اشکوریان نشان قهرمانی تکواندو نوجوانان جهان را بر گردن آویخت

تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 - ساعت : 11:05

کد مطلب: 48416 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سرپرست هیأت تکواندو مازندران:

اشکوریان نشان قهرمانی تکواندو نوجوانان جهان را بر گردن آویخت

مازندشورا: سرپرست هیأت تکواندو مازندران گفت: علی اشکوریان در مسابقات تکواندو نوجوانان قهرمانی جهان موفق به کسب نشان طلا شد.

مازندشورا:حسین بریمانی امروز در شهرستان ساری، با اشاره به درخشش تکواندوکار مازندرانی در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان اظهار کرد: علی اشکوریان در مسابقات تکواندو نوجوانان قهرمانی جهان موفق به کسب نشان طلا شد.

وی تصریح کرد: دوازدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان 2018 با حضور 950 هوگوپوش زن و مرد از 118 کشور به میزبانی تونس در سالن ساله کوارت الحمامات برگزار شد در نهایت با درخشش تکواندوکار مازندرانی، تیم ملی ایران با هفت نشان طلا و دو نشان برنز عنوان قهرمانی جهان را بدست آورد.

سرپرست هیأت تکواندو مازندران در ادامه گفت: علی اشکوریان تکواندوکار اهل تنکابن استان مازندران در وزن 73- کیلوگرم که در مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده بود، در این رقابت‌ها نیز توانست نشان طلا را در کارنامه خود ثبت کند.

این مسؤول افزود: هوگوپوش مازندرانی در نخستین گام میخاییل سوکولف از روسیه را 19 بر 10 شکست داد و راهی مرحله بعد شد.

بریمانی یادآور شد: در دومین دیدار به مصاف ساموئله بالیوا ایتالیایی رفت و با نتیجه 22 بر 8 به برتری رسید، وی در ادامه برابر جیهون سئونگ از کره‌جنوبی 16 بر 10 پیروز شد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: اشکوریان در مرحله یک‌چهارم فاهد اسبیهی از اردن را 19 بر 12 مغلوب خویش ساخت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

بریمانی در ادامه گفت: ملی پوش مازندرانی پس از آن رو در روی بدر آچاب بلژیکی قرار گرفت و در پایان دیداری حساس و نفس‌گیر نتیجه را 14 بر 13 به نفع خود به پایان رساند.

وی افزود: اشکوریان نماینده شایسته کشورمان در فینال این رقابت‌ها نیز توانایی خود را ثابت نمود و موفق شد آدرین وجتکویاک تکواندوکار اهل لهستان را با نتیجه 26 بر 6 آدرین با اقتدار شکست دهد و عنوان نخست جهان را در تاریخ تکواندوی نوجوانان 2018 به نام خود ثبت کرد.

سرپرست هیأت تکواندو مازندران تصریح کرد: در این پیکارها محمد رستم‌نژاد و مهسا کیا دلیری به عنوان دو تکواندوکار دیگر از مازندران حضور داشتند که در حین شایستگی موفق به کسب مدال نشدند.

بریمانی در پایان گفت: در این مسابقات وحید عبدالهی به عنوان سرمربی، رشید فتاحی از مازندران و وحید ناصری به عنوان مربیان حضور داشتند.

86005/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #قهرمانی #عنوان #مازندران #تکواندو #مسابقات #تکواندوکار #اشکوریان #نوجوانان #بریمانی #مازندرانی #ادامه #نتیجه #پایان #سرپرست #مرحله #داشتند #آدرین #تصریح #درخشش #هوگوپوش #رقابت‌ها #مسؤول #افزود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اشکوریان نشان قهرمانی تکواندو نوجوانان جهان را بر گردن آویخت

*

*


X https://sport45.site/