کاهش ۱۳ درصدی مسافران نوروزی استان مرکزی از طریق حمل و نقل جاده‌ای/ جابه جایی ۳۵ هزار نفر در شهرهای استان

تاریخ انتشار : دوشنبه 27 فروردین 1397 - ساعت : 16:05

کد مطلب: 48497 چاپ به اشتراگ گذاشتن

زندی فر خبر داد:

کاهش ۱۳ درصدی مسافران نوروزی استان مرکزی از طریق حمل و نقل جاده‌ای/ جابه جایی ۳۵ هزار نفر در شهرهای استان

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از کاهش سفر و مسافر نوروزی از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای خبر داد و گفت: در ایام مسافرت‌های نوروزی ۴ درصد تعداد سفر و ۱۳درصد مسافران نوروزی استان کاهش داشته است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی، علی زندی فر با بیان اینکه هر ساله تعداد مسافرینی که از طریق حمل و نقل  از طریق اتوبوس و مینی‌بوس قصد سفر داشته دارند کاهش می‌یابد، افزود: امسال نیز سفرهای نوروزی از طریق خودروهای شخصی افزایش داشت اما تمایل مردم با استفاده از حمل و نقل عمومی جاده ای کم شده است.

وی ادامه داد: از ۲۳ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال ۱۳۱ هزار و ۶۵۵ مسافر در قالب ۱۱ هزار و ۸۰۰ سفر از مبداء استان مرکزی انجام شده است که در سفر ۴ درصد و در تعداد مسافران نسبت به مدت مشابه با کاهش ۱۳ درصد کاهش مواجه بودیم.

زندی فر گفت: در مجموع در طرح نوروزی از طریق حمل و نقل عمومی ۱۴ هزار و ۸۰۰ مسافر در قالب ۴۰ سفر از طریق ریلی و ۷۶۹ مسافر با ۱۰ سفر از راه هوایی جابجا شده اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه یک درصد از طریق هواییٰ، ۱۰ درصد ریلی و ۸۹ درصد از مسافران از طریق ناوگان‌های عمومی جاده ای در ایام طرح نوروزی جابجا شده اند، یادآور شد: ۳۵ هزار و ۳۹۲ مسافر نیز در درون شهرهای استان جابجا شده اند.

مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه هم اکنون ۵۰ شرکت مسافری اعم از مینی بوس، اتوبوس و سواری در استان فعالیت دارند، گفت: علیرغم اینکه در ایام نوروز این شرکت‌ها هیچگونه افزایش نرخ کرایه نداشتند و در برخی از مسیرها نیز تا ۱۰ درصد قیمت‌ها را کاهش دادند اما سفرهای نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی همچنان روند نزولی را طی می کند.

زندی فر افزود: استفاده مردم و علاقه انها به خودروهای شخصی برای مسافرت و همچنین وجود مسافر کش های شخصی بیبشترین عامل این کاهش تعداد مسافران است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #مسافر #عمومی #نوروزی #مسافران #اینکه #تعداد #جابجا #مرکزی #خودروهای #افزایش #استفاده #سفرهای #اتوبوس #جاده‌ای #شهرهای #دارند #افزود #امسال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاهش ۱۳ درصدی مسافران نوروزی استان مرکزی از طریق حمل و نقل جاده‌ای/ جابه جایی ۳۵ هزار نفر در شهرهای استان

*

*


X https://sport45.site/