مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48425 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 -ساعت : 12:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تعیین کارکنان شهرداری به عنوان قائم مقام ذی‌حساب

مازندشورا: شهردارآنلاین: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 13 رای موافق و 8 رای مخالف یک فوریت لایحه تعیین 30 نفر از کارکنان شهرداری تهران به عنوان قائم مقام ذی‌حساب را به تصویب رساندند.

مازندشورا:در جریان بررسی این لایحه مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: کمیسیون برنامه و بودجه آئین‌نامه‌ای در دست تصویب دارد که در آن آئین‌نامه صرفا انتخاب ذی‌حسابان نخواهد بود، بلکه نظارت بر عملکرد آنها نیز مد نظر قرار داده شده است.

وی ادامه داد: طبق ماده 30 قانون نظارت بر حسن اداره امور مالی شهرداری و سایر سازمان‌ها موسسات و شرکت‌ها بر عهده شورا است.

فراهانی تاکید کرد: برای اعمال نظارت دو کار انجام خواهد شد. یکی انتخاب ذی‌حسابان و قائم مقامان ذی‌حساب و دوم انتخاب حسابرس شورا که پیشتر انجام شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران رأی دادن به فوریت این لایحه را ضروری دانست و افزود: از معرفی دوستانی که قبلا انتخاب شدند بر اساس سال مالی 26 روز گذشته است. از این رو نیاز است هر چه سریعتر این موضوع تعیین تکلیف شود. برای این کار رأی دادن به فوریت به معنای تصویب اینها نیست؛ بلکه به کمیسیون ارجاع می‌شود و کمیسیون بعد از انجام بررسی رأی لازم را خواهد داد.

فراهانی تاکید کرد: کمیسیون برنامه و بودجه آئین‌نامه‌ای در دست تصویب دارد که در آن صرفا انتخاب ذیحسابان مد نظر نخواهد بود بلکه نظارت بر عملکرد ذیحسابان نیز مد نظر قرار خواهد گرفت. بر این اساس لازم است شهرداران مناطقی که نقش ذیحسابان را دارند به عنوان ذیحساب معرفی شوند.

در بخش دیگری از این جلسه افشین حبیب زاده نیز در مخالفت با یک فوریت لایحه پیشنهادی معرفی 30 نفر از کارکنان شهرداری به عنوان قائم مقام ذیحساب در واحدهای تابعه شهرداری تهران گفت: در گذشته این لایحه به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع می‌شد؛ اما این مسئله تنها مالی نیست بلکه نظارتی نیز محسوب می‌شود و حتما باید به کمیسیون نظارت و حقوقی نیز ارجاع شود تا در آنجا مورد بررسی قرار گیرد.

نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 13 رأی موافق و هشت رأی مخالف یک فوریت لایحه تعیین 30 نفر از کارکنان شهرداری تهران را به عنوان قائم مقام ذیحساب به تصویب رساندند.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نظارت - کمیسیون - تهران - لایحه - شهرداری - شورا - فوریت - عنوان - بودجه - تصویب - ذیحسابان - ارجاع - معرفی - ذیحساب - برنامه - فراهانی - بررسی - کارکنان - شورای - تعیین - نخواهد - ذی‌حساب - ذی‌حسابان - عملکرد - گذشته - آئین‌نامه‌ای - تاکید - اسلامی -

نظر شما در مورد : تعیین کارکنان شهرداری به عنوان قائم مقام ذی‌حساب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*