تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48431 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فاطمه دانشور در گفت و گو با شهردارآنلاین:

صالحی امیری در زمان حضورش در معاونت اجتماعی حتی نامه هم امضا نکرد/ زمان زیادی از دست دادیم

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو سابق شورای شهر با اشاره به اینکه تهران شهری بحران زده است، گفت: در ماه های گذشته در مبارزه با بحران‌ها و معضلات اجتماعی زمان زیادی را از دست دادیم.

مازندشورا:فاطمه دانشور  عضو سابق شورای شهر با اشاره به قربانی شدن ندا علیزاده کودک 6ساله افغانی ساکن در مشهد از وظایف مدیریت شهری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی سخن گفت.

این فعال اجتماعی در گفت‌وگو با شهردارآنلاین اظهار داست: بیشتر کودکانی که دچار فجایعی مانند آنچه برای ندا و آتنا پیش آمد شده‌اند برای خرید یا انجام کارهای جزئی خانه به محیط خیابان آمده بودند. همین موضوع نشان می‌دهد که بیش از هرچیز در این مورد نیاز به آموزش والدین داریم.

او افزود: این کودکان در سنین پیش از مدرسه بوده‌اند و طبیعتا به آموزش‌های آکادمیک دسترسی نداشته‌اند و همین اتفاق اهمیت آموزش به والدین و نقش صدا و سیما را پررنگ‌تر از همیشه می‌کند. 

دانشور با بیان اینکه مدیریت شهری نیز چه در بحث مناسب سازی فضا و چه در بحث آموزش می‌تواند نقش پررنگی داشته باشد، گفت: نمی‌شود از پلیس انتظار داشته باشیم در تمام کوچه‌های شهر دوربین و مامور بگذارد، اما همه نهادها به ویژه معاونت اجتماعی شهرداری‌ها می‌توانند در بحث آموزش تاثیرگذار باشند. 

این عضو سابق شورای شهرتهران ادامه داد: معاونت اجتماعی شهرداری تهران بخشی با عنوان آموزش‌های شهروندی دارد، زمانی که من در شورا بودم از این بخش خواسته بودم با توجه به اینکه بیشتر آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه کودکان و زنان در محله‌های آسیب پذیر تهران رخ می‌دهد، این محله‌ها را شناسایی کنند و از طریق خانه‌های محلات و فضاهای دیگری که شهرداری در اختیار دارد مانند ساختمان‌های خدمات اجتماعی آموزش‌های لازم را  به خانواده‌ها بدهد.

او افزود: فکر می‌کنم آسیب‌پذیرترین محله‌های تهران هرندی، فرحزاد و حاشیه‌های شهر باشد. بر اساس تجربیات متوجه شده‌ایم که بخش عمده‌ای از فجایعی مانند آنچه که برای ندا، آتنا و ستایش رخ داد، در خانواده‌هایی بوده است که خودشان دچار فقر فرهنگی بوده‌اند، به همین دلیل است که در قدم اول آموزش به والدین و پس از آن کودکان در این محلات اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. 

دانشور اظهار کرد: متاسفانه در این مورد بسیار ضعیف عمل کردیم، در آن زمان تلاش‌های زیادی شد تا بحث آموزش در شورای اجتماعی کشور مطرح شود، اما نشد.

او با انتقاد از سیاسی شدن بحث مدیریت شهری گفت: یکی از انتقادات من به شهرداری این بود که در ماه‌های گذشته ما زمان زیادی را از دست دادیم، در صورتی که در مسائل اجتماعی به ویژه بحث آسیب‌ها هر روزی که می‌گذرد پر اهمیت تر می‌شود. تهران شهری بحران زده است و نیاز داریم که به مشکلات آن در اسرع وقت  رسیدگی شود.

دانشور به حضور صالحی امیری در معاونت اجتماعی شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: بخشی از انتقادات وارده به نجفی بابت انتصاباتش بود، درحالی که همه می‌دانستند صالحی امیری علاقه‌ای به معاونت اجتماعی ندارد  اما نجفی او را برای این پست انتخاب کرد.

او افزود: من بارها در دوران تصدی‌گری او از کارمندان معاونت اجتماعی می‌پرسیدم که آیا صالحی امیری تا کنون به بخش‌های معاونت اجتماعی و مددسراها سر زده است؟ آن‌ها می‌گفتند که او حتی نامه‌هایی که قرار بود امضا کند را امضا نکرده است چه برسد به حضور در مددسراها !!

این فعال اجتماعی تصریح کرد: چنین رفتارهایی نشان از اشکال در انتصاب می‌دهد، اما چرا شهردار دچار این اشتباه شده بود؟. امروز مشخص شده است که استعفای نجفی بر اثر فشارهای سیاسی بوده است اما این فشارها تنها مربوط به یک جناح و حزب نیست. اصلاح طلبان برای انتصاب افرادی مانند صالحی امیری فشار زیادی بر شهردار وارد کردند و از طرف دیگر جناح رقیبت نیز شهرداری را بیش از پیش به سوی سیاسی شدن پیش می‌برد.

 او در پایان گفت: متاسفانه زمانی که شهرداری و شورای شهر به سمت سیاسی شدن می‌روند، ایرادات بیشتر می شود و مشکلات مردم دیرتر حل می‌شود.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اجتماعی #معاونت #شهرداری #آموزش #تهران #امیری #شورا #صالحی #سیاسی #زیادی #مانند #دانشور #شورای #کودکان #شورای شهر #والدین #اهمیت #آموزش‌های #افزود #مدیریت #می‌دهد #بیشتر #شهردارآنلاین #انتقادات #اشاره #مشکلات #مددسراها #شهردار #متاسفانه #انتصاب #دادیم #زمانی #فجایعی #بوده‌اند #فاطمه #می‌کند #اینکه #محله‌های #داریم #اظهار #محلات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : صالحی امیری در زمان حضورش در معاونت اجتماعی حتی نامه هم امضا نکرد/ زمان زیادی از دست دادیم

*

*


X https://sport45.site/