مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48294 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 فروردین 1397 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سریال پایتخت به دلیل استقبال ظرفیت تولید در صد‌ها قسمت را دارد

بازیگر مازندرانی نقش «تقی» در سریال پایتخت ‌5 در گفت‌و گو با فارس

سریال پایتخت به دلیل استقبال ظرفیت تولید در صد‌ها قسمت را دارد

مازندشورا: بازیگر مازندرانی نقش «تقی» در سریال پایتخت ‌5 با اشاره به عدم استفاده بهینه از تریبون پایتخت‌ 5 به سود توسعه مازندران از ظرفیت تولید سریال پایتخت به دلیل استقبال مخاطبان در صد‌ها قسمت خبر داد.

مازندشورا:سلمان خطی که متولد 1342 در قائم‌شهر و فارغ‌التحصیل رشته نمایش از دانشکده هنر‌های زیبا دانشگاه تهران است در مازندران با اشاره به اینکه در 4 قسمت سریال پایتخت 5 و از قسمت دوم آن تا قسمت پنجم همکاری کردم و از هم‌دانشگاهی احمد مهران‌فر در دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران بودم، گفت: اگر یک ‎بازیگر در هر کار هنری، قابلیت لازم را نداشته‌ باشد، به‌خودی‌خود حذف می‌شود.

وی که در ده‌ها فیلم به عنوان کارگردان و بازیگر نقش داشت با بیان اینکه فعالیت شغلی من در «رادیو‌ نمایش» در تهران است و در چند‌ قسمت از سریال پایتخت ‌5 با نام «تقی» حضور داشتم و از نظر ذهنی هم در بخش‌های مختلف احساس‌ شدم، افزود: از قسمت‌‌‌های اولیه به‌ بعد سریال پایتخت ‌5، انتقاد‌ها و «کَل‌کَل»‌ها در سطح گروه‌های تلگرامی، نمایندگان مجلس و به صورت عمومی آغاز‌ شده است.

 

خطی با اشاره به اینکه در شبکه تبرستان هم بازیگر‌هایی که به آنها ارادت‌ دارم با حالت خاص قیافه‌ و لهجه، نقش ایفا می‌کنند ولی کسی انتقادی ندارد و اگر نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی و یا 2 نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی، جلسه‌ای با عوامل فیلم برگزار می‌کردند و توانمندی‌ها و مشکلات استان یا منطقه را بیان می‌کردند، در سریال به نمایش در می‌آمد و تنها فیلمنامه سریال پایتخت 2 از ابتدا کامل بود و بقیه قسمت‌ها در حین کار کامل شد که امکان تغییر و تحول داشت و امکان گنجاندن مسائل اصلی استان را داشت.

این بازیگر با اشاره به اینکه ظرفیت استفاده از تریبون پایتخت ‌5 به سود توسعه استان مازندران وجود‌ داشت که برجسته‌کردن موضوع‌های مختلف استانی و منطقه‌ای برای اثر‌گذاری ملی بخشی از این ظرفیت‌ها بود که مورد استفاده قرار‌ نگرفت، اظهار‌ کرد: منکر ضعف‌های سریال پایتخت‌ نیستم ولی نقاط‌ قوت آن می‌توانست تعامل با مدیران استانی و پیگیری مشکلات و بیان توانمندی و گنجاندن آن در سریال به اندازه کافی بیان نشد و من در دوران جنگ در جبهه‌ها حضور داشتم و با مشاهده نساجی مازندران به یاد خرابی‌های خرمشهر می‌افتم و سیروس مقدم و محسن تنابنده سعه‌صدر لازم برای گنجاندن موضوع‌های کارشناسی در سریال را داشتند و مطالب نگفته عظیمی درباره استان و منطقه وجود‌ داردکه بخش کوچکی از آن در سریال پایتخت ‌5 به نمایش در‌آمد.

خطی از لزوم برنامه‌ریزی برای فعالیت سریال پایتخت در طول سال در تلویزون خبر‌ داد و با اشاره به جذب مخاطب و «بالا‌ بودن پرچم سریال پایتخت»، افزود: نقد منصفانه باید در دستور کار باشد و برخی افراد اطلاعات اولیه درباره لهجه و یا فرهنگ مازندران ندارند و تخریب می‌کنند و البته برخی‌ها هم نقد‌های کارشناسی و منصفانه داشتند و محسن تنابنده در فیلم «شاه‌گوش» در 3 لهجه ایفای نقش داشت و یا در «ایران‌برگر» هم لهجه لری داشت و خوشبختانه استفاده درست از لهجه‌ها و توانمندی بالا را دارد و وضعیت باور‌پذیری در لهجه‌ها دارد و همچنین از لهجه‌ها درست استفاده می‌کند و البته درباره کشش «رره» هم به ایشان گفتم که استفاده از 2 کلمه «ر» در مازندران نداریم.

این بازیگر مازندرانی به مراقبت پسر از پدر، حفاظت از منابع طبیعی، انتقاد بر ساخت و ساز‌های بی‌رویه، تخریب فضای بکر استان، نماز جماعت صبح ماه رمضان و صله‌رحم، جمله ارسطو در مواجه با داعش که «به افتخار مازندران» بیان شد و موفقیت «نقی» در فینال پایتخت ‌3 در کشتی پیشکسوتان و پیروزی بر کشتی‌گیر امریکایی را بخشی از نکات مثبت سریال‌های پایتخت ذکر کرد و افزود: برای سریال پایتخت 3 میزگرد آسیب‌شناسی در صدا و سیمای مازندران برگزار‌ شد و نتیجه آن که جلوگیری از ادامه فیلم بود را به صورت نامه تنظیم کردند که خروجی مثبت این فیلم باعث‌ شد که نامه و فیلم میزگرد جلوگیری از پخش سریال پایتخت ‌3 برای همیشه بایگانی‌شود و امکان دسترسی به آن فیلم میزگرد هم وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه با پخش قسمت‌های پایانی شاهد کاهش تنش‌ها و بیان مطالب کارشناسی و منصفانه هستیم و «باور‌پذیری فیلم» باید در اولویت ‎باشد و معتقدم که با توجه به اینکه سریال پایتخت دارای بیشترین مخاطب است که ظرفیت پخش در طول سال و یا در صد‌ها قسمت ساخته شود و بعید نیست که پایتخت ‌6 هم ساخته‌ شود، گفت: باور‌پذیری داستان فیلم و ساختار درست از عناصر طبیعی سریال است و باید ملاک اصلی بیان دیدگاه‌ها باشد.

به گزارش فارس، تله‌فیلم«کوچه پشت کلانتری» به کارگردانی عمارخطی که عید امسال ازتلویزیون پخش می‌شود، سریال«87 متر»به نویسندگی و کارگردانی کیانوش عیاری که در حال ضبط است و تله‌فیلم«چای سرد» به کارگردانی عمار خطی برای مرکز سمنان از کار‌های جدید سلمان خطی است.

-----------------------------

گفت‌وگو: عمران اکبرنژاد

----------------------------

86015/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سریال - پایتخت - مازندران - اینکه - استان - استفاده - بازیگر - اشاره - نمایش - پخش - منصفانه - درباره - باور‌پذیری - امکان - گنجاندن - لهجه‌ها - افزود - تهران - ظرفیت - مجلس - میزگرد - کارگردانی - دانشگاه - کارشناسی - تنابنده - داشتند - طبیعی - جلوگیری - تله‌فیلم - شورا - توانمندی - البته - مخاطب - تخریب - مطالب - مشکلات - هنر‌های - گفت‌وگو - فعالیت - داشتم - دانشکده - قائم‌شهر - مازندرانی - صد‌ها - سلمان - مختلف - اولیه - منطقه - وجود‌ - موضوع‌های - می‌کردند - اسلامی - نمایندگان - ندارد - شورای - استانی -

نظر شما در مورد : سریال پایتخت به دلیل استقبال ظرفیت تولید در صد‌ها قسمت را دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*