مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48432 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو شورای شهر تهران:

هدفمان افشاگری نیست

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران گفت: اگر مجموع قراردادها با یک مجری بیش از یک میلیارد باشد، در سامانه شفافیت منتشر می شود.

مازندشورا:بهاره آروین در نشست خبری درباره اطلاعات قراردادهای بیش از یک میلیارد شهرداری تهران گفت: از ابتدای شورای پنجم ما پیگیر این موضوع بودیم و خوشبختانه اطلاعات قراردادها در سامانه قراردادها مناقصات و پیمانکاران شهرداری ثبت شده بود و فقط لازم بود تصمیمی اتخاذ شود تا نحوه قرارگرفتن این قراردادها در سامانه شفافیت بررسی شود.

وی ادامه داد: مواردی را که احساس می کردیم انتشار آن باعث ضرورت شفافیت می شود را انتخاب کردیم و به شهردار سابق اعلام کردیم.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های مهم این سامانه این است که اطلاعات در سامانه آف لاین نبوده بلکه به صورت آنلاین روی سامانه قرار می گیرد و قراردادها پس پایان انعقاد بدون هیچ تغییری در سامانه شفافیت قرار می گیرد.

وی با تاکید براینکه با استفاده از این سامانه نظارت همگانی می شود، گفت: نظارت همگانی باعث می شود تا فساد و تخلف را که سالها در این سازمان ریشه دوانده و حتی با دستور مدیریتی از بالاهم برطرف نمی شود، از بین برود. چراکه نظارت همگانی نسبت به نظارت متمرکز بسیار کار آمدتر است و قطعا می تواند از فساد جلوگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: اصلی ترین هدف ما نظارت همگانی است و شهروندان می توانند از طریق لینک 1888 موارد ابهامی خود را در خصوص این قراردادها اعلام کنند.

آروین در پاسخ به این سوال که چرا فقط قراردادهای بیش از یک میلیارد در نظر گرفته شده گفت: شهردار سابق به صراحت اعلام کرده بود قراردادهای بالای یک میلیارد در این سامانه قرار گیرد و به مبالغ کمتر به دلیل تعدد قراردادها و حجم اطلاعات عملا سامانه را بلااستفاده می کرد اما معتقدم باید اهم قراردادها در این سامانه قرار گیرد و امیدوارم در ادامه و در فازهای بعدی این قراردادها نیز منتشر شود.

رییس کمیته شفافیت شورا گفت: در این سامانه قراردادهایی منتشر می شود که بتوانیم مسئولیت آنها را برعهده بگیریم چراکه هدف سامانه شفافیت، شفافیت سیستماتیک است نه افشاگری.

وی درباره تخلفات قراردادهای دوره شهردار سابق ادامه داد: درباره قراردادهای دوره مدیریت شهردار اسبق باید در یک مسیر دیگری بررسی شود ما در این سامانه قراردادهایی که از پنجم شهریور ماه منعقد شده ارائه می شود.

آروین گفت: اگر مجموع قراردادها با یک مجری بیش از یک میلیارد باشد نیز در این سامانه منتشر می شود البته باید این بخش نیز در سامانه قراردادها تعریف شود تا بتوانیم در سامانه شفافیت قرار دهیم.

وی همچنین در خصوص شفاف بدون عملکرد شورا گفت: شورای پنجم تلاش کرده شهروندان را در جریان رویدادها قراردهد و صورت جلسه های شورا با ارای آنها در سایت شورا قرار می گیرد. هیچ تصمیمی در جلسات هم اندیشی شورا گرفته نمی شود و تصمیمات شورا نیز سانسور نمی شود.

رییس کمیته شفافیت با بیان اینکه مزایده ها در سامانه قراردادها نیست گفت: ایجاد سامانه جامع مناقصات و مزایده ها در دستور کار است همچنین قرار است مناقصات و مزایده ها در سامانه قراردادها نیز تجمیع شود تا فرآیند آنها نیز الکترونیک شود.

وی ادامه داد: سامانه شهرسازی یکی دیگر از حوزه هایی است که تخلفات قابل توجهی در آن صورت می گیرد و با معاونت معماری و شهرسازی مکاتباتی در این زمینه داشتیم و درخواست کردیم تا اطلاعت املاکی را که از تاریخ 5 شهریورماه درخواست پروانه کردند در اختیار ما قرار گیرد که برخی انجام شده و برخی نیز در دستور کار است.

اروین تاکید کرد: یکی از برنامه های سوم شورا این است که برای کاهش عدم شفافیت هدف گذاری شده و در تلاش هستیم تا برنامه های شهرداری الکترونیکی شود و باید شاخص سازی به صورت واقعی با حذف واگذاری صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه بخشی از بودجه شهرداری صرف دستمزد و حقوق کارکنان می شود گفت: آن بخش از بودجه شهرداری در این سامانه قرار می گیرد که در قالب قراردادها به مجریان واگذار می شود. همچنین قراردادهایی که انعقاد آن در سال 96 بوده اما به تازگی به اتمام رسیده در دسترس عموم باشد.

آروین در خصوص عدم قراردادهای واگذاری املاک و تهاتر در سامانه شفافیت گفت: واگذاری املاک و تهاتر به دلیل اینکه اطلاعات آن در سامانه قراردادها قرار نمی گیرد واگذاری املاک و تهاتر در سامانه دیگری ثبت می شود و انتشار عمومی آن در دستور کار است.

 

 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سامانه - قراردادها - شورا - شفافیت - قراردادهای - اطلاعات - شهرداری - نظارت - کردیم - واگذاری - شهردار - شورای - ادامه - دستور - همگانی - آروین - میلیارد - منتشر - همچنین - اینکه - مزایده - تهران - تهاتر - املاک - قراردادهایی - مناقصات - درباره - اعلام - افشاگری - برنامه - بودجه - درخواست - انتشار - تصمیمی - شورای شهر - شورای پنجم - شهرسازی - انعقاد - کمیته - گرفته - شهروندان - بررسی - بتوانیم - تاکید - دیگری - تخلفات - چراکه -

نظر شما در مورد : هدفمان افشاگری نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*