تاریخ انتشار : جمعه 24 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48321 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزش بادباسرعت۷۰کیلومتربرساعت درایرانشهر

مازندشورا: شهردارآنلاین: کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک تا روز یک شنبه هفته آینده در اکثر نقاط استان موجب کاهش دید و کیفیت هوا می شود.

مازندشورا:علی ملاشاهی اظهار داشت: صبح امروز سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در ایرانشهر به حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در این شهر به ۲۰۰ متر کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه وزش باد شدید با سرعت ۸۳ کیلومتر برساعت در محدوده «نصرت‌آباد» نیز دید افقی را به ۲هزار و ۵۰۰ متر کاهش داد و کیفیت هوا را در این منطقه از شرایط سالم خارج کرد، افزود: تا روز شنبه در نواحی مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان وزش باد از سمت جنوب غرب نسبتا شدید است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین از بعد از ظهر شنبه تا اواسط وقت یکشنبه در نواحی مرکزی و شرق استان وزش باد شدیدتر است و سرعت باد در این مناطق بین ۷۰ تا ۸۰ و گاهی ۹۰ کیلومتر برساعت پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در جاده های «زاهدان- بم» و «ایرانشهر – بم» در برخی نقاط بروز پدیده گرد و خاک موجب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می شود، ادامه داد: طی روزهای یک شنبه و دوشنبه در شهرهای شمالی استان نیز وزش باد شدید از سمت شمال همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

ملاشاهی با اشاره به اینکه تا اواسط هفته آینده شرایط برای رگبار پراکنده باران، رعد و برق و تندباد در سطح استان  مهیا است، خاطر نشان کرد: تا شنبه در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان افزایش دما و از روز یکشنبه هفته آینده کاهش نسبی دما خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه دریای عمان تا روز دوشنبه نسبتا مواج است، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نصرت آباد با حداقل دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد و کنارک، راسک و قصرقند با حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اشاره #اینکه #بلوچستان #استان #کیفیت #کیلومتر #سیستان #یکشنبه #دوشنبه #شمالی #سانتی‌گراد #اواسط #آینده #شهرهای #مرکزی #ایرانشهر #همراه #برساعت #شرایط #ملاشاهی #نواحی #نسبتا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وزش بادباسرعت۷۰کیلومتربرساعت درایرانشهر

*

*


X https://sport45.site/