مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48335 -تاریخ انتشار : جمعه 24 فروردین 1397 -ساعت : 18:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مواج شدن دریای مازندران/سرعت وزش باد به 65 کیلومتر بر ساعت می‌رسد

رئیس پیش‌بینی هواشناسی دریایی مازندران اعلام کرد

مواج شدن دریای مازندران/سرعت وزش باد به 65 کیلومتر بر ساعت می‌رسد

مازندشورا: رئیس پیش‌بینی هواشناسی دریایی مازندران گفت: دریای مازندران به‌تدریج از صبح شنبه دریا مواج می‌شود.

مازندشورا:باقر سلطانی امروز درباره وضعیت دریای مازندران در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‎های پیش‌‏یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و دریایی، از بامداد ‏شنبه 25 فروردین ماه امسال با تغییر جهت جریان و شمالی شدن جریان هوا در فراساحل دور دریای خزر و وزش بادهای نسبتاً شدید و گاهی شدید غربی و شمال غربی در نزدیک سواحل مازندران، به‌تدریج از صبح شنبه دریا مواج خواهد شد.

وی ادامه داد: براین اساس طی این مدت بیشینه سرعت وزش باد در نزدیک سواحل تا 15 متر بر ثانیه (53 کیلومتر بر ساعت) و در فراساحل 18 متر بر ثانیه (65 کیلومتر بر ساعت) با جهت غالب غربی تا شمال غربی پیش‎بینی می‎شود.

رئیس پیش‌بینی هواشناسی دریایی مازندران یادآور شد: بیشینه ارتفاع موج نیز در نزدیک سواحل استان 2.2 و در فراساحل تا 3.5 متر برآورد می‌شود.

سلطانی گفت: توصیه ما این است تمامی فعالان دریایی ازجمله صیادان، دریابانان، گردشگران، بنادر، شرکت‏‌های کشتی‌رانی و مسؤولان مربوطه آمادگی لازم برای مواجهه با این سامانه را داشته باشند.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - دریایی - فراساحل - نزدیک - کیلومتر - دریای - هواشناسی - سواحل - بیشینه - ثانیه - سلطانی - پیش‌بینی - جریان -

نظر شما در مورد : مواج شدن دریای مازندران/سرعت وزش باد به 65 کیلومتر بر ساعت می‌رسد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها