تاریخ انتشار : جمعه 24 فروردین 1397 - ساعت : 11:20

کد مطلب: 48311 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بهسازی ۷روستای هدف گردشگری

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان به بهسازی ۷ روستای هدف گردشگری اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف طرح معرفی روستاهای هدف گردشگری، ایجاد زیرساخت‌ها برای توسعه است.

مازندشورا:سجاد صنعتی منفرد شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی افزود: در ایام سالروز تأسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره)، پروژه بهسازی بافت باارزش روستای قلعه شهرستان زنجان بااعتبار ۱۳ میلیارد ریال کلنگ زنی می‌شود.

وی از آغاز همزمان عملیات آسفالت معابر ۹۰ روستا و بهره‌برداری از پروژه‌های آسفالت‌ریزی معابر ۵۰ روستا در استان با مشارکت دهیاری‌ها در این ایام خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها، اعتباری بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص‌یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: شناسایی روستاها با بافت باارزش بالا و غنی در مناطق مختلف این استان، با جدیت بیشتری در دستور کار قرارگرفته و در برنامه ششم توسعه با تلاش بنیاد مسکن استان درزمینه شناسایی روستاهای مستعد گردشگری، پنج روستای هدف گردشگری و دو روستای دارای بافت باارزش برای استان زنجان در این بخش تصویب‌شده است.

صنعتی منفرد با تأکید بر اینکه، حفظ کالبد و هویت روستایی به‌خصوص روستاهای هدف گردشگری اهمیت بسیار زیادی دارد که این مهم باید در نحوه ساخت‌وسازها و استفاده از مصالح بومی تقویت شود، خاطرنشان کرد: برای تقویت توسعه گردشگری در بافت‌های باارزش روستایی باید اقدامات مؤثری در تمامی ابعاد اقتصادی، اجتماعی و کالبدی- زیست‌محیطی صورت گیرد، که در این راستا، بنیاد مسکن با شناسایی روستاهای مستعد و ارائه تسهیلات و خدمات فنی مهندسی اقدامات مهمی انجام داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با اشاره به اینکه، بهسازی بافت باارزش روستایی نقش مؤثری در توسعه صنعت گردشگری دارد، افزود: بافت کالبدی برخی از روستاهای استان، به دلیل برخورداری از ویژگی‌های خاص معماری، تاریخی و فرهنگی میراثی ارزشمند و بجای مانده از نیاکان به شمار می‌رود که از یک سو حفظ و نگهداری آنها از اهمیت فراوانی برخوردار است و از سویی دیگر ضمن ایجاد محیطی مطلوب و جذاب برای روستاییان، با جذب بیشتر گردشگران به رونق و توسعه صنعت گردشگری در این روستاها کمک می‌کند.

صنعتی منفرد به تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری به تعداد ۷ روستا اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف طرح معرفی روستاهای هدف گردشگری ایجاد زیرساخت‌ها و به وجود آوردن شرایط برای حضور سرمایه‌گذار و توسعه منطقه بوده است.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #گردشگری #استان #روستاهای #توسعه #بنیاد #باارزش #زنجان #بهسازی #صنعتی #شناسایی #روستا #روستایی #روستای #منفرد #اهمیت #تقویت #کالبدی #ایجاد #اشاره #مؤثری #اقدامات #مدیرکل #افزود #افتتاح #میلیارد #معابر #مستعد #روستاها #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بهسازی ۷روستای هدف گردشگری

*

*