تاریخ انتشار : شنبه 25 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48370 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آقای استاندار کجایید؟

مازندشورا: شهردارآنلاین: آقای استاندار کجایید، دقیقاً کجایید؛ دعوای شورای شهر کرج با شهردار که نمونه‌ای از فرصت سوزی و هدر رفت منابع محسوب می‌شود، حالا وارد فاز جدیدی شده و دارد شهر را به تعطیلی می‌کشاند.

مازندشورا:اداره مطلوبِ جامعه لوازم و اقتضائاتی دارد. یکی از مختصات کلیدی آن، وجود عقلی منفصل و نهادی مقتدر و سالم برای رعایت مصالح عالیه جامعه است. در سطحِ استانی، استاندار به‌عنوان نماینده عالی دولت، قاعدتاً باید این نقش را ایفا کند. به‌عبارت‌دیگر، استاندار به یک معنا، نقش هماهنگ‌کننده همه اجزای حکومت در سطح محلی را به عهده دارد. حال، سؤال کلیدی این است آیا استاندار البرز این کار ویژه خاص را در سطح استان پیگیری و عملیاتی کرده است!؟

حداقل، یک مثال روشن وجود دارد که نشان می‌دهد، آقای استاندار در این عرصه غایب و یا بی‌اثر بوده است! دعوایِ شورایِ شهر کرج با شهردار دقیقاً نمونه‌ای از فرصت سوزی و هدر رفت منابع محسوب می‌شود که عمده‌ترین دلیل شکل‌گیری آن بی‌صاحب بودن شهر کرج است! از فردایِ انتخابِ شهردارِ کرج این قصه شروع‌شده و تا امروز ادامه دارد. در جلسهِ علنی روز چهارشنبه بیست و دوم فروردین‌ماه جاری این چالش دامنه‌دار وارد فازِ جدیدی شد!

آقای استاندار!

آیا می‌دانید در سال گذشته از بودجه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان (۵۰ درصد) محقق شده است و از این عدد، حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد تومان صرف هزینه‌های جاری و نگهداشت شهر شده است! و شهر از حیث عمرانی و زیرساختی عملاً تعطیل بوده است!؟ آیا می‌دانید بودجه سال ۹۷ بودجه‌ای خیالی و غیرواقعی و نهایتاً سهم عمرانی و زیرساختی آن بسیار ناچیز است!؟

آقای استاندار!

آیا می‌دانید که در جلسه روز چهارشنبه به‌صراحت سخن از «معامله» در شهر در دعوایِ لفظی بین یک عضو شورا و شهردار کرج به میان آمده است!

در «ویکی‌پدیا» تعریف «معامله» این‌گونه آمده است: معامله توافق، ارتباط، یا حرکتی است که بین خریدار و فروشنده برای تبادل یک دارایی و وجه صورت می‌گیرد... خریدار و فروشنده، شخصیت‌ها یا اشیای مجزایی هستند که اغلب با تبادل اقلام باارزش، همچون اطلاعات، کالا، خدمات و پول سروکار دارند.

اکنون، سؤال از جنابعالی این است که چگونه می‌توان از معنای معامله در مناسبات شهر کرج رمزگشایی کرد!؟

آقای استاندار!

اطلاعات اندکِ ما که به‌جایی نرسید، لطفاً اگر فرصت دارید، رئیس شورای شهر و شهردار کرج را دعوت کنید و از آن‌ها پاسخِ این سؤال را جویا شوید! بپرسید، چرا شورای شهر و شهرداری از آذرماه سال گذشته (دو ماه بعد از آغازِ به کار) تا امروز درگیرِ دعوا و چالش‌های فرصت سوز بوده است؟ جنس و ماهیت دعواها چه بوده!؟ اختلاف بر سر چیست؟ نقش هرکدام چقدر است؟ و اثر این دعواها بر دو موضوع؛ تعطیلیِ عمرانی شهر و «معامله» چه بوده است!؟ دقیقاً چه چیزی و با چه قیمتی و توسط چه کسانی معامله‌شده است؟ چه زمانی قرار است این دعوا پایان یابد؟ راه‌حل وضع موجود چیست؟ و ...

اگر فرصت یافتید و برایتان مهم بود که پاسخ این سؤالات را به افکار عمومی بدهید، در غیر این صورت، از آقای رئیس‌جمهور خواهیم پرسید!

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #استاندار #معامله #شورا #میلیارد #می‌دانید #شهردار #عمرانی #خریدار #فروشنده #اطلاعات #شورای شهر #چیست؟ #دعواها #شورای #تبادل #تومان #دعوایِ #کلیدی #جامعه #دقیقاً #امروز #بودجه #گذشته #چهارشنبه #زیرساختی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آقای استاندار کجایید؟

*

*


X https://sport45.site/