مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48305 -تاریخ انتشار : جمعه 24 فروردین 1397 -ساعت : 08:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حقوق شهروندی نباید به شهروندان فروخته شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت، آنچه به عنوان حقوق شهروندی در قوانین مختلف مشخص شده و نظام اداری ملزم به تأمین آنهاست، حقی است که نباید به شهروندان فروخته شود.

مازندشورا:جمشید انصاری در جلسه شورای اداری استان خوزستان اظهار کرد: نظام اداری یا آنچه که به عنوان دولت نامیده می‌شود، فراتر از قوه مجریه است و در واقع همه قوا و ارکان کشور به نحوی جزئی از نظام اداری و اجرایی کشور هستند.

وی افزود: نظام اداری است که مجموعه ماموریت‌های کشور و مجموعه خدماتی را که در قانون اساسی نسبت به مردم بر عهده دارد، انجام می دهد و اگر این وظایف درست‌تر انجام شود موجب رضایتمندی و گشایش بیشتر فعالیت‌های مردمی می شود و آسایش و رفاه را برای آنها رقم می زند.

معاون رییس‌جمهور تصریح کرد: هرچه در ارائه خدمات و انجام چنین ماموریتهایی کوتاهی داشته باشیم یا آن طور که شایسته مردم است کارها را انجام ندهیم، حتما نارضایتی مردم و کاهش سرمایه های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

انصاری با بیان اینکه نگاه به استان خوزستان باید یک نگاه متفاوت نسبت به سایر استان‌ها باشد، گفت: امروز نیز به دلیل نقشی که خوزستان در اقتصاد ملی دارد، بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاری‌هایی که در خوزستان انجام می شود، با کارکرد ملی است و بخش قابل توجهی از تلاشها و زحمت‌های دستگاههای اجرایی در استان خوزستان با یک هدف ملی انجام می شود و در واقع استان خوزستان و چند استان دیگر کشور جزو محدود استان‌هایی هستند که باید به مسائل آنها نگاهی فرااستانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم تصمیماتی بگیریم که اعمال حاکمیت دولت و اداره امور در خوزستان ضمن این که تسهیل می شود، نتیجه‌بخش‌تر نیز باشد، ادامه داد: نظام اداری کشور مسئول اداره دستگاه‌های اداری نیست بلکه مسئول اداره کشور است و تصمیماتی که نظام اداری اتخاذ می کند، خود به خود در تمام مسایل کشور اثر می‌گذارد.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار کرد: هر تصمیمی که در دولت راجع به نیروی انسانی دولت به ویژه در بحث پرداخت‌ها گرفته می شود، کل بخش پرداخت‌های نیروی کار کشور را متأثر می کند. از ۲۳ میلیون نیروی کاری که در کشور وجود دارد، فقط ۳ میلیون نفر در بخش عمومی کار می‌کنند که اگر شهرداری‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی را نیز به آنها اضافه کنیم، ۱۵ درصد نیروی کار کشور در دولت و بخش عمومی کار می‌کنند.

انصاری ادامه داد: در تصمیماتی که برای این ۱۵ درصد اتخاذ می شود، باید تمام آثار و پیامدهای این تصمیمات را روی آن ۸۵ درصد دیگر نیز بررسی کنیم تا بتوانیم تصمیمات صحیح بگیریم و مطمئن باشیم که به نتایج بهتری می رسیم.

وی با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد بودجه دولت صرف هزینه های جاری می شود، گفت: هر تصمیمی که در حوزه نظام اداری گرفته می شود، هزینه های دولت را افزایش می دهد و حسابهای ملی را به هم می زند. با همه این جوانب می پذیریم که باید به استان خوزستان توجه ویژه ای داشته باشیم.

معاون رییس جمهور بیان کرد: همه قبول داریم که یک نظام اداری سنگین، لخت و بزرگ داریم و در کشور کسی نیست که دولت را یک دولت بزرگ و سنگین نداند. همه روی اینکه فرآیندها در کشور فرآیندهایی قدیمی و منسوخ هستند، اجماع نظر دارند و تقریبا همه کسانی که مسئولیت اداره این نظام را به عهده دارند، می دانند که نظام اداری ما از کارایی و بهره وری مناسب برخوردار نیست.

انصاری ادامه داد: آنچه که به عنوان حقوق شهروندی در قوانین مختلف مشخص شده و نظام اداری ملزم به تامین آنها است، حقی است که نباید به شهروندان فروخته بشود. اینکه شهروندان برای دستیابی به حق خود در نظام اداری در پیچ و خمهای بروکراسی گرفتار شوند و نهایتا در یک فرآیند مفسده آمیز این حقوق به آنها فروخته شود، مبنای فساد در نظام اداری است و باید با آن مقابله شود.

وی اظهار کرد: در این راستا در مرحله دوم برنامه اصلاح نظام اداری دو برنامه جدید را پیش بینی کرده ایم که یکی از آنها ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله جدی با فساد در نظام اداری است که باید به آن توجه ویژه شود. با سازوکارهایی که پیش بینی خواهیم کرد، قطعا یک نظام اداری سالم و کارآمدتر خواهیم داشت.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص بحث دولت الکترونیک، عنوان کرد: این کار می تواند از مناسبات و روابط فسادانگیز جلوگیری کند و توسعه دولت الکترونیک را به عنوان یک ابزار و عاملی برای مقابله با فساد نگاه می کنیم.

انصاری اظهار کرد: پیش بینی های انجام گرفته در این زمینه آن است که باید تا پیش از سال ۹۹ بتوانیم همه خدمات دولت را در بستر الکترونیک ارائه دهیم و مردم برای دسترسی و دریافت خدمات حتما باید بتوانند با استفاده از بسترهای لازم دولت الکترونیک از خدمات بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث اصلاح ساختارها و فرآیندها باید به گونه ای عمل شود که ما هر روز مراحل انجام کار و ارائه خدمت به مردم را کوتاه‌تر کنیم و بتوانیم با یک نظام کارآمدتر و بهره‌ورتر، رضایتمندی مردم را شاهد باشیم.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان کرد: هیچ اختیاری در استان‌ها کم نداریم که نیاز باشد آن اختیار را از مرکز مطالبه کنیم. در استان‌ها بیشتر از آنکه نیاز به اختیارات باشد، کمبود هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف وجود دارد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اداری - خوزستان - استان - اینکه - انصاری - باشیم - نیروی - بتوانیم - اداره - خدمات - عنوان - الکترونیک - اظهار - تصمیماتی - شهروندان - ادامه - گرفته - استخدامی - استان‌ها - فروخته - ارائه - مقابله - عمومی - هزینه - اصلاح - خواهیم - تصمیمات - برنامه - فرآیندها - کارآمدتر - دارند - مختلف - سنگین - داریم - بگیریم - رضایتمندی - بیشتر - مجموعه - اجرایی - نباید - معاون - توجهی - اتخاذ - تصمیمی - دستگاه‌های - مسئول - شهروندی - میلیون -

نظر شما در مورد : حقوق شهروندی نباید به شهروندان فروخته شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*