله چابهار، زاهدان و زابل به مقصد فرودگاه های کویته، کراچی و لاهور پروازهای منطقه ای برقرار کند.

وی با ابراز امیدواری از این که هر دو طرف بتوانند در این سفر طرح های همکاری مشخصی را تعریف کرده و با توافق مشترک این طرح ها را پیگیری کنند گفت: امیدواریم شاهد پیشرفت های خوب پاکستان چه در کراچی، گوادر و در لاهور باشیم.

'عباس آخوندی' وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران امروز /پنجشنبه/ در راس یک هیات عالی رتبه برای انجام سفر ۳ روزه به پاکستان وارد 'اسلام آباد' پایتخت این کشور شد.

وی قرار است امروز با تنی چند از مقامات پاکستانی از جمله وزیر راه آهن این کشور نیز دیدار کند.

عباس آخوندی همچنین در دومین روز سفر خود به پاکستان قرار است فردا / جمعه/ راهی شهر کراچی شود. وی در کراچی با حضور در آرامگاه محمد علی جناح بنیانگذار پاکستان، به مقام این رهبر فقید پاکستانی ادای احترام خواهد کرد.

بازدید از بنادر کراچی و عزیمت به بندر گوادر نیز دیگر برنامه های عباس آخوندی در دومین روز از سفر خود به پاکستان می باشد.

وزیر راه و شهرسازی ایران روز شنبه ۲۵ فروردین به شهر لاهور سفر کرده و قرار است از مقبره علامه اقبال لاهوری شاعر معاصر پاکستان، قلعه لاهور، مسجد پادشاهی و دیگر اماکن تاریخی و قدیمی این شهر بازدید کند.

در این سفر جمعی از مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی، راه آهن و ایران ایر (هواپیمایی ملی جمهوری اسلامی ایران) وزیر راه و شهرسازی را همراهی می کنند./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پاکستان - آخوندی - کراچی - گوادر - افزود - شهرسازی - لاهور - چابهار - علاقه - مشترک - همچنین - پاکستانی - بنادر - توسعه - دریانوردی - دریایی - داریم - مندیم - اسلامی - همکاری - سیاست - امروز - کویته - منطقه - گذرگاه - امکانات - فرودگاه - بازدید - دومین - جمهوری - آمادگی - میرجاوه - استقبال - بسیار - هستیم - زمینی - دیدار - پنجشنبه - تاکید - وزارت - اعلام -

مطالب مرتبط با : تلاش برای برقراری پرواز مستقیم از فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان به کویته، کراچی و لاهور/ تاکید بر گستر...
نظر شما در مورد : تلاش برای برقراری پرواز مستقیم از فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان به کویته، کراچی و لاهور/ تاکید بر گستر...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*