تاریخ انتشار : شنبه 25 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48368 چاپ به اشتراگ گذاشتن

الحاق شهربندرانزلی مجموعابه محدوده منطقه آزاد

مازندشورا: شهردارآنلاین: فرماندار انزلی، گفت: شهر بندر انزلی مجموعا به محدوده منطقه آزاد الحاق شود و اگر محدودیت های قانونی و موانع اجرایی وجود داشته باشد، نقاطی از شهر یا شهرستان به صورت لکه بینی به محدوده تحت حاکمیت منطقه آزاد الحاق و از مزایای آن بهره مند شود.

مازندشورا:میرشمس مومنی زاده درخصوص استفاده از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی به خبرنگاران گفت: بی تردید شروع فعالیت منطقه آزاد یک ظرفیت سازی جدید و بزرگی بود که در خدمت توسعه استان و شهرستان بندر انزلی قرار گرفت.

وی به نقش آیت الله هاشمی در شروع این طرح اشاره کرد و گفت: جا دارد یاد کنیم از شخصیت بزرگ انقلاب و نظام حضرت آیت الله هاشمی که این طرح را شروع زدند و قدردانی کنیم از دولت تدبیر و امید و جناب آقای دکتر روحانی که به این کار شتاب بخشیدند.

فرماندار بندرانزلی، همچنین از زحمات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در جهت شکوفایی منطقه قدردانی کرد و متذکر شد: آنچه که برای بنده به عنوان مسئول اجرایی شهرستان مهم است میزان بهره مندی از ظرفیت های موجود در منطقه آزاد به سود شهرستان بندر انزلی است.

مومنی زاده، به وجود یک دغدغه اجتماعی در سطح شهرستان اشاره و تصریح کرد: شهرستان بندر انزلی و به ویژه اقتصاد شهر از ظرفیت های منطقه آزاد به حد لازم بهره مند نشده و با هماهنگی دکتر مسرور و هدایت و حمایت استاندار گیلان، اقداماتی را شروع کرده ایم و امید داریم با ارشادات و رهنمودهای ایشان به نتایج مطلوب در این خصوص دست یابیم.

وی ادامه داد: در درجه اول پیشنهاد می کنم اگر امکان پذیر باشد شهر بندر انزلی مجموعا به محدوده منطقه آزاد الحاق شود، اما اگر محدودیت های قانونی و موانع اجرایی وجود داشته باشد و این پیشنهاد عملی نباشد نقاطی از شهر یا شهرستان به صورت لکه بینی به محدوده تحت حاکمیت منطقه آزاد الحاق و از مزایای آن بهره مند شود. در همین راستا یک زمین پنج هکتاری در موج شکن غربی است که توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استحصال شده و با دکتر مسرور هم هماهنگی شده که یک مجتمع تجاری ، اقامتی و گردشگری در آنجا احداث شود و اصناف شهرستان بتوانند با برخورداری از مزایای منطقه آزاد در قالب تجارت چمدانی، از این طریق اقتصاد شهر را تقویت کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: روستاهای سمت غرب شهرستان نیز همانند روستاهای شرق شهرستان در محور رضوانشهر به محدوده منطقه آزاد الحاق و از این مزایا برخوردار شود. همچنین زمین یکصد هکتاری متعلق به منابع طبیعی در ورودی شهر واقع در روستای تربه گوده در حد فاصل منطقه آزاد و بندر انزلی یک طرح گردشگری با استفاده از سرمایه گذاری منطقه یا بخش خصوصی صورت گرفته و از مزایای منطقه برخوردار شود.

فرماندار انزلی خاطرنشان کرد: در داخل شهر انزلی زمینی 17 هکتاری داریم که متعلق به شهرداری است و استعداد لازم برای اجرای یک طرح گردشگری یا اقتصادی با پشتیبانی منطقه آزاد را دارد. همچنین یک زمین یکصد هکتاری در روستای خمیران از اراضی منابع طبیعی وجود دارد که می تواند برای احداث ناحیه صنعتی شماره 3 منطقه آزاد مد نظر قرار گیرد و اجرایی شود.

مومنی زاده یادآور شد: در ارتباط با تالاب انزلی که از سرمایه های ارزشمند ملی ما است، مشکلات زیادی وجود دارد. پیشنهاد ما این است که مطالعه ای صورت بگیرد تا با حفظ کاربری و رعایت ضوابط زیست محیطی و با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی تالاب را به خوبی احیا و با ایجاد سازه های شناور نسبت به اجرای طرح های گردشگری در آن اقدام کنیم. همچنین لازم است به منظور رفع دغدغه های اجتماعی مردم و اصناف مطالعه ای صورت بگیرد تا اصناف شهر بتوانند از مزایای منطقه آزاد در قالب تجارت چمدانی استفاده کنن.

وی با بیان اینکه طرح شب های روشن مورد تاکید استاندار است، اظهار کرد: مقدمات اجرایی طرح مذکور در انزلی را فراهم کرده ایم و می تواند در نوار ساحلی شهر با سرمایه گذاری خود سازمان یا بخش خصوصی اجرایی شود.

فرماندار انزلی همچنین گفت: در ارتباط با فعال سازی تردد اتوبوس دریایی از منطقه آزاد به انزلی که بازدید و هماهنگی های آن صورت گرفته، تسریع و با استفاده از مزایای منطقه آزاد نسبت به ساماندهی و نوسازی قایقرانی برای گردشگری ساحلی و تالابگردی باید اقدام شود.

مومنی زاده تاکید کرد: غالب تجار و بازرگانانی که در منطقه آزاد فعالیت می کنند در بندر انزلی دفتر ندارند و دفترشان تهران است، به همین خاطر شهرستان بندر انزلی از مزایای مالیات بر ارزش افزوده آنان محروم می شود لذا لازم است به گونه ای برنامه ریزی کنیم که بندرانزلی بتواند از این مزایا نیز بهره ببرد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #منطقه #انزلی #شهرستان #مزایای #اجرایی #استفاده #همچنین #گردشگری #الحاق #هکتاری #مومنی #محدوده #ظرفیت #هماهنگی #فرماندار #خصوصی #سرمایه #اصناف #پیشنهاد #طبیعی #متعلق #روستای #منابع #گذاری #اجرای #بگیرد #اقدام #تاکید #ساحلی #مطالعه #تالاب #برخوردار #تواند #ارتباط #گرفته #تجارت #دغدغه #اجتماعی #اقتصاد #مسئول #هاشمی #قدردانی #بندرانزلی #مسرور #استاندار #اشاره #چمدانی #روستاهای #بتوانند #احداث #داریم #فعالیت #مزایا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : الحاق شهربندرانزلی مجموعابه محدوده منطقه آزاد

*

*


X https://sport45.site/