مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4837 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 مرداد 1395 -ساعت : 09:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تهيه اولين سند رسمی توسعه كالبدی و فيزيكی شهر انبارالوم استان گلستان

مازندشورا: با پیگیری‌های بعمل آمده از سوی مسوولان و كارشناسان اداره كل راه و شهرسازی استان گلستان، اولین سند رسمی توسعه كالبدی و فیزیكی شهر(طرح جامع) انبارالوم تهیه و در جلسه کمیته فنی شورایعالی شهرسازی و معماری ایران بررسی و در شرف تصویب قرار گرفت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی استان گلستان، عیسی مهری مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گلستان در این باره گفت: هم اینك اسناد و مدارک طرح جامع- تفصیلی شهر انبارالوم به دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شده و مورد بررسی قرارگرفته است.

به گفته وی، پس از تصویب نهایی از سوی شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، این سند در اختیار استانداری محترم بعنوان رئیس شورای برنامه‌ریزی استان قرار می‌گیرد تا به شهرداری انبارالوم برای اجرا ابلاغ شود.

مهری افزود: برای تهیه و تصویب این طرح مبلغ ۵۴۳/۳ میلیون ریال از محل منابع اعتبارات ملی هزینه شده است.

وی ادامه داد: طرح‌های توسعه و عمران شهری، اسناد توسعه بلندمدت شهر برای شهرداری‌ها هستند كه برنامه‌ها و سیاست‌‌های کلی شهری، تراکم ساختمانی و جمعیتی، حدود، حریم و محدوده‌های شهری، کاربری‌ها، ضوابط و مقررات تفکیک و تجمیع زمین، شبكه‌های حمل و نقل و معابرشهری و سایر مقررات شهرسازی و معماری و در نهایت مسیر توسعه آینده شهر مشخص شده و بعنوان سند اجرایی و الزامی در ساخت و سازها در دستور کار مدیریت شهری قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش اداره روابط عمومی راه و شهرسازی گلستان، بدنبال این اقدام، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر انبارالوم با ارسال تقدیرنامه‌های جداگانه برای مدیركل، مدیر شهرسازی و معماری و رئیس اداره طرح‌های كالبدی اداره كل، از تلاش آنان و همكارانشان و ارائه راهنمایی‌های فنی و تخصصی در جهت به ثمر نشستن این طرح و سند قدردانی كردند.

شهر انبارالوم در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال گرگان و در ۲۵ کیلومتری شمال شرق آق قلا قرار گرفته و از نظر تقسیمات کشوری تابع شهرستان آق قلا است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - انبارالوم - معماری - توسعه - گلستان - اداره - استان - شورای - می‌گیرد - طرح‌های - کیلومتری - مقررات - بعنوان - شورایعالی - كالبدی - گزارش - عمومی - اسناد - ارسال - تصویب -

مطالب مرتبط با : تهيه اولين سند رسمی توسعه كالبدی و فيزيكی شهر انبارالوم استان گلستان
نظر شما در مورد : تهيه اولين سند رسمی توسعه كالبدی و فيزيكی شهر انبارالوم استان گلستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها