مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48440 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه‌اندازی سامانه مزایدات و مناقصات شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران جزئیات سامانه قراردادهای بالای یک میلیارد شهرداری تهران را تشریح کرد.

مازندشورا:بهاره آروین ظهر امروز پس از پایان جلسه پنجاه و ششم شورای شهر تهران در نشست خبری به تشریح سامانه ثبت قراردادهای شهرداری تهران پرداخت و گفت: از همان آغاز به کار شورای شهر پنجم پیگیر بودم تا اطلاعات قراردادهای شهرداری تهران در سامانه‌ای ثبت شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در فاز اول، قراردادهای بالای یک میلیارد تومان در سامانه‌ای تحت عنوان شفافیت ثبت شده است، گفت: دقت داشته باشید که اطلاعات سامانه آنلاین است و این سامانه برخط می‌باشد و هر گونه تغییر در قرارداد بلافاصله در سامانه ثبت می‌شود و تاکید داشتیم که در درج اطلاعات واسطه‌ای وجود نداشته باشد و به همین دلیل سامانه را برخط در نظر گرفتیم.

آروین با بیان اینکه هدف اصلی ما در انتشار قراردادها تحقق نظارت همگانی بود، تصریح کرد: اگر مردم بر فعالیت‌های شهرداری نظارت داشته باشند، نظارت کارآمدتری خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوالی که چرا تنها قراردادهای بالای یک میلیارد منتشر می‌شود گفت: انتشار قراردادهای بالای یک میلیارد تومان فاز اول شفاف سازی است و در نظر داریم در فازهای بعدی همه قراردادهای شهرداری با هر مبلغی را منتشر کنیم و اطلاعات آن برای همه آشکار شود.

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از نقاط قوت این سامانه، خروجی اکسل آن است، گفت: من در مورد قراردادهایی که قبلا بسته شده صحبت نمی‌کنم؛ چرا که معتقدم اگر مدیریت شهری تخلفی در زمینه قراردادها داشته است باید نهاد قضایی آن را پیگیری کند و هدف این سامانه افشاگری نیست بلکه هدف نظارت همگانی بوده که بر همین اساس تمام قراردادهایی که از ابتدای دوره مدیریت شهری جدید منعقد شده بر روی این سامانه قرار دارد.

وی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که طی همکاری با معاونت فناوری و معاونت مالی مجموع قراردادها با یک مجری فارغ از مبلغ منتشر شود، گفت: در فازهای بعدی حتما این اتفاق رخ می‌دهد تا شائبه خرد شدن مبلغ قراردادها برای عدم انتشار در این سامانه رفع شود.

انتشار پروانه‌های ساختمانی بر روی سامانه‌ای برخط

آروین با بیان اینکه شورای شهر تلاش می‌کند تا شهروندان در جریان رویدادها باشند، تصریح کرد: در این چند ماه سعی کردیم تا با فراهم کردن زمینه پخش آنلاین جلسات، انتشار آرا و ... نظارت همگانی را افزایش دهیم و برنامه آتی ما ایجاد سامانه جامع مناقصات و مزایده‌ها است. چرا که مزایده‌ها در سامانه قراردادها ثبت نمی‌شود و برای جلوگیری از تخلف این مهم محقق می‌شود. همچنین از آنجایی که تخلفات زیادی در حوزه شهرسازی رخ می‌دهد در صدد آن هستیم که طی هماهنگی با معاونت شهرسازی، پرونده پروانه‌های صادر شده نیز بر روی سامانه‌ای برخط منتشر شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم بارگذاری اطلاعات املاک واگذار شده و تهاتر شده گفت: این اطلاعات در این سامانه نیست؛ چرا که اساسا جنس آنها با قراردادهای مالی متفاوت است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه دقت داشته باشید که مقرر شد کلیه موارد تهاتر در سال 97 به تأیید شورای شهر برسد، گفت: تهاتر در تبصره‌های بودجه دیده شده و هر شش ماه یکبار نیز عملکرد تبصره‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و از سوی دیگر شورای شهر در همان جلسات اول تصویب کرد که واگذاری املاک به اشخاص حقیقی و حقوقی باید با نظر شورا انجام گیرد و اساسا شائباتی که در دوره قبل در مورد تهاتر و واگذاری املاک وجود داشت در این دوره منتفی شده است.

در صورت مطالبه مردم، میزان حقوق اعضای شورای شهر منتشر می‌شود

آروین در پاسخ به این سوال که آیا میزان حقوق اعضای شورای شهر نیز در راستای شفافیت منتشر می‌شود یا نه؟ گفت: به شخصه موافق این کار هستم؛ چرا که کسی باورش نمی‌شود ما اعضای شورای شهر این حقوق را می‌گیریم و اگر به عنوان مطالبه عمومی مطرح شود استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز برخی سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری به طور کامل اطلاعات قراردادهای خود را ثبت نکرده‌اند، گفت: سامانه تامین مالی در تمام شرکت‌ها و ... شهرداری باید به سامانه قراردادها وصل شود و تنها دو علت وجود دارد که این اطلاعات ثبت نشود که یا اینکه آن سازمان یا شرکت قراردادی نداشته یا اینکه هنوز اطلاعات‌شان را وارد سامانه نکرده‌اند که باید هر چه زودتر این مهم محقق شود.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سامانه - شورا - شورای - شورای شهر - اینکه - اطلاعات - قراردادهای - شهرداری - قراردادها - منتشر - تهران - نظارت - انتشار - سامانه‌ای - آروین - تهاتر - همگانی - میلیارد - بالای - املاک - شفافیت - معاونت - اعضای - شهرسازی - جلسات - مزایده‌ها - نمی‌شود - میزان - نکرده‌اند - پروانه‌های - مطالبه - واگذاری - اساسا - باشند - آنلاین - نداشته - باشید - عنوان - مناقصات - تومان - تصریح - سوالی - زمینه - هستیم - مدیریت - قراردادهایی - فازهای - می‌دهد -

نظر شما در مورد : راه‌اندازی سامانه مزایدات و مناقصات شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*