تاریخ انتشار : جمعه 24 فروردین 1397 - ساعت : 10:35

کد مطلب: 48309 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کوه پیمایی۵۰۰هزارنفر ازمردم تهران درهفته

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر عامل هلال احمر استان تهران گفت: هر هفته ۵۰۰ هزار نفر از مردم استان تهران در کوهستان های این استان حضور یافته و کوه پیمایی می کنند.

مازندشورا:حسین کتابدار صبح جمعه در مراسم افتتاح پایگاه امداد و نجات کوهستانی «کلکچال» در شمال تهران گفت: این پایگاه چهارمین پایگاه امداد و نجات کوهستانی در استان تهران است، پیش از این پایگاه های امداد و نجات در «شیرپلا» ، «قوچک» و «دربند» راه اندازی شده و این پایگاه به همت شهردار منطقه یک تهران و با قرار دادن ساختمان، به عنوان  چهارمین پایگاه امداد و نجات کوهستانی فعال شد.

وی افزود: وضعیت پایگاه های امداد و نجات کوهستان بسیار سخت است، افراد آموزش های خاص در این پایگاه خواهند دید، تجهیزات پیشرفته تر نیاز دارد، که بتواند به بهترین نحو کار امداد و نجات را انجام دهند.

مدیر عامل هلال احمر استان تهران با تاکید بر تجهیز و راه اندازی پایگاه های امداد و نجات کوهستانی گفت: در سال گذشته ما ۶۷ عملیات در پایگاه های امداد و نجات کوهستانی داشتیم و به افرادی که در کوه ها دچار مشکل شده اند خدمات رسانی شدند.

کتابدار با بیان این که هر هفته بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر از افراد دوستدار طبیعت در کوهستان های استان تهران حاضر می شوند، اضافه کرد: این اقبال مردم به کوهستان ها در عین حال که یک فرصت است، تهدیداتی هم ایجاد می کند.

وی گفت: بیشترین حضور در کوهستان های استان تهران در روزهای پنج شنبه و جمعه اتفاق می افتد و اغلب این افراد آماتور و یا نیمه حرفه ای هستند و به طور معمول حوادثی را شاهد هستیم، ما در پایگاه امداد و نجات دربند از امکانات سپاه استفاده کردیم، در کلکچال از امکانات شهرداری و در قوچک از امکانات ارتش بهره بردیم، در واقع همه دستگاه ها با جمعیت هلال احمر برای حضور در کوهستان مشارکت داشتند.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #پایگاه #امداد #تهران #کوهستان #کوهستانی #استان #افراد #امکانات #اندازی #چهارمین #کتابدار #کلکچال #دربند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کوه پیمایی۵۰۰هزارنفر ازمردم تهران درهفته

*

*


X https://sport45.site/