تاریخ انتشار : جمعه 24 فروردین 1397 - ساعت : 15:23

کد مطلب: 48328 چاپ به اشتراگ گذاشتن

افزایش همکاری مناطق آزادارس ومغری ارمنستان

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: با منطقه آزاد مغری در ارمنستان همکاری لازم را انجام خواهیم داد تا از تجربیات همدیگر به نحو شایسته ای استفاده کنیم.

مازندشورا: محسن نریمان در دیدار با هیات ارمنی از منطقه آزاد مغری اظهارکرد: با شناسایی ظرفیت های اقتصادی کشورهای همسایه و در یک طرح و برنامه برد-برد می‌توانیم در جهت اعتلای اقتصادی کشورهایمان گام برداریم.

وی گفت: به علت همجواری و ارتباط دیرینه با ارمنستان، شناخت مناسبی بین دو طرف برقرار است که کمک می کند سریع تر به تصمیمات اجرایی برسیم.

نریمان با بیان اینکه تصمیم داریم گمرک ایران و ارمنستان فعال تر شود، گفت: منطقه آزاد ارس پیشنهادات لازم برای توسعه همکاری در زمینه های اقتصادی، گردشگری، تجاری و سیاسی را به کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان ارایه خواهد داد.

مختار زاکاریان، فرماندار مغری هم در این دیدار با بیان اینکه افزایش مراودات به بهبود همکاری های آینده کمک خواهد کرد، گفت: خوشحالیم که همسایه مطمئن و بزرگی مثل ایران داریم و اولین همسایه ما هم منطقه آزاد ارس است.

وی با بیان اینکه ایران برای ما کشور با اهمیتی است و در منطقه مغری به دانش آموزان زبان فارسی یاد می‌دهیم، گفت: خواستار استمرار همکاری دو کشور ایران و ارمنستان هستم.

آشوت زاواریان مدیرعامل منطقه آزاد مغری هم با اعلام اینکه تفاهم نامه افزایش همکاری دولت‌های ایران و ارمنستان در ماه‌های آتی امضا خواهد شد، گفت: با امضای این تفاهم‌نامه، سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند از معافیت عوارض گمرکی صادرات از مسیر منطقه آزاد مغری به اوراسیا استفاده کنند.

اسماعیل بابایی راغب مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی و گیوورق شهردار مغزی هم در این دیدار حضور داشتند.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #منطقه #ارمنستان #همکاری #اینکه #اقتصادی #همسایه #دیدار #افزایش #داریم #نریمان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش همکاری مناطق آزادارس ومغری ارمنستان

*

*