مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4843 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 مرداد 1395 -ساعت : 13:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر:

بررسی ورود «روز تهران روز پایتخت» به تقویم ملی امروز در شورا

مازندشورا: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح پیشنهادی این کمیسیون به شورای فرهنگ عمومی کشور جهت تعیین روز تهران روز پایتخت در تقویم عمومی امروز در دویست و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر بررسی می شود.

مازندشورا:

بلدیه|حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی به دلایل ارائه این طرح به صحن شورای اسلامی شهر اشاره کرد و ادامه داد: تهران از زمانی که به عنوان پایتخت انتخاب شده ، وقایع بسیاری را پشت سر گذاشته به طوری که تمامی کشور تحت تاثیر آن قرار گرفته است.وی اضافه کرد: همین امر ضرورت تعیین روزی به عنوان روز تهران روز پایتخت را در تقویم عمومی کشور ایجاد کرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید زمینه ای را برای شناخت پایتخت ایجاد کنیم، اظهار کرد: اگر این طرح در صحن علنی شورای شهر به تصویب برسد به این دلیل که پایتخت الگوی شهرهای دیگر محسوب می شود می توان برای شناساندن این کلانشهر در سطح کشور و حتی بین المللی نیز اقدامات فرهنگی و اجتماعی و برنامه ریزی های ویژه انجام داد.
وی اضافه کرد: در این راستا باید از ظرفیت دستگاه های اجرایی که در حوزه فرهنگ کار می کنند استفاده کرد زیرا اقدامات و فعالیت‌ های فرهنگی و اجتماعی یک نیاز دائمی و ضروری برای برنامه ریزی شهری محسوب می شود.
حجت الاسلام ناصحی تصریح کرد: با بررسی های انجام گرفته از سوی کارشناسان این کمیسیون ۱۴ مهر ماه به عنوان روز تهران انتخاب شده است چرا که درچنین روزی در سال 1286 نخستین دوره مجلس شورای ملی  این کلانشهر را به طور قانونی به عنوان پایتخت انتخاب کرد.
گفتنی است ؛ دو فوریت این طرح در دویست و هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مطرح شد که به دلایلی همچون تعیین برنامه های اجرایی در شهرهای خواهر خوانده پایتخت در روز تهران با مخالفت روبرو شد چرا که اعضای شورا بر این باورند این طرح نیازمند برنامه ریزی های دقیق بسیاری است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پایتخت - تهران - شورای - برنامه - عنوان - اجتماعی - فرهنگی - کمیسیون - اسلامی - محسوب - کلانشهر - شهرهای - اقدامات - اجرایی - ایجاد - گرفته - الاسلام - تقویم - ناصحی - بسیاری - اضافه - بررسی - تعیین -

نظر شما در مورد : بررسی ورود «روز تهران روز پایتخت» به تقویم ملی امروز در شورا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها