مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48330 -تاریخ انتشار : جمعه 24 فروردین 1397 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رفع مشکلات واحدهای تولیدی زلزله زده

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی که در جریان زلزله هفت و سه دهم ریشتری 21 آبان سال گذشته دچار خسارت شدند ، در اولویت است.

مازندشورا: مهرداد سالاری روز جمعه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده که در فرمانداری سرپل ذهاب برگزار شد ، افزود: باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی و رفع موانع فراروی ، واحدهای تولیدی خسارت دیده سریعتر به چرخه کسب و کار باز گردند.
وی اظهار داشت: براساس برآوردها از مجموع 764 واحد صنفی آسیب دیده در استان ، 121 واحد دارای صدور پروانه کسب هستند و 255 واحد نیز به نظام مهندسی برای طی فرآیند قانونی معرفی شدند و بر همین اساس لازم است در کمترین زمان نسبت به شناسایی و رفع موانع سایر واحدها اقدام شود. 
از 65 واحد تولیدی و صنعتی فعال قبل از زلزله در سرپل ذهاب ، اکنون با گذشت پنج ماه از وقوع این حادثه تنها 18 واحد آن توانسته اند فعالیت خود را ازسر بگیرند.
وی با بیان این که یکی از اولویت بازسازی ، رونق کسب و کار و احیای چرخه تولید در مناطق زلزله زده است ، بیان کرد: در حل مشکلات اصناف تلاش کنیم ضمن احترام به قوانین و ضوابط ، گردش کار تسریع شود.
وی ادامه داد: اصناف ، بنیاد مسکن و شهرداری برای تسهیل در کارها و رفع موانع دست و پاگیر، نسبت به احیای واحدهای تولیدی فعال اهتمام بیشتری داشته باشند.
معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه اضافه کرد که اتحادیه امور صنفی باید در کمترین زمان واحدهای صنفی خسارت دیده را شناسایی و برای دریافت تسهیلات به بنیاد مسکن معرفی کنند.
سالاری ، با بیان این که بنیاد مسکن باید طبق وظایف قانونی برای واحدهای صنفی خسارت دیده نسبت به تشکیل پرونده اقدام کند ، ادامه داد: شهرداری نیز موظف است برای صدور پروانه کسب اقدام کند.
وی بر لزوم اهتمام بیشتر نظام مهندسی در تسریع در روند بازسازی واحدهای تجاری تاکید کرد و گفت: مواردی هم که خلاف دستورالعمل های موجود است ، باید دسته بندی و به دفتر فنی استانداری ارسال شود.
مشکل عمده واحدهای صنعتی و تولیدی سرپل ذهاب ، نبود سرمایه در گردش است که دولت برای تامین آن مبلغی را به عنوان تسهیلات و اعتباری هم به عنوان تسهیلات بلاعوض درنظر گرفت که می توانست التیامی بر دردهای صاحبان و مالکان این واحدهای صنعتی باشد ، اما برخی از بانک های عامل با قوانین سخت و بدون انعطاف خود مشکلی بزرگ در راه پرداخت این تسهیلات بوجود آورده اند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. 
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : واحدهای - تولیدی - زلزله - بنیاد - خسارت - تسهیلات - اقدام - کرمانشاه - صنعتی - موانع - بازسازی - ادامه - قوانین - تسریع - عنوان - شهرستان - کیلومتری - اصناف - اهتمام - شهرداری - کمترین - استان - براساس - مناطق - سالاری - پروانه - مهندسی - شناسایی - مشکلات - معرفی - قانونی - احیای -

نظر شما در مورد : رفع مشکلات واحدهای تولیدی زلزله زده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*