مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48460 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 فروردین 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای طرح اوقات فراغت همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و تابستان

امام جمعه بهشهر عنوان کرد

اجرای طرح اوقات فراغت همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و تابستان

مازندشورا: امام جمعه بهشهر با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام تابستان گفت: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با ایام تابستان باید برنامه‌های فرهنگی درباره اوقات فراغت جوانان اندیشیده شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری امشب در جمع اعضای هیأت برگزاری فوتبال جام رمضان، اظهار کرد: ورزش و فعالیت بدنی، ضامن سلامتی است و سلامتی نیز ناشی از تعادلی‌ست که در ابعاد جسمانی، روانی و اجتماعی ایجاد شود.

وی با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام تابستان اظهار کرد: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با ایام تابستان باید برنامه‌های فرهنگی درباره اوقات فراغت جوانان اندیشیده شود.

امام جمعه بهشهر افزود: قرآن برای هدایت و کمال انسان‌ها نازل شده است و در ایام رمضان مردم توجه بیشتری به قرآن و دعا دارند.

این مسؤول با اشاره به کاهش سطح جرایم در ماه رمضان بیان کرد: با کار فرهنگی می‌توان بسیاری از بداخلاقی‌ها را حل کرد و کاهش جرم و جنایت در این ماه نسبت به سایر ماه‌ها نشان از این مهم دارد.

جباری با بیان اینکه جام رمضان باید رنگ و بوی بیشتری از معنویت داشته باشد، تصریح کرد: برنامه‌ریزان جام رمضان در شهرستان باید برنامه‌های ورزشی و فرهنگی را توام با فضای معنوی در نظر بگیرند.

وی با تاکید بر دقت در برنامه‌ریزی در این ایام ، اظهار کرد: جام رمضان نباید با ماه رمضان مغایرت داشته باشد و این نگاهِ همه علماست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر با اشاره به انتقاد ائمه جماعات به ساعات برگزاری جام رمضان بیان کرد: زمان برگزاری جام باید طوری طراحی شود که علاقه‌مندان از فضای معنوی در این ماه دور نمانند و شاهد خلوت بودن مساجد نباشیم.

این مسؤول با تاکید بر خلاقیت در کارها گفت: مسؤولان ورزشی باید با خلاقیت و ابتکار اوقات فراغت جوانان را پر کنند تا جوانان از گرایش به مسائلی که منجر به بروز و افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود دور شوند.‌

جباری بابیان اینکه ماه رمضان، ماهِ نزول قرآن، خودسازی، توبه است، اظهار کرد: جام رمضان باید جامِ هدایت جوانان به قرآن باشد و باید با برنامه‌ریزی صحیح شور و هیجان را به سمت کمال هدایت کنیم.

وی خطاب به مسؤولان ورزشی گفت: مسؤولان باید بدانند شادابی و نشاط جوانان نیازمند توجه به ورزش است و هدایت یک جوان با هدایت کل بشریت برابری می‌کند.

86049/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رمضان - جوانان - هدایت - اظهار - بهشهر - فرهنگی - مسؤولان - ورزشی - اشاره - برگزاری - تابستان - فراغت - جباری - مبارک - اوقات - معنوی - برنامه‌ریزی - خلاقیت - تاکید - بیشتری - اجتماعی - سلامتی - برنامه‌های - شهرستان - مسؤول - اینکه -

نظر شما در مورد : اجرای طرح اوقات فراغت همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و تابستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها