مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48455 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 -ساعت : 16:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رکورد ماهانه جذب سپرده در بانک‌مسکن

رکورد ماهانه جذب سپرده در بانک‌مسکن

مازندشورا: رئیس روابط عمومی بانک مسکن گفت: سپرده­‌گذاری در بانک مسکن به لحاظ حجم ریالی، ۲۶.۷ درصد افزایش پیدا کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از بانک مسکن، مهدی احمدی رئیس اداره روابط عمومی بانک مسکن، اعلام کرد: آخرین اطلاعات آماری مربوط به عملکرد بانک مسکن در حوزه جذب سپرده نشان می ­دهد در پایان بهمن سال ۹۶، مانده سپرده­‌ها رقمی معادل با ۷۰ هزار و ۹۴ میلیارد تومان بوده است که نسبت به پایان سال ۹۵، بیش از ۱۴ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و معادل ۲۶.۷ درصد رشد داشته است.

احمدی درباره روند جذب سپرده در بانک مسکن طی سال گذشته نیز، تصریح کرد: آمارهای ماهانه حجم سپرده‌گذاری در بانک مسکن طی ۱۱ ماه اول سال ۹۶ بیانگر آن است که در بهمن ماه پارسال رکورد بیشترین جذب سپرده نسبت به سایر ماه­های سال گذشته، به ثبت رسیده است. بهمن سال گذشته میزان سپرده­‌گذاری ماهانه افراد حقیقی و حقوقی در بانک مسکن (بدون احتساب حساب جاری موسسات دولتی)، به رقمی برابر با ۳ هزار و ۶۵ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان رسید که در مقایسه با میزان جذب سپرده در بهمن سال ۹۵ از رشدی معادل ۱۴ درصد برخوردار بوده است.

رئیس اداره روابط عمومی بانک مسکن درباره سهم منابع صندوق پس‌انداز مسکن از کل سپرده‌­ها نیز، گفت: در پایان بهمن سال گذشته، مانده سپرده­‌ها در صندوق پس­‌انداز مسکن از مبلغ ۵ هزار و ۵۷۴ میلیارد تومان به ۸ هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که به معنی رشد ۴۸ درصدی سپرده‌گذاری افراد در صندوق پس‌­انداز مسکن بوده است.

احمدی افزود: در صندوق پس ­انداز مسکن یکم نیز تا پایان بهمن پارسال، کل سپرده ­گذاری­ های صورت گرفته توسط خانه‌اولی‌ها رقمی معادل با ۶ هزار و ۵۴ میلیارد تومان بوده است که این میزان پس­ انداز از سوی ۲۹۵ هزار و ۸۱۷ نفر متقاضی تسهیلات خرید مسکن یکم، صورت گرفته است.

این مقام مسوول در بانک مسکن با اشاره به تحولات اقتصادی سال گذشته به خصوص در حوزه نرخ­ های بازدهی بازارهای مختلف و بازگشت نرخ سود بانکی به سطح ۱۵ درصد در نیمه پارسال، افزود: رشد قابل توجه حجم سپرده­گذاری در بانک مسکن در سال ۹۶ آن هم در شرایطی که برخی بازارها در آن زمان، به لحاظ نرخ بازدهی از جذابیت نسبی برای سرمایه گذاری برخوردار بودند، بیانگر مطلوبیت بانک مسکن از نگاه سپرده­ گذاران و سرمایه ­گذاران بازار پول است. بخشی از این مطلوبیت ناشی از سطح مناسب شاخص­ هایی همچون نسبت کفایت سرمایه است که با توجه به افزایش سرمایه بانک مسکن در سال گذشته، این نسبت برای بانک مسکن در مقایسه با سایر بانک­ها، در سطح مناسب و برتر قرار دارد.

احمدی تصریح کرد: حساب­­های متنوع در بانک مسکن از جمله حساب ممتاز، شرایط ایده ­الی برای سرمایه ­گذاران و سپرده ­گذاران فراهم آورده است به گونه ­ای که نرخ سود واقعی حاصل از سپرده­ گذاری در بانک مسکن از یک سو و همچنین ریسک پایین ناشی از سطح بالای نسبت کفایت سرمایه بانک از سوی دیگر باعث شده گروهی از افراد متقاضی سرمایه گذاری در بازار پول، بانک مسکن را به عنوان مقصد اول برای سپرده­ گذاری انتخاب کنند.

رئیس اداره روابط عمومی بانک مسکن همچنین، گفت: بانک مسکن از آنجا که به تنهایی حدود نیمی از کل تسهیلات بخش مسکن را تامین و به متقاضیان ساخت و خرید مسکن پرداخت می­ کند، در سال گذشته با توجه به رونق در معاملات خرید و ساخت و ساز توانست با رشد سپرده­‌گذاری افراد در صندوق­ پس ­انداز مسکن روبرو شود.

احمدی با بیان اینکه در پایان بهمن سال گذشته حساب پس انداز مسکن جوانان، سپرده پس­ انداز ساخت مسکن و همچنین سپرده­ سرمایه ­گذاری ممتاز به ترتیب با رشدهای ۷ درصد، ۲۰ درصد و ۳۹ درصد مواجه شدند، افزود: رشد سپرده­‌گذاری در این حساب­ها تحت‌تاثیر ورود سرمایه ‌گذاران ساختمانی به بازار ساخت و همچنین حضور متقاضیان خرید مسکن در بازار معاملات اتفاق افتاده است. در قالب این حساب­ها از طریق دوره­‌های معین سپرده‌گذاری افراد، تحت شرایط مشخص، تسهیلات ساخت و خرید مسکن از طرف بانک‌مسکن به افراد پرداخت می‌شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرمایه - گذشته - سپرده - میلیارد - افراد - تومان - احمدی - پایان - سپرده­ - گذاری - بازار - صندوق - همچنین - معادل - ­گذاران - سپرده­‌گذاری - انداز - افزود - عمومی - میزان - پارسال - ماهانه - افزایش - روابط - اداره - تسهیلات - سپرده‌گذاری - حساب­ها - ممتاز - پرداخت - متقاضیان - مطلوبیت - شرایط - کفایت - معاملات - مناسب - مقایسه - درباره - تصریح - سپرده­‌ها - مانده - بانک‌مسکن - بیانگر - رکورد - متقاضی - گرفته - ­انداز - برخوردار - بازدهی -

نظر شما در مورد : رکورد ماهانه جذب سپرده در بانک‌مسکن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*