مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4841 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 مرداد 1395 -ساعت : 13:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیرهادی پس از استماع گزارش دیون شهرداری تهران:

شورا ناظر داشته پس نمی تواند ایراد بگیرد

مازندشورا: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه خدایی ناکرده در گزارشی که امروز از سمت معاونت مالی شهرداری استماع کردیم، پروژه ای نبوده که تحویل عده ای داده باشیم که بعد از 10 سال گزارشش را پس بگیریم، گفت: از سال 84 تا امروز شورا حق نظارت و برنامه ریزی و سیاست گذاری و تصویب متمم بودجه و ارائه اصلاحیه مصوبات داشته است و می توانسته از این حقوقش استفاده کند.

مازندشورا:

بلدیه|محسن پیرهادی پس از گزارش دیون شهرداری تهران به اشخاص حقیقی و حقوقی تصریح کرد: شورا در ارگان ها، سازمان ها و شرکت ها ناظر داشته، پس امروز نمی تواند ایراد بگیرد.وی با یادآوری اینکه اگر یک گزارش برای ده سال عملکرد در نظر گرفته شود خوب است، خاطر نشان کرد: در سه سال گذشته باید دقت کنیم که شهرداری حقوق و تکالیفی برعهده داشته که باید ادا می کرده و امروز گزارش جامعی در این رابطه داده است.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری روشی اجرا می کند و ما به عنوان سیاست گذار قبول داریم، خاطرنشان کرد: سوال اصلی این است که آیا شهرداری در خصوص زیرساخت ها و نگهداشت و هزینه و درآمد نسبت قابل قبولی برقرار کرده است یا نه و آیا در 15 سال آینده شهر کشش ادامه راه بر همین اساس را دارد یا خیر. سوالی که بسیار مهم است.
پیرهادی با بیان اینکه باید در نظر داشته باشیم که برای هزینه های جاری و نگهداشت چقدر هزینه شده و شهر را به چه قیمتی نگه می داریم، خاطرنشان کرد: خیلی از عددهایی که گفته شد زیرساخت های شهر است و نکته مهم آن است برخی از قوانین و مصوبات جاری کشور از سمت مجلس و دولت به سمت توسعه اقتصاد شهرها پس رفت داشته. مصوباتی که به نفع شهر نبوده و مسیر توسعه شهر را سخت تر کرده و در جهت کاهش درآمدها حرکت کرده است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - گزارش - اینکه - هزینه - تهران - پیرهادی - زیرساخت - توسعه - خاطرنشان - نگهداشت - امروز - تواند - ایراد - بگیرد - داریم -

نظر شما در مورد : شورا ناظر داشته پس نمی تواند ایراد بگیرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها