مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48361 -تاریخ انتشار : شنبه 25 فروردین 1397 -ساعت : 12:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

از سرگیری انتقال آب اصفهان به یزد

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: به علت اعتراض و مقابله جمعی از کشاورزان اصفهان از شب گذشته آب انتقالی از اصفهان به یزد قطع شد، اما با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.

مازندشورا:میثم جعفرزاده با بیان این که با تلاش تیم‌های عملیاتی آسیب‌های وارده به خط انتقال آب اصفهان به یزد برطرف و آبگیری خط آغاز شده است، اظهار کرد: در این عملیات توانستیم با مشارکت آبفای اصفهان کار را پیش ببریم و اکنون می‌توان اعلام کرد که آبگیری از صبح امروز آغاز شده و جریان آب تا چند ساعت دیگر به مخازن آب شرب یزد می‌رسد.

وی با اشاره به تدبیر وزارت نیرو برای مقابله با چنین اقداماتی از سوی برخی کشاورزان، گفت: اولویت اصلی وزارت نیرو و حاکمیت تامین آب شرب اصفهان است و با توجه به اینکه وضعیت سد زاینده‌رود وخیم اعلام شده، تنها هدف ما این است که شرایط تامین آب شرب را در استان اصفهان فراهم کنیم.

به گفته وی در حال حاضر در اصفهان بحران جدی آب را تجربه می‌کنیم که لازم است تمام دستگاه‌های اجرایی و مردم برای حل این بحران بسیج شوند چرا که در غیر این صورت با چالش های جدی مواجه خواهیم شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی پیش بینی می‌کنیم که در تابستان برای تامین آب شرب نیز با مشکلاتی مواجه شویم بنابراین تقاضای ما از کشاورزان این است که شرایط فعلی را دارک کنند و اجازه دهند که کارها مطابق برنامه پیش برود.

وی با اشاره به تصمیمات اخذ شده در کارگروه سازگاری با کم‌آبی در خصوص بحران پیش آمده در اصفهان گفت: تاکنون تدابیری در نظر گرفته شده تا بتوان نیازها را به صورت حداقلی برطرف کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان این مسئله وجود دارد که برای تامین آب شرب استان یزد به سراغ گزینه‌های دیگری رفت، گفت: می‌توان در بلندمدت بحث‌های دیگری را دنبال کرد اما در شرایط فعلی هیچ راهکار دیگری وجود ندارد. باید به این مسئله نیز اشاره کرد که در حال حاضر استان یزد نیز شرایط چندان مساعدی را در حوزه منابع آبی ندارد.

به گفته وی در شرایط فعلی تنها مسئله‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که تمامی مردم و سازمان‌ها باید نگاه ملی برای حل مسئله آب داشته باشند. چرا که تنها در این شرایط می‌توان بحران آب را پشت سر گذاشت.

بحران آب در ایران بیش از همه در استان اسفهان خودنمایی می کند که همین مساله نیز مشکلاتی را برای این استان به وجود آورده به گونه ای که عملا کشاورزی در اصفهان متوقف شده و این موضوع موجب اعتراضات گسترده کشاورزان شده است.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اصفهان - شرایط - استان - بحران - تامین - می‌توان - مسئله - دیگری - کشاورزان - اشاره - مشکلاتی - ندارد - مواجه - آبگیری - وزارت - انتقال - اعلام - برطرف - می‌کنیم -

نظر شما در مورد : از سرگیری انتقال آب اصفهان به یزد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*