مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48385 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 -ساعت : 08:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افزایش ١۴ درصدی سفرهای نوروزی و کاهش تلفات جاده‌ای/ افزایش سفر با ناوگان حمل‌ونقل ریلی و هوایی/ کاهش شکایت‌های مردمی حاکی از بهبود وضعیت است

موسوی بیوکی خبر داد:

افزایش ١۴ درصدی سفرهای نوروزی و کاهش تلفات جاده‌ای/ افزایش سفر با ناوگان حمل‌ونقل ریلی و هوایی/ کاهش شکایت‌های مردمی حاکی از بهبود وضعیت است

مازندشورا: عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ترددهای حمل‌ونقلی نوروز که تقریباً حدود ١۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ گفت: به لحاظ قدر مطلق یعنی افزایش سفرها، جابه‌جایی‌ها و خودروها، کاهش تلفات داشته‌ایم.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از خانه ملت، سید ابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به آمار دقیق تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز، گفت: طبق گزارش‌های واصله از سوی سازمان راهداری حدود  ٨ میلیون مسافر در ایام نوروز جابه‌جاشده‌اند که سهم اتوبوس حدود ۵٨ درصد و سهم ناوگان ریلی یک‌میلیون و هشتصد هزار نفر بوده است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ایام نوروز مسافرانی که درون استان جابه‌جاشده‌اند، حدود ۴۴ درصد و جابه‌جایی برون‌استانی حدود ۵۶ درصد گزارش شده است.

افزایش ١۴ درصدی ترددها نسبت به سال گذشته

وی افزود: آماری که پلیس راهور در خصوص تمامی ترددهای حمل‌ونقلی ارائه کرده نشان می‌دهد که حدود ۵١ میلیون تردد در بازه زمانی ٢۴ اسفند تا ١٧ فروردین ٩٧صورت گرفته که تقریباً حدود ١۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ایم.

موسوی بیوکی با اشاره به جزییات تلفات در شقوق مختلف حمل‌ونقل، تصریح کرد: متأسفانه تلفات در سواری ۶٨ درصد، وانت ٨ درصد، موتورسیکلت ١٧ درصد،کامیون نیز ۶ درصد و یک درصد هم در مسافربری عمومی بوده است.

آمار تلفات در ایام نوروز به لحاظ عددی بیشتر شده است

وی با تأکید بر اینکه به لحاظ عددی آمار تلفات در ایام نوروز بیشتر شده است، گفت: به لحاظ قدر مطلق یعنی افزایش سفرها، جابه‌جایی‌ها و خودروها کاهش تلفات داشته‌ایم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بابیان اینکه ١١ درصد تلفات مربوط به عابرین بوده است،ادامه داد: سهم تلفات موتورسیکلت‌ها ١٧ درصد است که عدد بالایی است ازاین‌رو باید قاعده و قانونی در نظر گرفته‌شده و دست نیروی انتظامی برای برخورد با راکبان موتورسیکلت باز باشد به این شکل که در برخی محورها و جاده‌ها سفر موتورسیکلت ممنوع شود.

افزایش سهم جابه‌جایی مسافر از سوی ناوگان حمل‌ونقل ریلی

وی افزود: متأسفانه سال جاری در برخی استان‌ها همچون یزد، شمال فارس، خوزستان، گیلان و جنوب کرمان آمار تصادفات بیشتر از سایر استان‌ها بود ازاین‌رو باید اختیاراتی به پلیس داده شود تا از حرکت برخی وسایل نقلیه در جاده‌ها جلوگیری کند.

موسوی بیوکی با اشاره به کاهش تصادفات در ناوگان اتوبوس‌رانی، تصریح کرد: در حمل‌ونقل با اتوبوس به دلیل بازسازی و نوسازی این ناوگان و همچنین نصب دستگاه کنترل سرعت کاهش آمار تصادفات گزارش شده است.

افزایش ١٠ درصدی سفر با ناوگان حمل‌ونقل ریلی

وی همچنین از افزایش سهم جابه‌جایی مسافر از سوی ناوگان حمل‌ونقل ریلی خبر داد و گفت:  افزایش ١٠ درصدی سفر با این ناوگان را داشته‌ایم که این هم بر اساس برنامه‌ای که در دولت و مجلس تنظیم‌شده بود انتظار چنین آماری را داشتیم.

موسوی بیوکی ادامه داد: خوشبختانه تأخیر در حرکت قطارها به‌صورت میانگین به ١۵ ثانیه برای هر قطار رسیده و تأخیر در رسیدن به مقصد هم به ٢٧ ثانیه رسیده است که رکود جالبی است ازاین‌رو مردم با اطمینان بیشتری حمل‌ونقل ریلی را می‌توانند انتخاب کنند.

حدود ٧٠ درصد تصادفات در ایام نوروز به دلیل تخلفات یا خطای انسانی بوده است

وی افزود: در حمل‌ونقل هوایی نیز افزایش جابه‌جایی مسافر داشته‌ایم میزان تاخیرات بسیار کاهش داشته و همچنین روند نزولی میزان شکایت‌های مردمی نیزحاکی از بهبود وضعیت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تأکید کرد: حدود ٧٠ درصد تصادفات در ایام نوروز به دلیل تخلفات یا خطای انسانی مانند بی‌توجهی به جلو، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ بوده است که این حاکی از آن است که در قسمت آموزش مردم بیشتر باید دقت کنیم و دست پلیس را باید در اعمال جریمه بازتر کنیم تا با اعمال کنترل‌ها از شدت تصادفات و تعداد آن کاسته شود.

حدود ٣۶ درصد تصادفات به علت واژگونی خودروها بوده است

وی ادامه داد: حدود ٣۶ درصد تصادفات به علت واژگونی خودروها بوده ازاین‌رو لازم است در تولید خودرو به استحکام و استاندارد آن توجه شود.

موسوی بیوکی گفت: متأسفانه همچنان بیشترین میزان تصادفات جاده‌ای مربوط به پراید بوده ازاین‌رو باید در رعایت ایمنی و استاندارد در تولید آن بیشتر توجه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر نمی‌توانیم استاندارد تولیدات ملی درزمینهٔ خودرو را افزایش دهیم باید از خروج این خودروها از شهر یا پیمودن مسیرهای طولانی ممانعت شود


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : افزایش - تصادفات - حمل‌ونقل - ناوگان - تلفات - نوروز - بیوکی - موسوی - ازاین‌رو - مجلس - بیشتر - داشته‌ایم - جابه‌جایی - درصدی - مسافر - ادامه - خودروها - همچنین - استاندارد - میزان - موتورسیکلت - متأسفانه - افزود - گزارش - اشاره - نماینده - جاده‌ای - شکایت‌های - انسانی - ثانیه - تأخیر - رسیده - تخلفات - اعمال - هوایی - شورا - خودرو - تولید - واژگونی - مردمی - بهبود - جابه‌جاشده‌اند - تصریح - آماری - اتوبوس - شورای - گذشته - میلیون - تأکید - اسلامی - جاده‌ها - مربوط - وضعیت - اینکه - استان‌ها -

مطالب مرتبط با : افزایش ١۴ درصدی سفرهای نوروزی و کاهش تلفات جاده‌ای/ افزایش سفر با ناوگان حمل‌ونقل ریلی و هوایی/ کاهش ش...
نظر شما در مورد : افزایش ١۴ درصدی سفرهای نوروزی و کاهش تلفات جاده‌ای/ افزایش سفر با ناوگان حمل‌ونقل ریلی و هوایی/ کاهش ش...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*