تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 - ساعت : 11:21

کد مطلب: 48419 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران خبر داد:

مدارک خبرنگاران از امروز بررسی می شود/ طرح جدید از اول اردیبهشت اجرایی می شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: بررسی مدارک خبرنگاران برای دریافت آرم طرح ترافیک از امروز آغاز می شود.

مازندشورا: محسن پورسیدآقایی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به یک فوریت نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس گفت: افزایش نرخ کرایه ها در خطوط مختلف متفاوت است و امسال افزایش یکسانی نداریم.

وی اعلام میزان افزایش را به یک هفته آینده که نرخ ها در صحن علنی شورا بررسی می شود، موکول کرد.

پورسیدآقایی همچنین تاکید کرد: افزایش کرایه قبل از تصویب نرخ ها در صحن غیرقانونی است.

وی در ادامه به موضوع طرح ترافیک پرداخت و اعلام کرد: تا این لحظه طرح ترافیک جدید از روز اول اردیبهشت اجرایی خواهد شد و تصمیمی در خصوص تغییر زمان اجرایی شدن آن نداریم.

پورسیدآقایی در خصوص شارژ حساب شهروندی گفت: گروه های ویژه که از تخفیف برخوردار هستند مانند خبرنگاران، جانبازان و افراد دارای معلولیت نیازی به شارژ یک میلیونی ندارند اما افرادی که از اجرای طرح استفاده سالیانه طرح ترافیک برخوردارند و معمولا باید تا چهار میلیون هزینه سالیانه بدهند باید حساب شهروندی خود را شارژ کنند و این مبلغ در صورتی که استفاده نشود قابل برداشت است.

وی تاکید کرد: بررسی احراز مدارک خبرنگاران از امروز آغاز می شود و هر گروهی که بررسی مدارکش انجام شد در سامانه اعلام می شود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص افزایش هزینه نرخ ورود آژانس به محدوده طرح ترافیک گفت: ما تابع قوانین و مصوبات در این خصوص هستیم.

در همین حال نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران گفت: طرح ترافیک سال ۹۷ در اواخر سال ۹۶ با تصویب شورای اسلامی شهر تهران و طی مراحل قانونی لازم الاجرا شده است.

الهام فخاری در متن تذکر خود در شورای شهر تهران اظهار کرد: همانگونه که پیش بینی می شد، آمادگی های لازم برای اجرای دقیق آن به موقع مهیا نشد، لذا با وجود کاستی های موجود و در راستای صیانت از حقوق شهروندان مشمول این طرح، ضرورت توجه ویژه، پایش گام به گام و نظارت دقیق بر اجرای آن را متذکر می شوم. بر این اساس درخواست می شود اقدامات لازم در خصوص موارد ذیل توسط دستگاه های مجری انجام پذیرد:  

عضو شورای شهر: در خوشبینانه ترین حالت طرح جدید از 10 اردیبهشت اجرایی می شود

۱- با وجود تصریح زمان اجرای طرح در ماده ۱ مصوبه ( ۱۵ فروردین ماه ۹۷) زمان اجرای طرح در ابتدا ۱۵ روز به تعویق افتاد. با توجه به ثبت نام دیرهنگام از متقاضیان تعویق مجدد ۱۰ روزه اعلام شده است. در  خوش بینانه ترین حالت این طرح با ۲۵ روز تأخیر و از ۱۰ اردیبهشت ماه آغاز می شود. این تأخیر زمانی که نزدیک به یک دوازدهم سال است و افزایش مدت اعتبار طرح قبلی برای دارندگان طرح ترافیک سال ۹۶ بدون دریافت هیچگونه هزینه ای از آنان، ضرر و زیان نسبتاً قابل توجهی را به مدیریت شهری تحمیل خواهد کرد. ضروری است طی گزارشی فنی و کارشناسی دلایل ایجاد این تأخیر به شورا ارائه گردد.

۲- بر اساس گزارش های دریافتی در کمیته اجتماعی جوامع، انجمن ها و صنفی و تشکل های صنفی و مدافع گروه ها و اقشار اجتماعی از جمله خبرنگاران، معلولین و ... با اظهار نارضایتی از شرایط و ضوابط اعلام شده، از عدم هماهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک با آنان حکایت می کنند. ضروری است گزارشی از هماهنگی با این نهادهای اجتماعی به شورا ارائه شود.

۳- با توجه به تعریف دیرهنگام و عجولانه فرآیندها و ضوابط اجرای طرح به ویژه برای شهروندان، ضروری است در اولین فرصت تا قبل از زمان اجرای طرح، گزارشی از اقدامات انجام یافته در خصوص تهیه و ابلاغ فرآیندها، ضوابط و شرایط استفاده از طرح برای شهروندان، اقشار خاص، اشخاص حقوقی و ....  به شورا ارائه شده و به سؤالات اعضا در این خصوص پاسخ داده شود. شرایط دریافت خدمات توسط خبرنگاران، معلولان، شخصیت ها، آژانس های تاکسی سرویس شهری بخش خصوصی و .... از آن جمله هستند.

۴- ایجاد و یا تکمیل زیرساخت های فنی از قبیل دوربین های کنترل ورود به طرح، دیرهنگام و در محدوده زمانی ناکافی انجام یافته است. لذا ضروری است به منظور حصول اطمینان اعضای شورا از صحت کارکرد این تجهیزات شرح کامل اقدامات و نتایج آزمون ها و تست های فنی به شورا ارائه شود.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورا #ترافیک #اجرای #افزایش #خبرنگاران #اعلام #شورای #ضروری #اردیبهشت #تهران #اجرایی #بررسی #ارائه #اجتماعی #دیرهنگام #گزارشی #تأخیر #هزینه #اقدامات #شهروندان #ضوابط #پورسیدآقایی #کرایه #شورای شهر #شرایط #استفاده #ایجاد #فرآیندها #هماهنگی #اقشار #یافته #محدوده #نداریم #تاکید #تاکسی #امروز #مدارک #تصویب #شهروندی #تعویق #زمانی #اظهار #آژانس #سالیانه #دریافت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدارک خبرنگاران از امروز بررسی می شود/ طرح جدید از اول اردیبهشت اجرایی می شود

*

*


X https://sport45.site/