تاریخ انتشار : شنبه 25 فروردین 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 48378 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جزئیات ۳۰۸ قرارداد میلیاردی

مازندشورا: شهردارآنلاین: سامانه جزئیات قراردادهای بالای یک میلیارد تومان شهرداری تهران روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین رونمایی شد و در دسترس عموم مردم قرار دارد.

مازندشورا:عنوان پروژه، مبلغ قرارداد و نام پیمانکار همه آن چیزی است که سال‌ها به دور از چشم شهروندان در شهرداری تهران بود. اما حالا و از ۲۱ فروردین ساکنان پایتخت می‌توانند فقط  با یک کلیک بدانند که شهرداری تهران درباره کدام پروژه‌ها، با کدام پیمانکار و با چه هزینه‌ای در حال فعالیت است و شهر را اداره می‌کند.

اقدامی که گام بسیار موثری در رفع زمینه‌های فساد و همین طور شفاف‌سازی دارد. این را بسیاری از کارشناسان شهری گفته‌اند. به عقیده آنان هرچند هنوز تا تکمیل نهایی پروژه اتاق شیشه‌ای شهرداری تهران راه کوتاهی باقی مانده، اما همین که مدیریت جدید شهری قراردادهای بالای یک میلیارد تومان را با جزئیات منتشر کرده است، باید الگویی برای تمامی نهادها و دستگاه‌ها باشد.

شهروندان تهران می‌توانند برای دسترسی و آگاهی از این قراردادها به سایت shafaf.tehran.ir مراجعه کنند و فقط با یک کلیک روی قراردادهای کلان شهرداری که از شهریور سال ۱۳۹۶ انجام شده، از جزئیاتش آگاه شوند. در این سایت جزئیات ۳۰۸ قرارداد در ۵ بخش موضوع قرارداد، نام پیمانکار، نام کارفرما، مبلغ نهایی قرارداد و جزئیات بیشتر منتشر شده است. البته این قراردادها بیشتر مربوط به پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران است که مبلغ این قراردادها بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.

محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران هم در آخرین اظهاراتش درباره سایت شفاف سازی شهرداری تهران گفته است «این قولی بود که من از ابتدای امر به مردم دادم و امروز آنها با هر سطح سواد و گرایشی می توانند، اطلاعات لازم در مورد قراردادهای شهرداری تهران را به دست بیاورند و نظرات شان را اعلام کنند.»

 در نهایت سامانه جزئیات قراردادهای بالای یک میلیارد تومان شهرداری تهران روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین رونمایی شد و در دسترس عموم مردم قرار دارد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #شهرداری #جزئیات #قرارداد #قراردادهای #تومان #پیمانکار #قراردادها #میلیارد #نکا #بیشتر #منتشر #درباره #شهروندان #پروژه #فروردین #می‌توانند #نهایی #بالای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جزئیات ۳۰۸ قرارداد میلیاردی

*

*


X https://sport45.site/