مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48409 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مجهزترین چاپخانه‌ی مازندران در حوزه رسانه  تعطیل شد/کارگران چشم انتظار حمایت مسؤولان

تیرو ترکش‌های تعطیلی واحدهای تولیدی این بار در حوزه رسانه

مجهزترین چاپخانه‌ی مازندران در حوزه رسانه تعطیل شد/کارگران چشم انتظار حمایت مسؤولان

مازندشورا: تیر و ترکش‌های تعطیلی واحدهای تولیدی این بار در خاکریز رسانه‌ها با تعطیلی چاپخانه جام قرار گرفت و کارگران این مجموعه بیکار شدند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، روزگاری تیتر بسیاری از رسانه‌ها قبل از چاپ به صورت فیلم و زینک در اختیار آنها قرار می‌گرفت، تا اقدام نهایی چاپ انجام شود.
خبرهای تلخ و شیرین زیادی را چاپ کردند، با تیتر رسانه‌ها خندیند و گاهی هم در حین چاپ با خبرهای ناگواری مواجه می‌شدند.
خبرهای ایجاد اشتغال آنها را خوشحال و خبر بیکار شدن کارگران در واحدهای مختلف تولیدی آنها را ناراحت می‌کرد، چون خودشان کارگر یک واحد چاپخانه در مرکز استان مازندران بودند.
واحد چاپی که بیش از 20 سال در استان مازندران مشغول کار است و بسیاری از کارگران این مجموعه همسن این واحد سابقه کاری دارند.


این مجموعه روز به روز شکل گرفت و در روزگاری که باید به اوج برسد و زمینه جذب نیروهای دیگری را فراهم کند،به یکباره بحث تعدیل نیرو از سال گذشته مطرح شده و این روزها به راحتی به 34 کارگر چاپخانه جام‌جم ساری گفتند که  فعالیت این مجموعه در حال حاضر صرفه اقتصادی نداشته و باید تعطیل شود.


14 خانواده‌ در حوزه چاپ رسانه بدون اینکه مطلب‌شان رسانه‌ای شود از 14 فرودین ماه سال جاری بیکار شدند، به دلیل اینکه تعدادشان محدود است، کسی تجمع آنها جلوی استانداری مازندران را هم جدی نگرفت، ولی حقیقت این است که کارگران چاپ‌خانه جام‌جم ساری به دلیل آنچه که فعالیت این مجموعه صرفه اقتصادی ندارد به راحتی پس از 15 تا 20 سال سابقه کاری از کار بیکار شدند.


کارگرانی که در حال حاضر در آستانه 40 تا 50 سالگی قرار داشته و فرزندان دانشجو یا دم بخت دارند که  به پشتوانه همین حداقل حقوق و دستمزد تعین شده قرار بود زندگی جدی را آغاز کنند.


در حال حاضر کارگران این مجموعه در استان مازندران انتظار دارند که با پا درمیانی مسؤولان استانی زمینه‌ای ایجاد شود که این فرصت در استان مازندران از دست نرفته و به راحتی تعطیلی این مجموعه شکل نگیرد.


متولیان چاپ‌خانه جام‌جم که خودشان از بدنه رسانه‌ها هستند به خوبی می‌دانند که کشور با هجمه‌ها زیادی اقتصادی مواجه هست، نگهداری این ظرفیت اگر چه شاید ممکن است سودهی پیش‌بینی شده را نداشته باشد ولی می‌توان با اندک مماشت و قانع بودن به سود مناسب زمینه فعالیت این مجموعه که پشتوانه زندگی کارگران در حال کار است را ادامه داد.


انتظار است مدیران استانی و شهرستان با حساسیت بیشتری نسبت به تعطیلی این مجموعه در استان واکنش  نشان داده و  امیدهای کارگران چاپخانه در سال 97 را احیاء کنند.

به گزارش فارس، کارگران چاپخانه جام‌جاری ساری که تعداد آنها 14 نفر هست، برای بیان دغدغه‌های خویش تجمع از سر اطلاع‌رسانی درباره وضعیت این مجموعه جلوی استانداری مازندران برگزار کردند و خواستار ورود مسؤولان استانی برای جلوگیری از تعطیلی این مجموعه شدند. 


86004/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجموعه - کارگران - مازندران - استان - تعطیلی - چاپخانه - استانی - دارند - راحتی - فعالیت - جام‌جم - خبرهای - اقتصادی - بیکار - انتظار - رسانه - رسانه‌ها - مسؤولان - اینکه - نداشته - تولیدی - زیادی - استانداری - چاپ‌خانه - واحدهای - زندگی - پشتوانه - تعطیل - مواجه - روزگاری - کارگر - خودشان - شهرستان - گزارش - زمینه - ایجاد - سابقه - بسیاری -

نظر شما در مورد : مجهزترین چاپخانه‌ی مازندران در حوزه رسانه تعطیل شد/کارگران چشم انتظار حمایت مسؤولان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*