تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 - ساعت : 10:30

کد مطلب: 48400 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تخلیه نخاله های ساختمانی زنجان درمکان جدید

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: محل کنونی تخلیه نخاله های ساختمانی به 30 کیلومتری و خارج از محدوده شهری منتقل می شود.

مازندشورا:غلامحسن احمدی افزود: برای جلوگیری از ایجاد مخاطرات زیست محیطی و تخریب خاک منطقه، شهرداری پیگیر دریافت زمینی از منابع طبیعی برای انتقال نخاله های ساختمانی است.
وی یادآورشد: پس از جابجایی محل کنونی در سه کیلومتری جاده زنجان – بیجار مدتی به عنوان محل تخلیه خاک حفاری مورد استفاده قرار می گیرد و پس از آن با کاشت نهال چهره ناخوشایند فعلی تغییر می کند.
احمدی اظهار کرد: در کنار آن، سازمان عمران شهرداری پیگیر بازیابی و استفاده مجدد از نخاله های بتنی است و به حتم این اقدام بخش بزرگی از نخاله های خطرناک برای محیط زیست را کاهش می دهد.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: شهرداری به عنوان کار اصلی و مهم خود پیگیر استقرار مخازن ویژه نخاله های ساختمانی در سطح شهر به ویژه در مرحله نخست در مرکز شهر است.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری در تلاش است تا شهروندانی را که اقدام به ساخت و ساز می کنند ملزم به استفاده از این مخازن کند.
احمدی اضافه کرد: زمانی که این مخازن به حد تخلیه رسید، به حتم وسایط نقلیه مشخص شده برای جابجایی نخاله ها، اقدام به حمل و تخلیه آن می کنند.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: برنامه داریم که تمام فعالان این حوزه را شناسایی کنیم تا این افراد مشخصات داشته باشند و حمل نخاله را با مجوز انجام دهند و رصد شوند.
وی ادامه داد: از امسال سازمان مدیریت پسماند کارهای اجرایی آن را انجام می دهد و خودروهای حمل نخاله ها را مدیریت می کند.
احمدی با بیان اینکه طبق قانون تخلیه نخاله در حاشیه راه ها ممنوع است، تاکید کرد: بر اساس قانون، شهرداری در محدوده خاصی اجازه فعالیت دارد، از همین رو در تلاش برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با پلیس راه و راهنمایی و رانندگی است.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: طبق این تفاهم نامه، پلیس از تردد خودروهای در حال حمل نخاله های ساختمانی فاقد مجوز جلوگیری و در صورت مشاهده خودروهای متخلف را که اقدام به تخلیه نخاله در حاشیه راه ها و مکان ها غیر مجاز می کنند، جریمه می کند.
وی افزود: بیشترین نخاله های ساختمانی مشاهده شده در حاشیه راه ها، در مسیرهایی است که منتهی به ماسه شویی می شود.
احمدی یادآورشد: اغلب خودروها در زمان جابجایی ماسه برای جلوگیری از خالی نرفتن خودرو، اقدام به حمل نخاله های ساختمانی و تخلیه آن در حاشیه جاده های منتهی به ماسه شویی می کنند.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: در همین زمینه اقداماتی انجام شده، تا ماسه شویی ها مسیر را کنترل کنند و مراقب تخلیه نخاله ها باشند.
زنجان دارای یک سایت نخاله در سه کیلومتری جاده زنجان – بیجار است و شهروندان می توانند نخاله های ساختمانی را به این مکان منتقل کنند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #نخاله #تخلیه #زنجان #ساختمانی #شهرداری #اقدام #احمدی #معاون #حاشیه #شهردار #خدمات #مخازن #استفاده #جابجایی #جلوگیری #پیگیر #خودروهای #قانون #منتهی #مشاهده #تفاهم #عنوان #یادآورشد #افزود #کیلومتری #بیجار #باشند #مدیریت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تخلیه نخاله های ساختمانی زنجان درمکان جدید

*

*


X https://sport45.site/