راه‌اندازی خط ترانزیتی و کریدور منطقه‌ای حمل و نقل سه کشور پاکستان، ایران و ترکیه/  گسترش ارتباطات همه جانبه با همسایگان از سیاست‌های دولت دوازدهم است

تاریخ انتشار : دوشنبه 27 فروردین 1397 - ساعت : 09:43

کد مطلب: 48476 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آخوندی در بازدید از لاهور پاکستان خبر داد:

راه‌اندازی خط ترانزیتی و کریدور منطقه‌ای حمل و نقل سه کشور پاکستان، ایران و ترکیه/ گسترش ارتباطات همه جانبه با همسایگان از سیاست‌های دولت دوازدهم است

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی گفت: خط ترانزیتی و کریدور منطقه‌ای حمل و نقل سه کشور پاکستان، ایران و ترکیه راه‌اندازی می شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا 'عباس آخوندی' در بازدید از لاهور پاکستان، گسترش ارتباطات همه جانبه با همسایگان را از سیاست های دولت دوازدهم و تاکید رییس جمهوری اعلام کرد.

وی با تشریح مناسبات و همکاری‌های ایران و پاکستان در زمینه‌های مختلف افزود: در حوزه حمل و نقل با توجه به اینکه در زمینه‌های دریایی، زمینی، هوایی و ریلی ارتباط داریم و مسئولان دو کشور بر گسترش روابط در این زمینه ها مشتاق هستند.

آخوندی گفت و گو با مسئولان پاکستانی برای گسترش مسیرهای ترانزیتی دو جانبه و چند جانبه را از محورهای سفر خود به پاکستان عنوان کرد و گفت: در نشست با مسئولان پاکستانی مقرر شد که با همکاری ترکیه خط ترانزیتی سه جانبه راه اندازی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان دستاوردهای سفر خود به پاکستان اظهار داشت: این کشور در حوزه هوایی، فرودگاه‌های مناسبی در شهرهای لاهور، کراچی، کویته و اسلام آباد دارد و ظرفیت فراوانی برای عزیمت مسافران و گردشگران مذهبی و فرهنگی پاکستان به ایران وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در سفر به پاکستان توافق شد که پروازهای منطقه‌ای برقرار شود به این صورت که مسافران پاکستان از مبدا به چابهار، زاهدان، ایرانشهر یا زابل عزیمت کرده و از این مسیرها با خطوط هوایی به دیگر مقاصد خود سفر کنند.

آخوندی در بخش دیگری از سخنانش گفت:با توجه به اینکه سالانه بیش از ۲۰۰ هزار زائر از پاکستان به ایران سفر کرده و از کشورمان به عتبات عالیات یا مشهد عزیمت می‌کنند، پیشنهاد طرف پاکستانی این بود که تعدادی از این مسافران از راه دریایی جا بجا شوند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مقرر شد در خصوص راه‌اندازی خط دریایی چابهار به کراچی، برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شود.

وی نوسازی مسیر ریلی دو کشور به منظور احیای خط مسافری زاهدان به کویته و ارتقاء کیفیت خط ریلی برای گسترش حمل و نقل کالا از مسیر ریلی را از دیگر توافق های خود با طرف پاکستانی خواند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: همچنین مقرر شد که قطارهای با کیفیتی در مسیر ریلی' ایران، پاکستان و ترکیه' برای گسترش ترانزیت و حمل و نقل بار راه اندازی شود.

آخوندی گسترش همکاری در زمینه نوسازی بافت قدیمی شهری، تبادل استاد و دانشجو، افزایش همکاری ها در حوزه گردشگری فرهنگی را از دیگر دستاوردهای سفرش به پاکستان و شهرهای اسلام آباد، کراچی و لاهور عنوان کرد.

 آخوندی که به همراه هیات ۲۰ نفره در حوزه‌های جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی به پاکستان سفر کرده بود، امروز پس از دیدار با مقام های مختلف این کشور شهر لاهور را به مقصد تهران ترک کرد./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #پاکستان #گسترش #جانبه #آخوندی #لاهور #پاکستانی #هوایی #دریایی #همکاری #مسافران #عزیمت #کراچی #شهرسازی #مسئولان #ترکیه #ترانزیتی #راه‌اندازی #اسلام #کویته #شهرهای #بازدید #زاهدان #نوسازی #چابهار #توافق #فرهنگی #دستاوردهای #سخنانش #همسایگان #دوازدهم #اینکه #زمینه‌های #ارتباطات #زمینه #دیگری #اندازی #منطقه‌ای #عنوان #تاکید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : راه‌اندازی خط ترانزیتی و کریدور منطقه‌ای حمل و نقل سه کشور پاکستان، ایران و ترکیه/ گسترش ارتباطات همه جانبه با همسایگان از سیاست‌های دولت دوازدهم است

*

*


X https://sport45.site/