تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 - ساعت : 10:36

کد مطلب: 48412 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مردم سراوان رشت از دفع غیر اصولی زباله به تنگ آمده اند

وعده راه اندازی کارخانه زباله سوز رشت تا دو سال دیگر

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس شورای شهر رشت گفت: قرار است کارخانه زباله سوزی با ظرفیت 600 تن احداث شود، این کارخانه که سه دستگاه زباله سوز 200 تنی خواهد داشت قرار است بخشی از پسماند شهرستان را مدیریت کند، بخش دیگری نیز به کارخانه کمپوست سپرده خواهد شد.

مازندشورا:امیرحسین علوی رییس شورای شهر در گفت و گو با شهردارآنلاین در خصوص معضل زباله در این شهرستان گفت: رشت در این سال ها همیشه در نوروز درگیر معضل زباله بوده است.

او با اشاره به صحبت های اخیر مدیرکل حفاظت از محیط زیست گیلان در مبنی بر تولید روزانه 3000 تن زباله در ایام نوروز گفت: آمار تولید زباله در نوروز در این سال ها همیشه بالا بوده است اما در روز های عادی شهرستان رشت به همران چند شهرستان کوچک دیگر در طول روز حدود 1100 تن زباله تن می کنند که این زباله ها در مدفن سراوان و چند کارخانه کمپوستی که شهرداری آن ها را ساخته است جمع می شوند.

رییس شورای شهر رشت ادامه داد: مهمترین کاری که باید در خصوص حل معضل زباله در رشت انجام شود، ارتقای فرهنگی مردم در این بحث است چراکه افزایش تولید زباله با افزیش جمعیت امری بدیهی است، اما برای مدیریت پسماند نیز وظایفی مهمی برای شهرداری وجود دارد.

او اظهار کرد: قرار است کارخانه زباله سوزی با ظرفیت 600 تن احداث شود، این کارخانه که سه دستگاه زباله سوز 200 تنی خواهد داشت قرار است بخشی از پسماند شهرستان را مدیریت کند، بخش دیگری نیز به کارخانه کمپوست سپرده خواهد شد.

به گفته  علوی در حال حاضر مجوز های محیط زیستی کارخانه زباله سوز دریافت شده و کارهای مکان یابی آن در حال انجام است، اما مراحل پیش پرداخت، مکان یابی و احداث به حداقل دو سال زمان نیاز دارد.

او در پایان گفت :  در بهترین حالت امیدواریم که تا پایان سال 99 این کارخانه به بهره برداری برسد و بخش عظیمی از مشکلات مردم رشت در بحث زباله حل شود. 

به گزارش شهردار آنلاین این در حالی است که  منطقه سراوان رشت در میان جنگل های انبوه سال هاست از زباله و دفع غیر اصولی آن رنج می برد. شیرابه های ناشی از این زباله ها به رودخانه سیاهرود و در ادامه به دریای خزر سرازیر می شود. بوی نامطبوع زباله و هجوم بی شمار مگس ها نیز موجب رنجش مردم اهالی سراوان که حدود 400 خانوار شده است.

چندی پیش نیز  200نفر از مردم منطقه سراوان سنگر رشت با تجمع در محل انباشت زباله‌های این شهرستان در حرکتی اعتراضی مانع از ورود خوروهای حمل زباله و تخلیه آن در این محل شده بودند.

 مشکل انباشت و دفن زباله از سال 64 در این منطقه وجود دارد و زباله شهرستان رشت وچند شهر دیگر توسط شهرداری‌ها در سراوان انباشت و دفن می‌شود.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #زباله #کارخانه #سراوان #شهرستان #منطقه #تولید #نوروز #انباشت #پایان #احداث #شورا #شورای شهر #شهرداری #شورای #اصولی #همیشه #ادامه #مدیریت #پسماند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وعده راه اندازی کارخانه زباله سوز رشت تا دو سال دیگر

*

*


X https://sport45.site/