مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48400 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تخلیه نخاله های ساختمانی زنجان درمکان جدید

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: محل کنونی تخلیه نخاله های ساختمانی به 30 کیلومتری و خارج از محدوده شهری منتقل می شود.

مازندشورا:غلامحسن احمدی افزود: برای جلوگیری از ایجاد مخاطرات زیست محیطی و تخریب خاک منطقه، شهرداری پیگیر دریافت زمینی از منابع طبیعی برای انتقال نخاله های ساختمانی است.
وی یادآورشد: پس از جابجایی محل کنونی در سه کیلومتری جاده زنجان – بیجار مدتی به عنوان محل تخلیه خاک حفاری مورد استفاده قرار می گیرد و پس از آن با کاشت نهال چهره ناخوشایند فعلی تغییر می کند.
احمدی اظهار کرد: در کنار آن، سازمان عمران شهرداری پیگیر بازیابی و استفاده مجدد از نخاله های بتنی است و به حتم این اقدام بخش بزرگی از نخاله های خطرناک برای محیط زیست را کاهش می دهد.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: شهرداری به عنوان کار اصلی و مهم خود پیگیر استقرار مخازن ویژه نخاله های ساختمانی در سطح شهر به ویژه در مرحله نخست در مرکز شهر است.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری در تلاش است تا شهروندانی را که اقدام به ساخت و ساز می کنند ملزم به استفاده از این مخازن کند.
احمدی اضافه کرد: زمانی که این مخازن به حد تخلیه رسید، به حتم وسایط نقلیه مشخص شده برای جابجایی نخاله ها، اقدام به حمل و تخلیه آن می کنند.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: برنامه داریم که تمام فعالان این حوزه را شناسایی کنیم تا این افراد مشخصات داشته باشند و حمل نخاله را با مجوز انجام دهند و رصد شوند.
وی ادامه داد: از امسال سازمان مدیریت پسماند کارهای اجرایی آن را انجام می دهد و خودروهای حمل نخاله ها را مدیریت می کند.
احمدی با بیان اینکه طبق قانون تخلیه نخاله در حاشیه راه ها ممنوع است، تاکید کرد: بر اساس قانون، شهرداری در محدوده خاصی اجازه فعالیت دارد، از همین رو در تلاش برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با پلیس راه و راهنمایی و رانندگی است.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: طبق این تفاهم نامه، پلیس از تردد خودروهای در حال حمل نخاله های ساختمانی فاقد مجوز جلوگیری و در صورت مشاهده خودروهای متخلف را که اقدام به تخلیه نخاله در حاشیه راه ها و مکان ها غیر مجاز می کنند، جریمه می کند.
وی افزود: بیشترین نخاله های ساختمانی مشاهده شده در حاشیه راه ها، در مسیرهایی است که منتهی به ماسه شویی می شود.
احمدی یادآورشد: اغلب خودروها در زمان جابجایی ماسه برای جلوگیری از خالی نرفتن خودرو، اقدام به حمل نخاله های ساختمانی و تخلیه آن در حاشیه جاده های منتهی به ماسه شویی می کنند.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: در همین زمینه اقداماتی انجام شده، تا ماسه شویی ها مسیر را کنترل کنند و مراقب تخلیه نخاله ها باشند.
زنجان دارای یک سایت نخاله در سه کیلومتری جاده زنجان – بیجار است و شهروندان می توانند نخاله های ساختمانی را به این مکان منتقل کنند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نخاله - تخلیه - زنجان - ساختمانی - شهرداری - اقدام - احمدی - معاون - حاشیه - شهردار - خدمات - مخازن - استفاده - جابجایی - جلوگیری - پیگیر - خودروهای - قانون - منتهی - مشاهده - تفاهم - عنوان - یادآورشد - افزود - کیلومتری - بیجار - باشند - مدیریت -

نظر شما در مورد : تخلیه نخاله های ساختمانی زنجان درمکان جدید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*